, .
clearsky_day 16.6℃
Vārda dienu svin: Gaida, Arnis, Arno

Maizes cepšana – relaksācijai

Dace Ezera , 07-11-2022
Maizes cepšana – relaksācijai

Rīdzinieks Rojs Puķe jeb vienkārši Pipars ir 17 gadus jauns un jau sasniedzis dzīvē ļoti daudz. Viņam bijusi (un noteikti būs) maizes ceptuve, joprojām ir ēdienu blogs. Pipars nodarbojas ar labdarību, cep maizi un kaldina dažādus plānus, kā vēl likt lietā savas zināšanas maizes cepšanā.

Ieraugs vārdā Ansis
„Par ēdieniem interesējos kopš deviņu gadu vecuma. Maniem vecākiem ir kulinārijas blogs, un viņi ieteica arī man pamēģināt ko līdzīgu. No agras bērnības atceros, kā mājās tika gatavots ēdiens un uzreiz fotografēts. Apsolīju vecākiem, ka pamēģināšu. Vispirms izveidoju savu mājaslapu pipars.lv, galu galā tiku arī līdz savam youtube kanālam. No ēdieniem pirmais kucēns bija pankūkas, kas tapa vecāku uzraudzībā,” Rojs atklāj, kā tas viss sācies.

Maizes ceptuve Laba maize tika atklāta 2021. gada septembrī, bet nu šis projekts ir noslēdzies un maiznīca slēgta. Tā atradās Rīgā, Apes ielā 7, viss sortiments bija svaigi cepta dažāda veida maize. Pipars: „Cepām ierauga maizes, kas ir veselīgākas nekā parastā rauga maize. Diemžēl trūka darbinieku, tādēļ nolēmu slēgt ceptuvi. Patiesībā projekts bija sevi izsmēlis – tas tika veidots, lai palīdzētu vienam konkrētam slimam bērnam. Viens eiro no katras pārdotās picas tika ziedots šim mērķim. Tās bija īpašas picas, nāca sabiedrībā pazīstami cilvēki un kopā ar mani izdomāja savu recepti. Piemēram, viena no picām tapa ar grupas Singapūras satīns repera, aktiera, podkāstu vadītāja, producenta Jāņa Krīvēna jeb Krivenchy līdzdalību, arī ar latviešu boksera Kristapa Zuša piedalīšanos. Mēs pircējiem ļāvām izvēlēties, kādas picas un sastāvdaļas viņi vēlas. Taču mums bija arī sava firmas pica, kuru nosaucām par Diablo picu, un tā viennozīmīgi bija asākā Latvijā, ar ļoti pikantām sastāvdaļām. Domāta tiem, kuri ar asumu...

 

 

Pilnu rakstu lasiet novembra SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Sasniedz mērķi ar SEB finansējumu
Sasniedz mērķi ar SEB finansējumu

SIA SEB līzings Valdes priekšsēdētājs Renārs Vīksna ar vairāk nekā 19 gadu ...

ZS "Ķērpji" – apņēmīgi, neatlaidīgi un skaisti
ZS "Ķērpji" – apņēmīgi, neatlaidīgi un skaisti

Bauskas novadā, Brunavas pagasta zemnieku saimniecības Ķērpji saimniece Ras...

Pavasara darbi ganībās
Pavasara darbi ganībās

Pavasaris jau ir uz sliekšņa, tādēļ laiks plānot, kādus darbus būtu nepieci...

Nenovērtētā selēna nozīme lopkopībā
Nenovērtētā selēna nozīme lopkopībā

Manuprāt, saimnieki jau sen ir sapratuši, ka, lai veiksmīgi vadītu piena va...