, .
rainandthunder 20.3℃
Vārda dienu svin: Jēkabs, Žaklīna

Sasniedz mērķi ar SEB finansējumu

Elīna Grase , 16-05-2023
Sasniedz mērķi ar SEB finansējumu

SIA SEB līzings Valdes priekšsēdētājs Renārs Vīksna ar vairāk nekā 19 gadu pieredzi SEB bankā un līzingu pakalpojumu sniegšanā savu karjeru uzsāka 2004. gadā kā jaunākais kredītu risku analītiķis. Pakāpeniski virzoties augšup pa karjeras kāpnēm, kopš pagājušā gada augusta viņš ir kļuvis par SIA SEB līzings vadītāju. Šajā sarunā vaicājam par SEB bankas aktualitātēm, kas ir saistošas un var būt noderīgas arī lauksaimniekiem.

– Kāda ir bijusi jūsu pieredze saistībā ar lauksaimniecības nozari?
– Uzsākot darbu SEB bankā, manos pienākumos bija lauksaimniecības un pārtikas ražošanas uzņēmumu finanšu analīze. Tieši lauksaimniecības uzņēmumu finanšu analīze bija zināms izaicinājums – bija jāiepazīst dažādu kultūru ražība, izslaukumu normas utt. Taču man ļoti paveicās ar mentoru – Jāni Mazurenko, kuram ir ilga un plaša praktiska pieredze darbā ar lauksaimniecības nozares uzņēmumiem.

Klientu produktu portfelī parasti bija gan līzinga darījumi, gan kredīti ar Eiropas līdzfinansējumu dažādu tehnikas vienību iegādei, kā arī ļoti apjomīgi lauksaimniecībā izmantojamo zemju iegādes darījumi. Ļoti spilgti atmiņā palikuši tieši lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādes darījumi ar viena ha cenu vidēji 300 latu, kas, šodienas acīm skatoties, ir neiedomājami zema. Pēc kreditēšanas fokusējos uz kredītu un līzingu restrukturizāciju. Šajā jomā gan bija maz saskares ar lauksaimniecības uzņēmumiem, jo SEB bankai un līzingam vēsturiski ir bijis ļoti maz tādu darījumu ar saimniecībām, kur rezultāts būtu bijis neveiksmīgs.

– Kādi ir bankas aktuālākie pakalpojumi lauksaimniekiem pašlaik?
– Lai gan pārstāvu SEB līzings, SEB bankā visus piedāvājumus skatāmies kompleksi, tāpēc nevaru izolēti runāt tikai par SEB līzings aktivitātēm.

No 1. marta līdz 31. jūlijam notiek agro kampaņa, kuras ietvaros ir pieejams finansējums traktoru un kombainu iegādei, sākot no 100 000 EUR ar procentu likmi 1.49 plus 3 mēnešu Euribor. Piedāvājam arī līzinga un kredīta finansējumu ar samazinātu...

 

 

 

Pilnu rakstu lasiet maija SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
AMAZONE nosaka jaunus standartus kombinētajiem izkliedētājiem!
AMAZONE nosaka jaunus standartus kombinētajiem izkliedētājiem!

AGRITECHNICA 2023 laikā AMAZONE prezentēja jauno minerālmēslu izkliedētāju ...

Govju virusālā diareja – pasaules mēroga izaicinājums piena lopkopībā
Govju virusālā diareja – pasaules mēroga izaicinājums piena lopkopībā

Govju virusālā diareja (Bovine viral diarrhoea, BVD) ir liellopu infekcijas...

Tukuma piens attīstības stāsts
Tukuma piens attīstības stāsts

Tukuma piens ir viens no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. S...

SIA "Naukšēni" – inovatīvi un droši sava ceļa meklējumos
SIA "Naukšēni" – inovatīvi un droši sava ceļa meklējumos

SIA Naukšēni Valmieras novadā izveidojusies no savulaik spēcīgās kopsaimnie...