, .
cloudy -3.1℃
Vārda dienu svin: Agate, Selga, Silga, Sinilga

Modernizācijas gads lauksaimniecībā

Normunds DUBICKIS , 13-10-2022
Modernizācijas gads lauksaimniecībā

Pateicoties Eiropas Struktūrfondu finansējumam, 2022. gads iezīmējas kā lauksaimniecības tehnikas modernizācijas gads. Salīdzinot ar pagājušā gada pirmajiem astoņiem mēnešiem, šogad izsniegts par 32 % lielāks finansējums lauksaimniecības tehnikas iegādei un vairāk nekā par 50 % pieaugusi jaunas tehnikas iegāde, liecina Citadele Leasing dati. Vairāk par tendencēm, izaicinājumiem un prognozēm lauksaimniecības tehnikas līzinga tirgū stāsta Citadele Leasing Industriālās līzinga daļas vadītājs Normunds Dubickis.

Pieauga jaunas tehnikas iegāde
Šogad līdz šim esam pieredzējuši ievērojami lielāku pieprasījumu pēc finansējuma lauksaimniecības tehnikas iegādei, ko daļēji ir veicinājusi Lauku atbalsta dienesta (LAD) programma lauksaimniecības tehnikas modernizācijai un Citadele Leasing zaļo kreditēšanas projektu attīstība. Kā liecina Citadele Leasing dati par finansēto jauno un lietoto lauksaimniecības tehniku, šī gada pirmajos astoņos mēnešos jaunas tehnikas īpatsvars pret lietoto tehniku salīdzinājumā ar to pašu periodu pērn palielinājies par vairāk nekā pusi jeb – 40 %; lauksaimniecības tehnikas finansējuma īpatsvars pret kopumā izsniegto finansējumu pieaudzis no 13 % līdz 15 %, savukārt kopējais Citadele Leasing izsniegtais finansējums gada pirmajos astoņos mēnešos pieaudzis par 21 %.

Novecojušās lauksaimniecības tehnikas nomaiņa uz modernu, efektīvu un uzticamu ir pozitīva tendence, jo gudrāka lauksaimniecība ir virziens, kurā būtu jāattīstās visai nozarei. Tas palīdzētu ne vien sasniegt labākus biznesa rezultātus, bet arī samazināt resursu patēriņu un ietekmi uz vidi. Tāpat jāatceras, ka Eiropas Savienība ir strikti noteikusi dalībvalstu virzību uz Zaļo kursu, kas prasa arī jaunākajām ekoloģiskajām normām atbilstošu lauksaimniecības tehniku. Tas ietver gan virzību uz traktoriem ar videi draudzīgākiem dīzeļmotoriem vai tehniku, kas darbināma ar alternatīvajiem enerģijas resursiem – ūdeņradi, elektrību, biometānu u.c., gan virzību uz tehniku, kas aprīkota ar viedajām tehnoloģijām vai paredzēta efektīvākai lauku apstrādei. Piemēram, labākas iespējas saņemt finansējumu atbalsta programmu ietvaros būs tiešās sējas sējmašīnām...

 

 

Pilnu rakstu lasiet oktobra SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Mēness govs, sapņu un cerību govs
Mēness govs, sapņu un cerību govs

Kā tikai nav dēvēta Zilā govs, kuras vēsture ir cieši saistīta ar latviešu ...

Kādēļ nepieciešamas nagu vannas?
Kādēļ nepieciešamas nagu vannas?

Ar govju klibumu saskaras lielākā daļa saimniecību, taču šo problēmu atrisi...

FarmGEM – smidzinātāji visām vajadzībām
FarmGEM – smidzinātāji visām vajadzībām

FarmGEM klāstā savām vajadzībām atbilstošo smidzinātāju atradīs lielākā daļ...

CLAAS tirgū izlaiž TRION – jaunu vidēja izmēra kombainu klases etalonu
CLAAS tirgū izlaiž TRION – jaunu vidēja izmēra kombainu klases etalonu

Tirgū izlaižot 20 jaunus TRION sērijas kombainus, CLAAS turpina 2019. gadā ...