, .
cloudy 2.7℃
Vārda dienu svin:

ZS "Oliņi" – garšīgāk, veselīgāk, kā nevienam citam

Dace Ezera , 15-07-2022
ZS "Oliņi" – garšīgāk, veselīgāk, kā nevienam citam

Dienvidkurzemes novada Tadaiķu pagastā jau desmit gadus darbojas zemnieku saimniecība Oliņi, kur Kristīne un Inguss Žīguri audzē gurķus, tomātus, zemenes, čilli, papriku, rudens avenes, dažādus zaļumus un kur tiem, kuri novērtē īstu mantu, top pašdarināti konservējumi, sulas, gardas zupas, salāti un šogad arī jaunums – Marinēti redīsi, kādu nav nevienam citam ražotājam. Žīguri uzskata, ka piedāvājumam jāaug un jāelpo, tāpēc gādā, lai visu laiku taptu kas jauns.

Covid zupas un čia pudiņš
Pirms desmit gadiem labs kaimiņš Žīguriem negaidīti piedāvāja zemi – sākumam izmēģināšanai divas siltumnīcas. Pirmie kucēni – gurķi – padevās negaidīti braši. Pamazām tiem piebiedrojās tomāti, zemenes, avenes, paprika, čilli, dažādi zaļumi un vēl daudz kas cits, un nu ir deviņas siltumnīcas, pārstrādes cehs un ēka, ko tuvākajā laikā plānots renovēt, lai iekārtotu noliktavu.

ZS Oliņi nepārtraukti top jauna produkcija. Covid laikā, kad apgrozījums saruka pulcēšanās u.c. ierobežojumu dēļ, saimnieki nevis nolaida rokas, bet domāja, ar ko jaunu pircējus iepriecināt un pārsteigt. Un tapa zupas – čilli zupa, harčo, skābu kāpostu zupa, gulaša zupa, soļanka. Un salāti – siļķe kažokā, gaļas salāti u.c., pavisam desmitiem dažāda veida salātu. Un, protams, klasiskās vērtības – ļoti iecienītie mazsālītie un pikantie gurķi, kā arī marinētas bietes, tomāti želejā u.c. Nu padomā sortimentu papildināt arī ar saldēdieniem. Zemeņu čia pudiņš jau iegādājams. ZS Oliņi stends ir Liepājas Pētertirgū, vietējā...

 

 

Pilnu rakstu lasiet Jūlija SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
IIN nomaksa, pārdodot personīgo mantu
IIN nomaksa, pārdodot personīgo mantu

Jautājums: Vai fiziskai personai ir jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis (...

Kuri ES reģioni ir lielā mērā atkarīgi no lauksaimniecības
Kuri ES reģioni ir lielā mērā atkarīgi no lauksaimniecības

2020. gadā aptuveni 4.5 % no kopējā Eiropas Savienībā nodarbināto skaita, a...

ZS Birzmaļi-2 kopā ar vecākiem saimnieko jaunā paaudze
ZS Birzmaļi-2 kopā ar vecākiem saimnieko jaunā paaudze

Devāmies uz Dienvidkurzemes novada Nīcas pagasta zemnieku saimniecību Birzm...