, .
clearsky_day 16.2℃
Vārda dienu svin: Gaida, Arnis, Arno

SIA "Rukši" nav rukši, bet gaļas liellopi

Ruta Keiša , 16-05-2023
SIA "Rukši" nav rukši, bet gaļas liellopi

SIA Rukši kopš 2016. gada ir bioloģiski sertificēta šķirnes gaļas liellopu audzētāju saimniecība. Tā dibināta 2003. gadā un darbojas Dienvidkurzemes novadā, Kazdangas pagastā. Šogad tai aprit 20 gadi. Pērs Vinge Petersens (Per Winge– Petersen), pārvaldnieks un pieredzējis Dānijas lauksaimnieks, uz Latviju atbrauca 2000. gadā ar mērķi dalīties pieredzē un strādāt mūsu lauksaimniecībā. SIA Rukši ir piektā lielākā gaļas liellopu saimniecība Latvijā, un tās ganāmpulkā ir ap 800 liellopu – Hereford tīršķirnes un Angus– Hereford šķirņu krustojumi. Kazdangas un tuvējos pagastos kopā tiek apsaimniekoti 1200 ha zemes.

2020. gadā ar Luminor Bank finansējumu 1 milj. EUR apmērā SIA Rukši veikuši pārbūvi, izveidojot kautuvi un gaļas pārstrādes cehu. Aizdevums paredzēts arī barības novietnes būvniecības pabeigšanai 2000 m2 platībā, bet pārējie līdzekļi tiek ieguldīti uzņēmuma darbības nepārtrauktības veicināšanai.

Saimniecība nodrošina bioloģiskā galaprodukta kvalitāti no liellopu audzēšanas līdz pārstrādei, nogatavināšanai un sadalīšanai, kā arī piegādei vakuuma iepakojumā patērētāja galdam.

No 2022. gada produkcija tiek realizēta ar zīmolu Kazdangas Miesnieks. SIA Rukši pagājušajā gadā piedalījās Novada garšas produktu kvalitātes konkursā, kur sausi nogatavinātais steiks Tomahawk ieguva bronzas medaļu.

– Kāds bija jūsu darbības sākums Latvijā?
– Vispirms sāku strādāt lauku saimniecībā, kur mani uzaicināja. Man bija lauksaimnieka izglītība un 10 gadu pieredze konvencionālajā lauksaimniecībā Dānijā. Taču drīz vien sapratu, ka ar savu pieredzi lietderīgāk būtu veidot saimniecību un attīstīties patstāvīgi  un neatkarīgi. Tā kopā ar vēl 4 investoriem iegādājāmies...

 

 

 

Pilnu rakstu lasiet aprīļa SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Sasniedz mērķi ar SEB finansējumu
Sasniedz mērķi ar SEB finansējumu

SIA SEB līzings Valdes priekšsēdētājs Renārs Vīksna ar vairāk nekā 19 gadu ...

ZS "Ķērpji" – apņēmīgi, neatlaidīgi un skaisti
ZS "Ķērpji" – apņēmīgi, neatlaidīgi un skaisti

Bauskas novadā, Brunavas pagasta zemnieku saimniecības Ķērpji saimniece Ras...

Pavasara darbi ganībās
Pavasara darbi ganībās

Pavasaris jau ir uz sliekšņa, tādēļ laiks plānot, kādus darbus būtu nepieci...

Nenovērtētā selēna nozīme lopkopībā
Nenovērtētā selēna nozīme lopkopībā

Manuprāt, saimnieki jau sen ir sapratuši, ka, lai veiksmīgi vadītu piena va...