, .
lightsnow -5.2℃
Vārda dienu svin: Tabita, Sarmīte

Sasniedz mērķi ar SEB finansējumu

Elīna Grase , 16-05-2023
Sasniedz mērķi ar SEB finansējumu

SIA SEB līzings Valdes priekšsēdētājs Renārs Vīksna ar vairāk nekā 19 gadu pieredzi SEB bankā un līzingu pakalpojumu sniegšanā savu karjeru uzsāka 2004. gadā kā jaunākais kredītu risku analītiķis. Pakāpeniski virzoties augšup pa karjeras kāpnēm, kopš pagājušā gada augusta viņš ir kļuvis par SIA SEB līzings vadītāju. Šajā sarunā vaicājam par SEB bankas aktualitātēm, kas ir saistošas un var būt noderīgas arī lauksaimniekiem.

– Kāda ir bijusi jūsu pieredze saistībā ar lauksaimniecības nozari?
– Uzsākot darbu SEB bankā, manos pienākumos bija lauksaimniecības un pārtikas ražošanas uzņēmumu finanšu analīze. Tieši lauksaimniecības uzņēmumu finanšu analīze bija zināms izaicinājums – bija jāiepazīst dažādu kultūru ražība, izslaukumu normas utt. Taču man ļoti paveicās ar mentoru – Jāni Mazurenko, kuram ir ilga un plaša praktiska pieredze darbā ar lauksaimniecības nozares uzņēmumiem.

Klientu produktu portfelī parasti bija gan līzinga darījumi, gan kredīti ar Eiropas līdzfinansējumu dažādu tehnikas vienību iegādei, kā arī ļoti apjomīgi lauksaimniecībā izmantojamo zemju iegādes darījumi. Ļoti spilgti atmiņā palikuši tieši lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādes darījumi ar viena ha cenu vidēji 300 latu, kas, šodienas acīm skatoties, ir neiedomājami zema. Pēc kreditēšanas fokusējos uz kredītu un līzingu restrukturizāciju. Šajā jomā gan bija maz saskares ar lauksaimniecības uzņēmumiem, jo SEB bankai un līzingam vēsturiski ir bijis ļoti maz tādu darījumu ar saimniecībām, kur rezultāts būtu bijis neveiksmīgs.

– Kādi ir bankas aktuālākie pakalpojumi lauksaimniekiem pašlaik?
– Lai gan pārstāvu SEB līzings, SEB bankā visus piedāvājumus skatāmies kompleksi, tāpēc nevaru izolēti runāt tikai par SEB līzings aktivitātēm.

No 1. marta līdz 31. jūlijam notiek agro kampaņa, kuras ietvaros ir pieejams finansējums traktoru un kombainu iegādei, sākot no 100 000 EUR ar procentu likmi 1.49 plus 3 mēnešu Euribor. Piedāvājam arī līzinga un kredīta finansējumu ar samazinātu...

 

 

 

Pilnu rakstu lasiet maija SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Dzīvot laukos mācās no dabas…
Dzīvot laukos mācās no dabas…

Vecsaules bioloģiskajā saimniecībā Skujas Bauskas novadā audzē gaļas liello...

SIA "Rojupes" Silmači par saimniecības modernizāciju
SIA "Rojupes" Silmači par saimniecības modernizāciju

SIA Rojupes Silmači ir pirmā saimniecība Latvijā ar DeLaval elastīgajiem gu...

Kas jāzina par mikotoksīniem un to ķērājiem
Kas jāzina par mikotoksīniem un to ķērājiem

Neprognozējamie laikapstākļi šogad sagādājuši galvassāpes ne vienam vien la...

ZS "Čaidāni" piena spēks
ZS "Čaidāni" piena spēks

Neretas pagasta Čaidānu attīstības stāstu var dēvēt par gana veiksmīgu – 90...