, .
clearsky_day 15.1℃
Vārda dienu svin: Gaida, Arnis, Arno

SIA "Pampāļi" stratēģija – ilgtspējīga lauksaimniecība, neatkarība un pēctecība

Elīna Tilaka , 07-11-2022
SIA "Pampāļi" stratēģija – ilgtspējīga lauksaimniecība, neatkarība un pēctecība

SIA Pampāļi ir viens no lielākajiem lauksaimniecības uzņēmumiem Latvijā. Tas mērķtiecīgi turpina augt un attīstīt ražošanu visās pārstāvētajās jomās – piena lopkopībā, graudkopībā, enerģētikā un mežkopībā. Par to, kā, mērķtiecīgi attīstot uzņēmumu ilgtermiņā, sakārtojot ražošanas procesus un ceļot efektivitāti, sešu gadu laikā izdevies uzņēmuma apgrozījumu palielināt 2.5 reizes, stāsta uzņēmuma vadītājs Mārtiņš Vaļko.

– No tēta Jāņa Vaļķo esi pārņēmis saimniecības vadību. Kāds ir bijis šis ceļš?
Mārtiņš Vaļko:
– Saldus novadā, Pampāļos, esmu jau no bērnu dienām. Redzēju, kā šeit strādā mans tēvs, un, kopš sevi atceros, zināju, ka vēlos savu karjeru saistīt ar lauksaimniecību. Kad pienāca laiks, nešaubīgi zināju, kur mācīšos un ko turpmāk dzīvē darīšu. Vienīgi bija jautājums, kā tieši – kā vadītājs, agronoms vai kādas citas jomas speciālists.

Pēc vidusskolas iestājos Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte), kur ieguvu bakalaura grādu specialitātē Lauksaimniecības uzņēmuma vadītājs. Šobrīd vēl atliek izstrādāt un aizstāvēt maģistra darbu agronomijā, ko esmu cieši apņēmies izdarīt, lai būtu diplomēts agronoms.

Uzskatu, ka pareizāk būtu runāt nevis par saimniecības pārņemšanu, bet ģimenes tradīciju saglabāšanu un nodošanu nākamajām paaudzēm (pēctecību). Tēvs ir nodevis saimniecības vadību manās rokās, līdz ar to man ir šī unikālā iespēja vadīt vienu no vadošajiem lauksaimniecības uzņēmumiem Latvijā. Pampāļos kā darbinieks es strādāju jau sešus gadus, un ceļš līdz šī brīža amatam bijis izaicinājumu pilns.

2017. gadā es vadīju vienu no mūsu lielākajiem investīciju projektiem – slaucamo govju fermas būvniecības projektu, kas bija jau noslēdzošais posms lielā fermas kompleksa izveidē. Nākamajā gadā kļuvu par ražošanas vadītāju – galveno agronomu, kurš atbild par visu uzņēmuma augkopības ražošanas struktūru. Pamazām guvu pieredzi, kompetenci, arī punus, bet šobrīd, atskatoties uz šo laiku, saprotu, ka tā bijusi neatsverama pieredze, kas, izejot cauri grūtībām un pārbaudījumiem, tagad ir devusi augļus...

 

 

 

Pilnu interviju lasiet novembra SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Sasniedz mērķi ar SEB finansējumu
Sasniedz mērķi ar SEB finansējumu

SIA SEB līzings Valdes priekšsēdētājs Renārs Vīksna ar vairāk nekā 19 gadu ...

ZS "Ķērpji" – apņēmīgi, neatlaidīgi un skaisti
ZS "Ķērpji" – apņēmīgi, neatlaidīgi un skaisti

Bauskas novadā, Brunavas pagasta zemnieku saimniecības Ķērpji saimniece Ras...

Pavasara darbi ganībās
Pavasara darbi ganībās

Pavasaris jau ir uz sliekšņa, tādēļ laiks plānot, kādus darbus būtu nepieci...

Nenovērtētā selēna nozīme lopkopībā
Nenovērtētā selēna nozīme lopkopībā

Manuprāt, saimnieki jau sen ir sapratuši, ka, lai veiksmīgi vadītu piena va...