, .
clearsky_day 15.1℃
Vārda dienu svin: Gaida, Arnis, Arno

Pavasara darbi ganībās

Kornēlija INDĀNE , 16-05-2023
Pavasara darbi ganībās

Pavasaris jau ir uz sliekšņa, tādēļ laiks plānot, kādus darbus būtu nepieciešams veikt ganībās, lai jaunajā sezonā tās būtu produktīvas un sniegtu atdevi. Ir darbi, kas jāveic tūlīt pēc sniega nokušanas, ir arī citi darbi, kuri jāveic vēlāk. Daudzas lietas jau ir labi zināmas un tiek darītas, tomēr svarīgi atcerēties, ka laicīga darbu plānošana un izvērtēšana ir solis uz panākumiem.

Ganību apsaimniekošana ir uzdevums visam gadam. Pavasarī veiktie mēslošanas un kopšanas pasākumi var pozitīvi ietekmēt ganību produktivitāti visu sezonu. Visiem zināms, ka labi uzturētas ganības ir viens no priekšnosacījumiem lauksaimniecības dzīvnieku produktivitātei. Tās ir ne tikai mājvieta ganīšanas sezonā, bet arī viens no galvenajiem un ekonomiski izdevīgākajiem, kā arī vērtīgākajiem barības avotiem. Uzlabojot ganību kvalitāti, var rast iespēju palielināt dzīvnieku skaitu un celt to produktivitāti.

Jau ziemā jāizvērtē, kāds būs lopu skaits ganībās katrā grupā, aptuvenais ganīšanas plāns, kā arī tas, cik daudz kopumā varēs atļauties izdarīt, jo ganību apsaimniekošanai ir nepieciešams finansiāls ieguldījums. Īpaši svarīgi savlaikus pieņemt šos lēmumus ir saimniecībās, kur lopus laiž ganībās visu sezonu.

Augsnes analīzes un mēslošana
Būtisks solis ganību uzlabošanai ir augsnes analīzes. Augsne ir labas ganību apsaimniekošanas pamats. Svarīgi noskaidrot minerālvielu līmeni un augsnes pH. Pirms plānot mēslošanu, svarīgi saprast, kas tieši trūkst konkrētajai platībai. Analīzes ieteicams veikt reizi 3 gados, un pavasaris ir piemērots laiks,...

 

 

 

Pilnu rakstu lasiet aprīļa SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Sasniedz mērķi ar SEB finansējumu
Sasniedz mērķi ar SEB finansējumu

SIA SEB līzings Valdes priekšsēdētājs Renārs Vīksna ar vairāk nekā 19 gadu ...

ZS "Ķērpji" – apņēmīgi, neatlaidīgi un skaisti
ZS "Ķērpji" – apņēmīgi, neatlaidīgi un skaisti

Bauskas novadā, Brunavas pagasta zemnieku saimniecības Ķērpji saimniece Ras...

Nenovērtētā selēna nozīme lopkopībā
Nenovērtētā selēna nozīme lopkopībā

Manuprāt, saimnieki jau sen ir sapratuši, ka, lai veiksmīgi vadītu piena va...

Fermas grīdas rievošana – risinājums govs klibumam
Fermas grīdas rievošana – risinājums govs klibumam

Pareizi rievotas fermu grīdas veicina slaucamo govju ikdienas komfortu un m...