, .
cloudy 2.5℃
Vārda dienu svin:

Lytagra tehniku tirgo elastīgi

Elīna Grase , 29-03-2023
Lytagra tehniku tirgo elastīgi

Saimnieks LV / 2021.gads (Novembris.)

Tehnikas tirgotājiem šis bijis saspringts un pārbaudījumiem bagāts gads. Kā AS Lytagra – Horsch tehnikas izplatītājam Latvijā izdevies risināt globālajā tirgū novērojamo tehnikas detaļu un rezerves daļu deficītu, stāsta AS Lytagra direktors Edijs Līkansis.

– Kas no Lytagra piedāvājuma ir aktuālākais lauksaimniekiem?
– Teiktu, ka mūsu klienti galvenokārt ir vidēji lielās saimniecības, kas apsaimnieko, sākot no 200–500 ha. Mūsu pārdotākā zīmola Horsch mašīnas atbilst mūsu klientu prasībām un augstākās kvalitātes standartiem par saprātīgu cenu!

Kopš AS Lytagra ir Horsch oficiālais izplatītājs Latvijā, visu laiku populārākais Horsch produkts bijis universālā Pronto 4DC sējmašīna, šogad ar 58 vienībām, pēc apgrozījuma var redzēt, ka ļoti pieprasīts ir arī Focus 6TD.

Pirms pāris gadiem savu uzvaras gājienu sāka tiešās sējas tehnoloģija, kas netraumē augsni un palīdz saglabāt optimālo mitrumu augsnē, – īpaši svarīgi tas ir tādos laikapstākļos, kādi bija šogad. Vispopulārākā šogad un noteikti arī nākamgad būs sējmašīna Horsch Focus un Avatar. Šī tehnika ir ekonomiska, jo vienā piegājienā saimnieks var veikt vairākus soļus – irdināt augsni, mēslot un sēt. Protams, pirms iegādāties šo tehniku, jāizvērtē, cik liela ir saimniecības traktoru jauda. Avatar sējmašīnai pietiek ar traktoru, kura jauda ir no 200 ZS, bet Focus, kas ir smagāks, nepieciešama jaudīgāka tehnika – vismaz 400 ZS. Tomēr, ja tehnika ir ar mazākiem darba platumiem, attiecīgi arī nepieciešamas mazākas jaudas.

Augstu novērtēta ir arī Horsch smidzināšanas tehnoloģija, kas izceļas ne tikai ar ātrumu un precizitāti, bet arī efektivitāti. Horsch pielietotā tehnoloģija nodrošina sprauslu atvēršanos vairākas reizes sekundē.

– Kādus servisa pakalpojumus nodrošināt saviem klientiem?
– AS Lytagra saviem klientiem nodrošina visus nepieciešamos pakalpojumus tehnikai, ko pārdodam, maksimāli operatīvi reaģējot pēc pieteikuma saņemšanas. Uz visām mūsu tirgotajām tehnikas vienībām izvietota mūsu menedžera un servisa kontaktinformācija, lai klientam būtu viegli un ērti ar mums sazināties un ziņot par nepieciešamo palīdzību. Dažus jautājumus ir iespējams atrisināt arī pa telefonu!

Steidzamu jautājumu gadījumā atsevišķas detaļas iespējams saņemt arī brīvdienās.

– Kādi jaunumi uzņēmumā ienākuši šogad?
– Šī gada Horsch tehnikas interesantākais jaunums ir Horsch Pronto DC sērija ar dažādiem papildinājumiem – uzlabotiem bunkuriem un vēl precīzāku sēšanu.

Jaunums ir arī Transformer VF ar platumu 6, 9, 12 un pat arī 18 m. Tas palīdz apkarot nezāles un ir ļoti precīzs agregāts, kas ir piemērots un aktuāls saimniecībām, kas virzās uz bioloģisko saimniekošanu.

Mazākās saimniecības (ieteicams no 200 ha) novērtēs jauno uzkarināmo smidzinātāju Leeb CS un jau zināmo – uzlaboto smidzinātāju Leeb 4AX. Jaunums ir arī mehāniskā nezāļu kontroles tehnoloģija Cura, kas piemērota hibrīdajai un bioloģiskajai lauksaimniecībai.

Jāatzīmē, ka Horsch piedāvājums ir ļoti plašs, tāpēc jāskatās, tieši kāda komplektācija ir nepieciešama katrā konkrētajā gadījumā. Kāda tehnika saimniecībā ir vajadzīga, protams, jāvērtē katram saimniekam individuāli.

Šogad Lytagra uzņēmusi jaunu, spēcīgu kursu riepu tirdzniecībā, esam kļuvuši par oficiālo Alliance riepu izplatītāju Latvijā. Alliance ir Indijā ražotas riepas ar ļoti plašu riepu modeļu piedāvājumu lauksaimniecības, mežizstrādes un būvniecības tehnikai.

Alliance riepu galvenā priekšrocība ir kvalitāte, cena un garantija. Kompānija Alliance ietilpst riepu ražotāja Hankook grupā, ar šīm riepām esam sevi ļoti labi pierādījuši Lietuvā, kur mūsu piedāvātās Alliance riepas kvalitātes un saprātīgo cenu dēļ ir vispopulārākās. Saimnieki novērtē to, ka ar industriālajām riepām var ietaupīt 200–300 EUR. Klientiem tiek piedāvāti izdevīgi garantijas noteikumi – daudzām riepām pat 5–10 gadu garantija.

Latvijā piedāvāsim tās pašas riepas, kas pieejamas sortimentā Lietuvā. Pašlaik ar visu riepu piedāvājumu var iepazīties Lytagra Lietuvas produktu katalogā, bet veidojam arī paši savu mājaslapu, īpašu uzmanību pievēršot tam, lai lapa būtu viegli saprotama, intuitīva un klients tajā varētu atrast meklēto.

Tuvākajā laikā Latvijā pienāks ievērojama riepu krava, tāpēc esam droši, ka produkcija, kas interesēs klientus, būs pie mums pieejama. Ja būs nepieciešamas specifiskas riepas, kādu šeit Latvijā nebūs, atvedīsim tās no noliktavas Lietuvā. Piegādi tas pagarina tikai par nedēļu.
Protams, turpinām piedāvāt arī Kyoto zīmola riepas, kas ražotas Ķīnā un paredzētas vieglajām automašīnām.
No septembra mums ir divi jauni tirdzniecības speciālisti – viens atbild par Vidzemi un Latgali, otrs par Kurzemes un Zemgales reģionu. Kolēģis, kurš jau vairākus gadus strādā Lytagra, atbild par Rīgas reģionu. Ceram veiksmīgi pārstāvēt Alliance produkciju Latvijas tirgū un nodrošināt ātru un operatīvu apkalpošanu visās situācijās.

Esam elastīgi un aicinām ar mums sazināties, lai kopā atrastu saimniekam vispiemērotāko risinājumu – apmaksas termiņu, piegādes ātrumu vai kādu citu faktoru.

Citiem mūsu jaunumiem iespējams sekot līdzi Lytagra mājaslapā. Tur pieejama izsmeļoša informācija par piedāvāto tehniku, tāpat Horsch mājaslapā ievietots daudz dažādu aprakstu par sējmašīnām, miglotājiem un citu tehniku latviešu valodā.

– Kā uzņēmumam izdevies pielāgoties ierobežojumiem un ārkārtas situācijai?
– Gribu teikt, ka viss notika, kā ierasts, jo skaitļi runā paši par sevi un ir nepārprotami pozitīvi. Ir sasniegts plānotais, izdarīts pat vairāk. Tikai ar Horsch tehniku vien šogad sasniegts 7 milj. EUR apgrozījums. Protams, pārdodam arī citu tehniku, piemēram, Överum arklus, Fliegl piekabes, ko rādījām 1. oktobrī atvērto durvju dienā.

Pandēmijas laikā tehniku pārdevām, kā bija plānots, tomēr, tāpat kā citur pasaulē, arī mūs tā ietekmēja, atsevišķas komplektācijas šogad aizkavējās, tomēr jāatzīmē, ka bijām elastīgi un saimniekiem iedevām citu tehniku, kamēr iegādātā vienība kavējās, un pēc iespējas operatīvi piegādājām jauno. Rūpnīcu noslodzes un augošā pieprasījuma dēļ redzam, ka par tehnikas iegādi saimniekiem jādomā ļoti laicīgi – gadu vai pat divus gadus, atkarībā no komplektācijas.

Jāatzīmē, ka liela ietekme bija vērojama arī mūsu trešajā darbības virzienā – metāla tirdzniecībā. Noticis ļoti liels cenu lēciens gan profiliem, gan armatūrai. Arī citiem metāla izstrādājumiem – dažās pozīcijās sasniedzot pat 200 % kāpumu. No vienas puses, tas ir ļoti labi, jo tas nozīmē lielu apgrozījumu, bet, no otras puses, tās ir arī lielas izmaksas, iepērkot jaunus izejmateriālus. Pašlaik esam spējuši visu sabalansēt – ir gan krājumi, gan prece, ko tirgot, gan pieprasījums. Šī gada apgrozījums metāla tirdzniecības struktūrvienībā pieaudzis par 10–20 %, kā 2020. gadā. Šis pieaugums gan korelē ar cenu, tā kā, ja cena nebūtu mainījusies, metāla tirdzniecība būtu saglabājusies iepriekšējā gada līmenī.

Focus 6 TD

– Kāds ir noskaņojums tehnikas tirgū Latvijā un pasaulē?
– Šogad saimniekiem bija vairāk jāseko līdzi un jāskatās, kāda tehnika vispār bija pieejama, jo tirgū kopumā ir vērojama tehnikas piegādes kavēšanās.

Jūtams, ka šogad lauksaimnieki ir piesardzīgi, jo gaida ES fondu atbalsta kritērijus nākamajam plānošanas periodam. Daļa tomēr ir gatavi pirkt tehniku jebkurā gadījumā, jo tā ir nepieciešama saimniecības darbā un viņi zina, ka lētāka tā nekļūs. Ar lielāko daļu saimnieku jau esam vienojušies par tehnikas iegādi nākamgad, bet, tā kā mēs vēl precīzi nezinām nākamā gada cenas, tad līgumus slēgsim šī gada beigās vai nākamā gada sākumā, kad zināsim aktuālās cenas. Varu prognozēt, ka Lytagra piedāvātās tehnikas cenas par dažiem procentiem pieaugs.

Ar katru klientu individuāli vienojamies par abpusēji izdevīgāko un klienta vajadzībām piemērotāko variantu. Uzklausīts tiek pilnīgi viss, un tad vērtējam, kā varam nākt pretī.

Tagad saimniekiem piedāvājam arī iespēju mums pārdot savu veco Horsch tehniku un iegūt labākus nosacījumus jaunas iegādei. Tas ir ļoti aktuāli visā pasaulē, tāpēc arī mēs nestāvam malā un sākam piedāvāt šādu iespēju klientiem. Protams, katrs gadījums ir ļoti individuāls – novērtējam tehnikas stāvokli un ņemam vērā iespējas tehniku pēc tam realizēt tālāk.

Nākamo gadu uzņēmumā prognozēju piesardzīgi – varētu būt 5 vai 10 % pieaugums, jo pamatā nākamā gada plāni sakrīt ar šī gada, tikai ar nelieliem papildinājumiem.

 

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
IIN nomaksa, pārdodot personīgo mantu
IIN nomaksa, pārdodot personīgo mantu

Jautājums: Vai fiziskai personai ir jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis (...

Kuri ES reģioni ir lielā mērā atkarīgi no lauksaimniecības
Kuri ES reģioni ir lielā mērā atkarīgi no lauksaimniecības

2020. gadā aptuveni 4.5 % no kopējā Eiropas Savienībā nodarbināto skaita, a...

ZS Birzmaļi-2 kopā ar vecākiem saimnieko jaunā paaudze
ZS Birzmaļi-2 kopā ar vecākiem saimnieko jaunā paaudze

Devāmies uz Dienvidkurzemes novada Nīcas pagasta zemnieku saimniecību Birzm...