, .
cloudy 2.6℃
Vārda dienu svin: Lavīze, Luīze, Laila

SIA "Lejaslīves" moto – nepārtraukti mācīties un baudīt dzīvi laukos

Dace Drošprāte , 13-07-2023
SIA "Lejaslīves" moto – nepārtraukti mācīties un baudīt dzīvi laukos

Saimnieks LV / 2023.gads (Jūlijs)

Saimniecība Lejaslīves atrodas Vidzemē, Krimuldas un Sējas pagastos. Krimuldā aug sparģeļi, ganās bites un darbojas stropu rāmju rūpnīca, Sējas pagastā ganās govis un nekurienes vidū top vieta atpūtai. Par saimniecību stāsta saimnieks Atis Vallis.

– Kā uzsākāt saimniekot Lejaslīvēs?
– Saimniecības pirmsākumi meklējami 70. gadu beigās, kad tēvs iegādājās vecu mājvietu, kur pavadīt vasaras. Mājai un saimniecības ēkām bija cauri jumti, tētis ķērās pie īpašuma sakārtošanas un atjaunošanas. Ēkas, kas bija jau nokalpojušas, nojauca. Studiju laikā pārvācos dzīvot no Rīgas uz lauku mājām, palīdzēju tēvam un sāku iekārtot savu dzīves telpu.

– Kur guvāt zināšanas, kas palīdz saimniecības darbā?
– Esmu dzimis rīdzinieks, tāpēc man Rīga vairāk saistās ar bērnības laiku un skolas gaitām. Esmu pabeidzis LBTU kā zemes ierīkotājs, specializējos ģeodēzijā, man ir maģistra grāds inženierzinātnēs. LBTU iegūtā izglītība ir ļoti plaša un noderīga, attīstot visdažādākos virzienus – būvniecību, nozares, kas saistītas ar projektēšanu un inženieriju, lauksaimniecību, jo apgūta gan augsnes zinātne, gan citas radniecīgas zinātnes. Daudz esmu strādājis ar inženiertehniskiem darbiem, dažādu mērījumu apstrādi, programmatūrām – tas viss prasa augstu precizitāti. Manā pārziņā vairāk ir plānošana, tehniskās, praktiskās lietas, kas saistītas ar ražošanu.

Sieva Lelde ir dzimusi Jelgavā, bet pēc tam dzīvoja Raganā. Viņa ir beigusi mākslas skolu Krimuldā, vēlāk ieguvusi tūrisma organizācijas un vadības specialitāti Vidzemes Augstskolā. Leldes zināšanas ir neatsveramas mūsdienu lauksaimniecībā saskarē ar klientiem un viesu uzņemšanā. Sieva vairāk atbild par realizāciju, komunikāciju un radošiem darbiem. Kopā saliekot šīs abas mūsu it kā pretējās zināšanas, veidojas kolosāla sadarbība. Darbu sadale notiek automātiski, katrs pats zina, kas jādara. Idejas ģenerējam abi, bet bērni palīdz ikdienas mājas darbos.

– Vai saimniecībā ir arī algoti darbinieki?
– Algojam darbiniekus atkarībā no sezonas. Arī viņi katrs zina, kas kurā brīdī un kā jādara. Augsta kvalifikācija nav tas...

 

 

Pilnu rakstu lasiet jūlija SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
IIN nomaksa, pārdodot personīgo mantu
IIN nomaksa, pārdodot personīgo mantu

Jautājums: Vai fiziskai personai ir jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis (...

Kuri ES reģioni ir lielā mērā atkarīgi no lauksaimniecības
Kuri ES reģioni ir lielā mērā atkarīgi no lauksaimniecības

2020. gadā aptuveni 4.5 % no kopējā Eiropas Savienībā nodarbināto skaita, a...

ZS Birzmaļi-2 kopā ar vecākiem saimnieko jaunā paaudze
ZS Birzmaļi-2 kopā ar vecākiem saimnieko jaunā paaudze

Devāmies uz Dienvidkurzemes novada Nīcas pagasta zemnieku saimniecību Birzm...