, .
cloudy 28.1℃
Vārda dienu svin: Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

Vistiešākā sēja – Amazone Primera DMC

Jānis VĪTOLS , 29-03-2023
Vistiešākā sēja – Amazone Primera DMC

Saimnieks LV / 2021.gads (Novembris.)

Amazone universālā sējmašīna Primera DMC ir piemērota tiešajai sējai, sējai mulčā un tradicionālajai sējai, nodrošinot precīzu sēklas izsēju un sēklas ievietošanu zemē. Sēklas tiek novietotas zem iepriekšējās ražas pārpalikumiem, veidojot labu sēklu un augsnes saskari un nodrošinot teicamu kultūru augšanu.

Pateicoties unikālajam kaltveida lemesim, Primera DMC lieliski tiek galā ar veicamo uzdevumu visās situācijās: uzartā zemē, kultivētās platībās un tiešā s sējas laikā, nodrošinot augstāko sējas precizitāti un sēklu iestrādes kvalitāti. Visi kaltveida lemeši ir uzkarināti paralelogramos un izkārtoti četrās rindās ar fiksētu 18.75 cm attālumu vai trīs rindās ar 25 cm attālumu, turklāt tādā veidā, lai starp tiem veidotos nepārtraukti, aptuveni 75 cm gari horizontāli tuneļi. Šis princips ļauj saglabāt salīdzinoši zemu atstatumu starp lemešiem ātrai vagu aizvēršanai un līdz minimumam samazina iespēju salmiem radīt nosprostojumus.

Paralelograma formas sēšanas lemesis ar cietsakausējuma kalta galiem, kas atrodas uz sējaparāta, nodrošina tīras vadziņas labākai saskarei ar augsni un precīzai sēšanas dziļuma noturēšanai. Sēklas tiek novietotas zem iepriekšējās ražas pārpalikumiem, tā veidojot labu sēklu un augsnes saskari, kas nodrošina teicamu kultūru augšanu.

Papildus tīro kultūraugu sēšanai Primera DMC atkarībā no modeļa ļauj iestrādāt trīs dažā dus materiālus vienā braucienā, piemēram, sēklas un mēslojumu. Tādējādi ir iespējams vienlaicīgi iesēt dažā das starpkultūru kombinācijas, piemēram, pākšaugus un zāliena sēklas. ŠāŠādā veidā pākšaugu sēklas var ievietot dziļi augsnē kā skābekļa fiksatorus. Papildus ir iespēja pievienot universālo uzkabināmo sējmašīnu GreenDrill, kas ir piemērota smalkām sēklām, starpkultūrām, pasējai un mēslojumam. Rapša sējas laikā ar sīksēklu sējmašīnu varam iestrādāt augu aizsardzības granulas pret gliemežiem.

Precīza sējas kalta vadība
Sēšanas kalts teicami kopē augsnes reljefu katram lemesim individuāli, un iestatītais darba dziļums tiek nodrošināts katram kaltam atsevišķi. Konstrukcija veidota tā, lai sēšanas process noritētu kvalitatīvi pat liela sēšanas ātruma apstākļos. Darba ātrums līdz 18km/h.

Exakt aizrausējs un ruļļ u aizrausējs
Exakt aizrausējs izlīdzina virsmu. Tas darbojas bez nosprostošanās arī tad, ja ir liela zemes plūsma. Atsevišķi grozāmie aizrausēja elementi pielāgojas virsmas nelīdzenumiem un vienmērīgi nosedz sēklas materiālu gan virsmās bez salmiem, gan virsmās ar bagātīgu salmu daudzumu.

Ruļļu aizrausējs vēl papildus piespiež augsni virs sējumu vadziņām. To īpaši ieteicams izmantot mīkstas, sausas augsnes apstrādē, sējot vasaras augu kultūras vai rapsi.

Tam raksturīga stabila rāmja konstrukcija.

Sējmašīnas vadība
Sējmašīna atbalsta ISOBUS vadību. Aprīkojot mašīnu ar sēklu vadu kontroles sistēmu, iespējams sekot līdzi sēklu vadu darbībai. Terminālis brīdina par nosprostojumiem un norāda konkrēto sēklas līniju.

Sējmašīna var strādāt ar GPS sekciju kontroli, mainīgām izstrādes devām – pēc lauku priekšnosacījumu kartēm. Dažādu kultūru sēšanai ir vienkārši maināmi dozēšanas veltņi.

 

Šķidrā mēslojuma iestrādes aprīkojums
Sējmašīnu iespējams aprīkot ar šķidrā mēslojuma tvertni un veikt iestrādi aiz katra sējas kalta. Efektīvāka mēslojuma izmantošana, jo tas tiek izstrādāts uz sēklas rindiņām. Šāds risinājums veicina dīgsta tūlītēju attīstību. Sējumu salīdzinošs izmēģinājums, labā pusē lauks bez šķidrā mēslojuma iestrādes, kreisajā pusē – ar.

Rāmis ir tik stabils, ka uz tā var droši kombinēt lemešu moduļus ar paralelograma formas lemešu vienības un Amazone sēklu un mēslojuma tvertni, pneimatisko dozēš anas sistēmu, Exakt aizrausēju un ruļļ u aizrausēju, lai iegūtu ļoti uzticamu lielu platību sējmašīnu. Slaidā dīsele ļauj strauji apgriezties, vilcēja aizmugurējiem riteņiem nesaskaroties ar dīseli. Papildus ir pieejamas arī vilkšanas cilpas, lodveida savienojumi un dažādas vilces traversas.

Sējmašīnai ir pieejamas trīs dažāda izmēra sēklu tvertnes – 4200 l, 6000 l un 13 000 l.

Lielajai 6000 l tvertnei ir atdalošā siena, lai vienlaikus izmantotu sēklas un mēslojumu attiecībā 3:1. Turpretī 13 000 l tvertnei ir spiedientvertņu sistēma ar daļiņu tvertnēm vienlaicīgai sēklu un mēslojuma izmantošanai attiecībā 3:1 vai 1:1. Dažādos daudzumos iespējams izmantot divu veidu mēslojumus un/vai sēklas.

Sējmašīnai Primera DMC ir pieejami dažādi darba platumi, sākot no 3 m līdz 12 m.

 

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
AMAZONE nosaka jaunus standartus kombinētajiem izkliedētājiem!
AMAZONE nosaka jaunus standartus kombinētajiem izkliedētājiem!

AGRITECHNICA 2023 laikā AMAZONE prezentēja jauno minerālmēslu izkliedētāju ...

Govju virusālā diareja – pasaules mēroga izaicinājums piena lopkopībā
Govju virusālā diareja – pasaules mēroga izaicinājums piena lopkopībā

Govju virusālā diareja (Bovine viral diarrhoea, BVD) ir liellopu infekcijas...

Tukuma piens attīstības stāsts
Tukuma piens attīstības stāsts

Tukuma piens ir viens no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. S...

SIA "Naukšēni" – inovatīvi un droši sava ceļa meklējumos
SIA "Naukšēni" – inovatīvi un droši sava ceļa meklējumos

SIA Naukšēni Valmieras novadā izveidojusies no savulaik spēcīgās kopsaimnie...