, .
heavyrain 9.2℃
Vārda dienu svin: Egils, Egīls, Nauris

Timac Agro Latvia dod priekšroku ilgtermiņa sadarbībai

Elīna Grase , 21-12-2022
Timac Agro Latvia dod priekšroku ilgtermiņa sadarbībai

Lai saspringtā lauksaimniecības sezona būtu izdevusies, liela nozīme ir sadarbībai ar izejvielu piegādātājiem – lai tiktu atrasts saimniecībai piemērotākais risinājums, produkti būtu efektīvi un piegādāti laikā. Par to, kā tas izdodas Timac Agro Latvia, stāsta Timac Agro reģionālais vadītājs Jānis Gudjānis.

– Lūdzu pastāstiet par savu pieredzi lauksaimniecības nozarē.
– Nāku no laukiem, un dzīve laukos un lauksaimniecība man vienmēr bijusi tuva. Esmu no Jēkabpils puses, Jēkabpils Agrobiznesa koledžā ieguvu grāmatveža izglītību. Pēc skolas aptuveni gadu strādāju automašīnu un rezerves daļu tirdzniecībā. Sapratu, ka mani interesē tehnika, tāpēc iestājos LBTU (iepriekš LLU) Tehniskās fakultātes Lauksaimniecības Inženierzinātnes programmā. Paralēli studijām strādāju lauksaimniecības tehnikas uzņēmumā, gūstot vērtīgu pieredzi darbā ar lauksaimniekiem. Pēc augstskolas pieņēmu izaicinājumu darboties bioloģisko graudu tirdzniecības nozarē. Arvien vairāk pārliecinājos, ka man patīk strādāt ar lauksaimniekiem. Vislielākais gandarījums ir par lauksaimnieku pozitīvām atsauksmēm un vēlmi sadarboties arī nākotnē. Manuprāt, bioloģiskajiem graudiem Latvijā ir augsts potenciāls, taču vietējais tirgus ir pārāk mazs, tāpēc jāmeklē eksporta iespējas. Piecus gadus nostrādāju šajā nozarē, līdz man piedāvāja jaunu iespēju augt un iegūt padziļinātas zināšanas agronomijā un lopkopībā, pievienojoties Timac Agro Latvia komandai.


– Kas tevi saistīja darbā Timac Agro?
– Jau tad, kad vēl nestrādāju Timac Agro Latvia, mani saistīja tas, ka uzņēmuma prioritāte ir pētniecība un unikālu produktu attīstība, kas ļauj lauksaimniekiem piedāvāt efektīvus risinājumus. Man bija svarīgi, ka varu pārstāvēt zīmolu, kas pats ražo produktus, kam ir savas ražotnes un izpētes centrs, proti, kad ir skaidri redzama produktu attīstības vīzija jau pašos pirmsākumos...

 

 

 

Pilnu interviju lasiet decembra SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Kombinētā piena – gaļas liellopu šķirne Simentāle
Kombinētā piena – gaļas liellopu šķirne Simentāle

Piena lopkopībā diezgan bieži sastopamies ar apzīmējumu kombinētās šķirnes....

Domāt, mainīties un pastāvēt
Domāt, mainīties un pastāvēt

Lauksaimniecības nozaru un zemnieku saimniecību attīstībā bieži varam pārli...

SIA "Griezes Lejnieki" laiku lokos
SIA "Griezes Lejnieki" laiku lokos

Latvijas piensaimniecību pēdējo divdesmit, trīsdesmit gadu laikā skārušas ...

Enerģijas uzglabāšanas sistēmas lauksaimniecībai
Enerģijas uzglabāšanas sistēmas lauksaimniecībai

Ar katru gadu elektroenerģija kļūst aizvien būtiskāks resurss jebkurā saimn...