, .
clearsky_day 15.1℃
Vārda dienu svin: Gaida, Arnis, Arno

Roku rokā ar lauksaimnieku

Dace Drošprāte , 21-12-2022
Roku rokā ar lauksaimnieku

Raimonda Ribikauska ir stabils plecs atbalstam tiem, kas vēlas uzsākt lauksaimniecisko darbību un nav droši par pirmajiem soļiem. Viņa ir SIA Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs uzņēmējdarbības konsultante Dobeles konsultāciju birojā. Viņa prot motivēt, iedrošināt un rod atbalsta iespējas lauksaimniekiem piepildīt savas idejas un mērķus.

– Kas esat pēc profesijas? Ar ko viss sākās?
– Pēc profesijas esmu agronoms–dārzkopis, 1982. gadā absolvēju Bulduru dārzkopības tehnikumu. Ideja izvēlēties dārzkopja profesiju radās, apmeklējot kādreizējās siltumnīcas Jelgavas novada Ziedkalnē. Man tur ļoti iepatikās. Savā profesijā strādāt man sanāca maz, jo ģimenes dzīve ieviesa savas korekcijas. Gandrīz 18 gadus biju mājsaimniece un vadīju savu piemājas saimniecību, līdz bērni paaugās un sapratu, ka dzīvē kaut kas jāmaina. Kopš 1999. gada sāku apmeklēt dažādus kursus un mācības. Pirmie kursi bija Bauskas rajona pieaugušo izglītības centrā – Uzņēmējdarbības un ekonomikas pamati, Projektu izstrāde un pieteikumu sagatavošana, Nevalstisko organizāciju centrā – NVO attiecības ar sabiedrību, NVO darbības izvērtējums, SO grāmatvedības uzskaite un gada pārskati, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomē (LOSP) – Semināru moderatoru un lektoru apmācība, LLKC Bauskas birojā – Pieaugušo izglītības tehnikas pēc UNDP mācību materiāliem, Iniciatīvas veidošana lauku attīstībai pēc UNDP un FAO mācību materiāliem. Šo daudzu gadu laikā ir iegūti vairāk nekā 80 sertifikāti par dažādām tēmām, gan profesionālajā jomā, gan tādi, kas kopumā veicina attīstību laukos.

– Ar ko nodarbojies ikdienā?
– Pašreizējā darba vietā SIA Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) strādāju jau divdesmito gadu. LLKC darbu...

 

 

Pilnu interviju lasiet decembra SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Sasniedz mērķi ar SEB finansējumu
Sasniedz mērķi ar SEB finansējumu

SIA SEB līzings Valdes priekšsēdētājs Renārs Vīksna ar vairāk nekā 19 gadu ...

ZS "Ķērpji" – apņēmīgi, neatlaidīgi un skaisti
ZS "Ķērpji" – apņēmīgi, neatlaidīgi un skaisti

Bauskas novadā, Brunavas pagasta zemnieku saimniecības Ķērpji saimniece Ras...

Pavasara darbi ganībās
Pavasara darbi ganībās

Pavasaris jau ir uz sliekšņa, tādēļ laiks plānot, kādus darbus būtu nepieci...

Nenovērtētā selēna nozīme lopkopībā
Nenovērtētā selēna nozīme lopkopībā

Manuprāt, saimnieki jau sen ir sapratuši, ka, lai veiksmīgi vadītu piena va...