, .
partlycloudy_day 23.5℃
Vārda dienu svin: Alfrēds, Madars, Fredis

Par inovācijām, ilgtspēju un efektivitāti

Elīna Tilaka , 15-07-2022
Par inovācijām, ilgtspēju un efektivitāti

Pēdējā gadu desmitā augkopība ir piedzīvojusi milzīgu lēcienu agronomijas un tehnoloģiju jomā, ekonomiskā un politiskā situācija, kā arī nozares attīstības tendences mūs mudina meklēt arvien jaunus inovatīvus risinājumus, lai neatpaliktu un uzlabotu saimniecības darba efektivitāti. Timac Agro ir industriāls ražošanas uzņēmums, kas specializējies inovatīvu augu barības vielu, augsnes ielabotāju un dzīvnieku uztura ražošanā. Par uzņēmuma piedāvājumu, precīzajām un tiešās iedarbības tehnoloģijām stāsta SIA Timac Agro Latvia vadītājs Renārs Raguckis.

– Lūdzu, iepazīstiniet ar uzņēmumu.
Timac Agro ir Groupe Roullier meitas uzņēmums ar vairāk nekā 60 gadu pieredzi lauksaimniecības nozarē. Uzņēmums izveidots Francijā pēc Otrā pasaules kara, kad grupas īpašnieks Daniels Rouliers (Daniel Roullier) sāka pētīt, ko jūras krastā vāc franču lauksaimnieki. Izrādījās, ka tās ir koraļļu aļģes jeb rodolīti, ko viņi izmantoja savu lauku mēslošanai. Grupas īpašnieks saskatīja tajā biznesa iespēju un sāka ražot mēslojumu industriālā mērogā, koraļļu aļģes vācot ar kuģiem, maļot un granulējot, kas pierāda, ka ar mērķtiecību tikai no idejas var izaugt starptautiska mēroga uzņēmums. Šo gadu laikā grupa ir izaugusi ar 3 mljrd. EUR apgrozījumu gadā.

Viens no uzņēmuma biznesa virzieniem ir augu mēslošanas līdzekļu, granulētā mēslojuma, augu biostimulantu un augsnes ielabotāju ražošana. Grupa veic pilna cikla ražošanu. Savām vajadzībām tiek ražots iepakojums, uzņēmumam pieder arī pārtikas rūpnīcas. Groupe Roullier Francijā ir viens no lielākajiem sviesta patērētājiem, jo ražo konditorejas izstrādājumus...

 

 

Pilnu interviju lasiet Jūlija SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Minerālas, mikrobioloģiskas un augu izcelsmes barības piedevas cūku ēdināšanā
Minerālas, mikrobioloģiskas un augu izcelsmes barības piedevas cūku ēdināšanā

Mūsdienās antibiotiku lietošana Eiropas Savienībā un citās valstīs ir pilnī...

Zināmais un nezināmais piens
Zināmais un nezināmais piens

Piena produktu patēriņš Latvijā pēdējās desmitgadēs ir ievērojami samazināj...

Kur kaza Bonija Sniķerus aizveda
Kur kaza Bonija Sniķerus aizveda

Gleznaini skaistā vietā – Sniķeru kalniņā Jumurdas ezera krastā vasarās gan...

Vienmēr ar rūpēm par vidi
Vienmēr ar rūpēm par vidi

Junkkari sējmašīnu rūpnīca atrodas Somijā, Dienvidostrobotnijas reģionā, Yl...