, .
partlycloudy_day 4.2℃
Vārda dienu svin: Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts, Benedikta

ZS "Skudras" veiksmīgas sadarbības atslēga

Dace TETEROVSKA , 02-03-2023
ZS "Skudras" veiksmīgas sadarbības atslēga

Saimnieks LV / 2021.gads (Oktobris.)

Saimniecība ZS Skudras atrodas gleznainajā Sēlijā, kur 2 brāļi Māris un Kārlis Zemeši ar savām ģimenēm saimnieko kopš 1992. gada. Skudru saimniekus vēlos raksturot kā profesionāļus, kuriem rūp katrs lauks, katra audzētā kultūra. Šajā saimniecībā darbi tiek plānoti ļoti rūpīgi, izvērtējot un salīdzinot, lai panāktu maksimālu efektivitāti. Balstoties uz ekonomiski pamatotiem risinājumiem, tiek iegūta kvalitatīva graudaugu un rapšu raža.

Vairāk nekā pirms gada, 2020. gada vasarā, Nordisk Alkali vienojās ar ZS Skudras par noteiktu audzēšanas tehnoloģiju izmēģinājumiem tās ziemas rapša un ziemas un vasaras kviešu laukos. Saskaņā ar šo vienošanos maksimāli tika izmantoti Nordisk Alkali pārstāvētie augu aizsardzības līdzekļi, pēc vajadzības tos kombinējot ar saimniecībā izmantotajiem. Mēslošanas līdzekļu izvēle un to pielietojums tika uzticēts saimniecībai.

Nordisk Alkali sortimentā ir augu aizsardzības līdzekļi ne tikai dārzeņu audzētājiem, bet arī daudz dažādu produktu graudaugiem, rapšiem un kukurūzai. Uzņēmums veic izmēģinājumus dažādās Ziemeļzonas valstīs: gan oficiālos jeb produktu reģistrācijas izmēģinājumus, gan mārketinga jeb demo izmēģinājumus. Kopumā 2021. gada sezonā dažādās vietās Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Zviedrijā, Dānijā un Somijā tika veikti 120 izmēģinājumi. Nordisk Alkali komandai ir svarīgi piedāvāt efektīvus un ekonomiski pamatotus risinājumus kā konvencionālajai, tā arī bioloģiskajai lauksaimniecībai.

Par efektivitāti vislabāk var spriest pēc sasniegtajiem rezultātiem, tāpēc dalāmies ar ZS Skudras audzēšanas tehnoloģijas šī gada rezultātiem. Tabulās pievienoti apstrādes laiki, izvēlētie produkti un to izmantotās devas.

ZS Skudras Māris Zemešs:
– Kārtējais ražas gads ir noslēdzies un sācies nākamais. Salīdzinājumā ar 2020. gadu, pavasaris iekavēja ziemāju attīstību, savukārt vasaras svelme pietuvināja ražas laiku, kopumā liedzot kultūraugiem pilnvērtīgi ienākties. Rezultātā ražība saimniecībā bija vidēji par 1–1.5 t/ha
zemāka, tomēr iepriecināja nokultās ražas kvalitāte un biržas cenas.

Saimniekojot, pamatā visam ir saprātīgs darbs un mazliet veiksmes, sējumus kopjot – ierobežojot nezāles, lai caur saknēm un pa lapām iedoto mēslojumu izmantotu tikai kultūraugi.

Mainīgos laika apstākļos, ko lieku reizi pierādīja arī šis gads, labi pabaroti un veseli augi labāk pārcieš dabas kataklizmas, kā arī saimniekojot ļoti svarīgi ir tādi produkti, kuriem ir elastīgs lietošanas laiks.

Veidojam dažādas kombinācijas – gan pārbaudītas, gan darbu steigā veidotas. Izmantojam dažādu ražotāju piedāvātos mēslošanas un augu aizsardzības līdzekļus, kurus variet aplūkot pievienotajās tabulās.

Izmantotie Nordisk Alkali produkti labi paveica savu darbu gan nezāļu, gan slimību un kaitēkļu ierobežošanā. Rezultāti šajā sezonā neatšķīrās no citu ražotāju produktu rezultāta. Bija iespēja veidot maisījumus ar mikroelementiem un tie bija elastīgi lietošanas laika ziņā. Ir patīkami, ka šajos mainīgajos laikos ir izvēles iespējas. Jo vairāk labu produktu, jo lielākas cerības, iegūt labu ražu.

Lai uz nākamo sezonu liktās cerības lielākā mērā vainagojas panākumiem, jo daba gan dod, gan arī paņem savu daļu!

 

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Vismaz simts garšu sieri
Vismaz simts garšu sieri

Biedrība Siera klubs organizē daudzus pasākumus, taču visskaistākā un ievēr...

Mežsaimniecība Zviedrijā
Mežsaimniecība Zviedrijā

Zviedrija jau daudzus gadus tiek uzskatīta par mežsaimniecības etalonu, kam...

KIOTI pirmais autonomais traktors HX 1400
KIOTI pirmais autonomais traktors HX 1400

Dienvidkorejas lielākais traktoru un lauksaimniecības tehnikas ražotājs Dae...

HORSCH prezentē jaunumus Focus TD, Avatar SD, Leeb CS un Pronto DC sērijā
HORSCH prezentē jaunumus Focus TD, Avatar SD, Leeb CS un Pronto DC sērijā

Septembris atnācis ar dažādiem jaunumiem HORSCH Maschinen GmbH piedāvājumā....