, .
fair_day 20.6℃
Vārda dienu svin: Ritma, Ramona

Mazpulki Latvijas laukos

Gundega JĒKABSONE , 11-07-2023
Mazpulki Latvijas laukos

Saimnieks LV / 2023.gads (Marts)

Lai gan pilsētās dzīvo lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju, Latvijas lielākā jauniešu organizācija darbojas laukos. Izsenis mūsu galvenais uzsvars ir bijis uz lauku darbu mācīšanu bērniem un jauniešiem un uzņēmējdarbības veicināšanu laukos. Pēdējā laikā arvien lielāku uzmanību pievēršam arī iesaistei kopienas dzīves uzlabošanā un pilsoniskās līdzdalības aktivitātēs, jo labklājīgai dzīvei laukos nepieciešamas ne tikai darba un lauksaimnieciskās prasmes, bet arī tīkama sabiedriskā dzīve.

Pagājušajā gadā Staļģenes mazpulcēni, aicinot palīgā vietējos iedzīvotājus un pašvaldību, izveidoja kalnu riteņbraukšanas trasi iesācējiem, Tumes mazpulcēni ierīkoja pludmales volejbola laukumu, bet Upesgrīvas mazpulcēni noorganizēja sporta spēles savā ciemā. Realizēti arī daudzi citi projekti. Tāpat mazpulcēni aktīvi iesaistījās Ukrainas atbalsta aktivitātēs, gatavoja maskēšanās tīklus, ierakumu sveces un vāca citus ziedojumus.

Individuālie lauksaimniecības projekti joprojām ir galvenā joma, kā mācām bērniem un jauniešiem darbu, uzņēmību un atbildību. Pagājušajā gadā mums bija 2 galvenās lauksaimniecības tēmas – Trīs māsu dobe un Pastinaki.

2022. gada vasarā 81 mazpulcēns visā Latvijā iesēja trīs māsu dobi, rūpējās par to un veica novērojumus saskaņā ar izstrādāto darba burtnīcu. Trīs māsu dobē kopā aug kukurūza, ķirbji un pupiņas. Šis trīs māsu komplekts nodrošina gandrīz pilnvērtīgu uzturvielu komplektu, un šie 3 kultūraugi gūst labumu viens no otra. Kukurūza nodrošina konstrukciju, pa kuru vīties pupiņām, pupiņas piesaista atmosfēras slāpekli, savukārt ķirbis izplešas pa augsnes virskārtu, novērš nezāļu augšanu un aiztur augsnē mitrumu. Šī projekta mērķis ir ne tikai veicināt dārzkopības prasmes, bet arī izprast dažādu procesu mijiedarbību un veicināt videi draudzīgas dārzkopības prakses...

 

 

Pilnu rakstu lasiet Marta SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
AMAZONE nosaka jaunus standartus kombinētajiem izkliedētājiem!
AMAZONE nosaka jaunus standartus kombinētajiem izkliedētājiem!

AGRITECHNICA 2023 laikā AMAZONE prezentēja jauno minerālmēslu izkliedētāju ...

Govju virusālā diareja – pasaules mēroga izaicinājums piena lopkopībā
Govju virusālā diareja – pasaules mēroga izaicinājums piena lopkopībā

Govju virusālā diareja (Bovine viral diarrhoea, BVD) ir liellopu infekcijas...

Tukuma piens attīstības stāsts
Tukuma piens attīstības stāsts

Tukuma piens ir viens no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. S...

SIA "Naukšēni" – inovatīvi un droši sava ceļa meklējumos
SIA "Naukšēni" – inovatīvi un droši sava ceļa meklējumos

SIA Naukšēni Valmieras novadā izveidojusies no savulaik spēcīgās kopsaimnie...