, .
clearsky_day 15.1℃
Vārda dienu svin: Gaida, Arnis, Arno

"Lejas Vāveres" – no teliņa līdz veikala plauktam

Ruta Keiša , 07-11-2022
"Lejas Vāveres" – no teliņa līdz veikala plauktam

Ievas Galiņas piemājas saimniecība Lejas Vāveres Madonas novada Mārcienas pagastā nodarbojas ar gaļas liellopu audzēšanu. Bioloģiskās saimniecības ganāmpulkā ir ap 60 tīršķirnes Angus zīdītājgovju, bet pavisam kopjami ap 150 dzīvnieki.

Šķirne Angus Latvijā nav pārāk izplatīta, bet, salīdzinot tās īpašības un priekšrocības ar citām šķirnēm, saimnieki izvēlējušies melno Angusu. Tagad pašu ražotnē SIA Lat Angus top gardi un veselīgi gaļas izstrādājumi, kurus var iegādāties firmas veikalā. Reizi nedēļā ar atbilstoši aprīkotu mobilo tirgotavu produkcija tiek piegādāta klientiem Madonā un Rīgā. Ieva Galiņa ir SIA Baltic Vianco Trading valdes locekle.

Nesen viņa kļuvusi par savulaik leģendārās Iedzēnu dārzkopības un selekcijas izmēģinājumu stacijas saimnieci vai, pareizāk sakot, saimnieci tam, kas pēc 30 pamestības gadiem no izcilās dārzniecības palicis pāri. Tomēr Ieva ir apņēmības pilna atdzīvināt šo vietu un tās vēsturi. Darbs nopietni aizsācies šoruden, septembrī organizējot Iedzēnu dārzniecības 85 gadu dibināšanas atcerei veltīto sarīkojumu.

Atgriešanās
Ieva bērnībā dienām dzīvojusies Iedzēnu dārzniecības laboratorijā, kur viņas mamma Maija Galiņa bija ķīmiķe. Pēc tēva pāragrā zaudējuma 1993. gadā ikdienas rūpes pārsvarā gūlās uz mammas pleciem. Smags laiks ģimenei bijis, kad mammai nācies ilgstoši atveseļoties pēc muguras traumas. „Mums bija septiņas govis, četras slaucamas, ļoti daudz darba, bet ar nopelnīto piena naudiņu varējām iztikt,” atceras Ieva, „cik spēja, palīdzēja arī abi vecākie brāļi.”

Pēc biznesa vadības diploma iegūšanas Latvijas Universitātē Ieva kādu laiku strādājusi Ekonomikas ministrijā, taču līdz ar vecākā dēla Kārļa un meitiņas Evas nākšanu pasaulē ģimene apsvērusi iespējas pārcelties no Rīgas uz laukiem. Latvijai tuvojās finanšu krīze, bijusi izvēle – pirkt dzīvokli vai būvēt pašiem savu māju. Jānis un Ieva nāk no gleznainās Vidzemes, un tā vilināja atpakaļ. Arī dzīvojot lielpilsētā, nedēļas nogales pavadītas lauku darbos, tāpēc atgriezties nebija grūti. Ieva stāsta: „Darbs pie datora man šķita vienmuļš. Arī bērnu dēļ gribējās būt dabā un tīrā vidē. Tad radās iespēja nopirkt vecu, remontējamu māju Vāveres, kas savulaik bijusi pamatīga saimniecība ar 50 ha zemes un kokapstrādes gateri. Tā daļu materiālu varējām sagatavot savā mežā; pirts māja celta no priežu guļkokiem...

 

 

Pilnu rakstu lasiet novembra SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Sasniedz mērķi ar SEB finansējumu
Sasniedz mērķi ar SEB finansējumu

SIA SEB līzings Valdes priekšsēdētājs Renārs Vīksna ar vairāk nekā 19 gadu ...

ZS "Ķērpji" – apņēmīgi, neatlaidīgi un skaisti
ZS "Ķērpji" – apņēmīgi, neatlaidīgi un skaisti

Bauskas novadā, Brunavas pagasta zemnieku saimniecības Ķērpji saimniece Ras...

Pavasara darbi ganībās
Pavasara darbi ganībās

Pavasaris jau ir uz sliekšņa, tādēļ laiks plānot, kādus darbus būtu nepieci...

Nenovērtētā selēna nozīme lopkopībā
Nenovērtētā selēna nozīme lopkopībā

Manuprāt, saimnieki jau sen ir sapratuši, ka, lai veiksmīgi vadītu piena va...