, .
cloudy -1.8℃
Vārda dienu svin: Rita, Vita, Olita

SIA "Pampāļi" stratēģija – ilgtspējīga lauksaimniecība, neatkarība un pēctecība

Elīna Tilaka , 07-11-2022
SIA "Pampāļi" stratēģija – ilgtspējīga lauksaimniecība, neatkarība un pēctecība

SIA Pampāļi ir viens no lielākajiem lauksaimniecības uzņēmumiem Latvijā. Tas mērķtiecīgi turpina augt un attīstīt ražošanu visās pārstāvētajās jomās – piena lopkopībā, graudkopībā, enerģētikā un mežkopībā. Par to, kā, mērķtiecīgi attīstot uzņēmumu ilgtermiņā, sakārtojot ražošanas procesus un ceļot efektivitāti, sešu gadu laikā izdevies uzņēmuma apgrozījumu palielināt 2.5 reizes, stāsta uzņēmuma vadītājs Mārtiņš Vaļko.

– No tēta Jāņa Vaļķo esi pārņēmis saimniecības vadību. Kāds ir bijis šis ceļš?
Mārtiņš Vaļko:
– Saldus novadā, Pampāļos, esmu jau no bērnu dienām. Redzēju, kā šeit strādā mans tēvs, un, kopš sevi atceros, zināju, ka vēlos savu karjeru saistīt ar lauksaimniecību. Kad pienāca laiks, nešaubīgi zināju, kur mācīšos un ko turpmāk dzīvē darīšu. Vienīgi bija jautājums, kā tieši – kā vadītājs, agronoms vai kādas citas jomas speciālists.

Pēc vidusskolas iestājos Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte), kur ieguvu bakalaura grādu specialitātē Lauksaimniecības uzņēmuma vadītājs. Šobrīd vēl atliek izstrādāt un aizstāvēt maģistra darbu agronomijā, ko esmu cieši apņēmies izdarīt, lai būtu diplomēts agronoms.

Uzskatu, ka pareizāk būtu runāt nevis par saimniecības pārņemšanu, bet ģimenes tradīciju saglabāšanu un nodošanu nākamajām paaudzēm (pēctecību). Tēvs ir nodevis saimniecības vadību manās rokās, līdz ar to man ir šī unikālā iespēja vadīt vienu no vadošajiem lauksaimniecības uzņēmumiem Latvijā. Pampāļos kā darbinieks es strādāju jau sešus gadus, un ceļš līdz šī brīža amatam bijis izaicinājumu pilns.

2017. gadā es vadīju vienu no mūsu lielākajiem investīciju projektiem – slaucamo govju fermas būvniecības projektu, kas bija jau noslēdzošais posms lielā fermas kompleksa izveidē. Nākamajā gadā kļuvu par ražošanas vadītāju – galveno agronomu, kurš atbild par visu uzņēmuma augkopības ražošanas struktūru. Pamazām guvu pieredzi, kompetenci, arī punus, bet šobrīd, atskatoties uz šo laiku, saprotu, ka tā bijusi neatsverama pieredze, kas, izejot cauri grūtībām un pārbaudījumiem, tagad ir devusi augļus...

 

 

 

Pilnu interviju lasiet novembra SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Turpinājums: Bioloģisko olu komercražošana, izmantojot dažādu barību
Turpinājums: Bioloģisko olu komercražošana, izmantojot dažādu barību

Oktobra numurā tika publicēta raksta pirmā daļa, kas apskatīja nozīmīgākos ...

Spēka avoti – līdzcilvēki, zeme un profesionālās veiksmes
Spēka avoti – līdzcilvēki, zeme un profesionālās veiksmes

Lauris Štelfs par veterinārārsta profesijas izvēli saka: „Es nekad neesmu g...

Tukuma piena attīstības stāsts
Tukuma piena attīstības stāsts

Tukuma piens ir viens no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. T...

"Lejas Vāveres" – no teliņa līdz veikala plauktam
"Lejas Vāveres" – no teliņa līdz veikala plauktam

Ievas Galiņas piemājas saimniecība Lejas Vāveres Madonas novada Mārcienas p...