, .
clearsky_day 15.1℃
Vārda dienu svin: Gaida, Arnis, Arno

Mepu – izturība, kvalitāte un efektivitāte

Elīna Tilaka , 10-02-2022
Mepu – izturība, kvalitāte un efektivitāte

Saimnieks LV / 2021.gads (Decembris.)

Mepu ir Somijas uzņēmums, kas Eiropā ieguvis popularitāti ar savām augstas kvalitātes, izturīgajām un uzticamajām graudu kaltēšanas, pārvietošanas un uzglabāšanas iekārtām. Par to, kas ir uzņēmuma veiksmes atslēga un kādi ir Mepu nākotnes plāni, mūsu saruna ar uzņēmuma pārdošanas direktoru Jerkeru Soderholmu un pārstāvi Latvijā SIA JVK Projekti valdes locekli Kasparu Pavāru.

Mepu ir vairāk nekā 65 gadu pieredze nozarē, un tā produkti ir pieprasīti visā Eiropā. Kas ir Mepu veiksmes stāsta atslēga?
Jerkers:
– Ļoti vienkārši – mūsu veiksmes atslēga ir uzticami darbinieki, kas iegulda darbā savas prasmes un zināšanas. Bez tam mēs esam spējuši iet līdzi laikam un piedāvāt arvien plašāku iekārtu un pakalpojumu klāstu. Agrāk bija daudz mazu saimniecību, kas izvēlējās nelielas mobilās kaltes. Tagad, kad saimniecības kļūst arvien lielākas, nepieciešamas jaudīgākas kaltes ar lielāku tilpumu. Mums ir, ko piedāvāt arī šādiem uzņēmumiem.

– Kas, jūsuprāt, ir galvenās Mepu iekārtu priekšrocības, kas svarīgas jūsu klientam?
Jerkers:
– Mūsdienās ļoti svarīgi ir lauksaimniekam piedāvāt bezproblēmu risinājumu – jau nokomplektētu sistēmu ar visu pakalpojumu ķēdi (projektēšanu, montāžu, palaišanu, servisu un apkopi). Mēs piedāvājam ilgtspējīgus risinājumus.

Kaspars: – Efektivitāte ir atslēgas vārds visam. Mums jādomā par ierobežoto dabas un cilvēkkapitāla resursu izmantošanas efektivitāti un jābūt draudzīgākiem pret vidi, kurā dzīvojam. Tāpēc Mepu nemitīgi strādā pie tā, lai tehnoloģijas būtu viegli lietojamas, energoefektīvas un to darbināšanai būtu nepieciešams mazāk cilvēku darba, iekārtas nodrošinātu augstāku jaudu, tās būtu viegli uzturēt un papildināt. Zināms, ka augstākas jaudas procesi daudzējādā ziņā ir dabai draudzīgāki, jo darba izpildei nepieciešams īsāks laiks un tiek patērēts mazāk enerģijas.

– Kādi ir uzņēmuma nākotnes plāni?
Jerkers:
Mepu jau ilgus gadus ir uzticams graudu apstrādes iekārtu ražotājs, kas jūt atbildību pret saviem klientiem. Mūsu mērķis ir turpināt nodrošināt klientu prasībām atbilstošu attieksmi visās sfērās un palielināt mūsu klātbūtni lielo saimniecību un pārtikas industrijas projektos. Lielas jaudas caurplūdes kaltes (līdz 200 t/h) un kaltes ar siltā gaisa rekuperāciju jau tagad ir nozīmīgs mūsu tirgus segments.

Kaspars: – Fermas kļūst arvien lielākas – tas ir nenoliedzams fakts. Mēs vēlamies iet kopsolī ar industrijas tendencēm. Latvijas saimniecības, kas pirms 15 gadiem pirka nelielu mobilo kalti, tagad būvē daudzas reizes lielākas un jaudīgākas stacionārās kalšu sistēmas. Ja kādreiz nepieciešamā kaltes jauda bija 7 t/h, tad tagad tie paši uzņēmumi pērk kaltes ar jaudu 70 t/h. Lūk tāds ir izaugsmes ātrums sektorā.
Protams, nevar aizmirst arī par saimniecībām, kam ir nepieciešamas mazākas jaudas kaltes, tāpēc Mepu piedāvājumā var atrast kaltēšanas risinājumus arī šādām saimniecībām. Mepu graudu kalšu dizains veidots tā, lai nākotnē, saimniecībai pieaugot, būtu iespējams palielināt kaltēšanas jaudas, nepērkot jaunu iekārtu, bet moduļveidā palielinot esošo.

Jerkers: – Mēs sniedzam pakalpojumus ne tikai saimniecībām, bet arī industrijai. Mūsu portfolio ir ne tikai uzstādīšanas un automatizācijas pakalpojumi, bet arī finansēšanas un tirdzniecības instrumenti gala pircējam. Ņemot to vērā, mūsu vīzija ir piedāvāt vislabākos iespējamos risinājumus šajā sfērā.

– Kādu jūs redzat graudu pirmapstrādes un pēcapstrādes sektora attīstību Eiropā? Kāda ir Mepu loma tajā?
Jerkers:
– Visur Eiropā novērojams, ka mazo saimniecību skaits samazinās. Piemēram, Somijā 1995. gadā, kad iestājāmies Eiropas Savienībā, bija 150 tūkst. lauksaimniecību, pašlaik ir aptuveni 40 tūkst., un tiek prognozēts, ka pēc 2030. gada Somijā būs tikai 10 tūkst. saimniecību. Nozare aug ar ārkārtīgi lielu ātrumu, tāpēc būs nepieciešams vairāk industriālu risinājumu un profesionāļu, kas rūpējas par šo industriālo klientu iekārtām.

Kaspars: – Kā jebkurā jomā, katrs ražotājs cenšas savu tehnoloģiju padarīt klientam vieglāk lietojamu. Tas ir arī viens no virzieniem, kurā dodas Mepu. Mēs pārliecināmies, lai iekārtas būtu viegli lietot, tās būtu uzticamas un saņemtu apkopi, kad tas nepieciešams. Interneta laikmetā atbalstu var saņemt attālināti uzreiz, nav jāgaida, kad saimniecībā ieradīsies servisa pārstāvis.

Jekers: – Mūsu produkti ir nepieciešami ne tikai Eiropas, bet arī pasaules tirgū. Varam piedāvāt piemērotas tehnoloģijas gan ziemeļu reģioniem, kuras ir pārbaudītas un atzītas par piemērotām tiem raksturīgajiem aukstajiem un mitrajiem laikapstākļiem ražas novākšanas laikā, gan arī dienvidu reģioniem – ar tehnoloģijām, kas paredzētas kukurūzas kaltēšanai ar jaudu līdz pat 200 t/h.

Mepu nākotnes virzība ir saistīta ar plašu graudu un citu kultūru ražotāju vajadzību nodrošināšanu Eiropā un pasaulē.

– Viens no galvenajiem raksturlielumiem, kad stāstāt par Mepu tehniku, ir kvalitāte. Kā nodrošināt augstu kvalitātes standartu?
Jerkers:
– Augsta kvalitāte ir loģisks iznākums, pārzinot savu darbības jomu. Visos ražošanas procesos ievērojam nemainīgi augstus standartus. Mūsu kaltes ir būvētas tā, lai kalpotu ilgi. Kad lauksaimnieks izvēlas investēt kaltes būvniecībā, viņš sagaida, ka tā kalpos nākamos 20, 30, pat 40 gadus, tāpēc produktam jānodrošina augsts izturības un kvalitātes līmenis. Vienmēr ir vēlme ietaupīt naudu un atrast lētāku variantu, bet savā vairāk nekā 20 gadu uzņēmējdarbības pieredzē esmu sapratis – lētākais variants nekad nav uzticamākais risinājums. Bieži vien lētākais risinājums uzņēmumam izmaksā visdārgāk.

Kaspars: – Kvalitāte ir galvenais iemesls, kāpēc mūsu klienti dod priekšroku Mepu. Izvēloties tehniku, kas paredzēta lietošanai ilgtermiņā, svarīgi nepadoties lētākas cenas vilinājumam, jo bieži vien aiz tās var slēpties kādi zemūdens akmeņi. Ņemot vērā, ka 15–20 dienu periodā, kad jāveic ražas novākšana, kalte un citas pirmapstrādes un pēcapstrādes iekārtas darbojas 24 stundas diennaktī un pēkšņi to darbības pārtraukumi var radīt uzņēmumam ievērojamus zaudējumus, ir jāizvēlas izturīga, uzticama un ilgtermiņa lietošanai paredzēta tehnoloģija.

Jerkers: – Visas komponentes un materiāli, ko saņemam no mūsu piegādātājiem un apakšpiegādātājiem, tiek rūpīgi pārbaudīti, testēti un izvērtēti.

Ražas novākšanas laikā iekārtai jādarbojas 24 stundas diennaktī, tā kā visiem tās ražošanas lēmumiem ir jābūt pareiziem. Mepu rūpējas par to, lai lielās slodzes periodā mūsu iekārtas būtu pēc iespējas drošākas.

– Vai vēlaties ko novēlēt mūsu lasītājiem?
Jerkers:
– Ar Latvijas lauksaimniekiem mums jau ir kopīga sena vēsture, un redzu, ka būs arī ilga nākotne, kopīgi attīstot Latvijas lauksaimniecības sektoru. Mepu vēlas būt kopā ar jums, būvējot tādas iekārtas, kādas jūs no mums sagaidāt. Mēs esam šeit, lai jums palīdzētu!

Kaspars: – Tuvojas ES investīciju programmu atvēršana, tāpēc visiem novēlu izdarīt pārdomātu izvēli, izvērtēt visus variantus, pieņemt lēmumu jau nesezonā, jo idejas pārvēršana realitātē prasa laiku. Mepu ir uzņēmums, kas strādā komandā kopā ar vietējiem pārstāvjiem, lai varētu visīsākajā laika posmā nodrošināt visu, kas saimniekiem nepieciešams. Esam izveidojuši tiešu atbalsta sistēmu, lai nepieciešamības gadījumā atbalstītu savus klientus, tāpēc domāju, ka lepni varam teikt, ka Latvija ir Mepu pašmāju tirgus.

Jerkers:Mepu komandas vārdā novēlu – lai priecīgi Ziemassvētki un laimīgs Jaunais gads!

 

 

 

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Sasniedz mērķi ar SEB finansējumu
Sasniedz mērķi ar SEB finansējumu

SIA SEB līzings Valdes priekšsēdētājs Renārs Vīksna ar vairāk nekā 19 gadu ...

ZS "Ķērpji" – apņēmīgi, neatlaidīgi un skaisti
ZS "Ķērpji" – apņēmīgi, neatlaidīgi un skaisti

Bauskas novadā, Brunavas pagasta zemnieku saimniecības Ķērpji saimniece Ras...

Pavasara darbi ganībās
Pavasara darbi ganībās

Pavasaris jau ir uz sliekšņa, tādēļ laiks plānot, kādus darbus būtu nepieci...

Nenovērtētā selēna nozīme lopkopībā
Nenovērtētā selēna nozīme lopkopībā

Manuprāt, saimnieki jau sen ir sapratuši, ka, lai veiksmīgi vadītu piena va...