, .
cloudy -2.6℃
Vārda dienu svin: Agate, Selga, Silga, Sinilga

Lauksaimniecības nākotne – mākslīgais intelekts

Elīna Tilaka , 13-10-2022
Lauksaimniecības nākotne – mākslīgais intelekts

Pirms astoņiem gadiem – 2014. gadā 19. septembrī Jelgavā tika atklāts Bayer CropScience Lauku izmēģinājumu centrs. Nu, 2022. gadā, tieši šajā zīmīgajā datumā tiekamies ar Bayer Baltijas komandas pārstāvjiem – agronomisko risinājumu vadītāju Baltijā, Polijā, Čehijā un Slovākijā Lindu Ulmani, lauku izmēģinājumu speciālistiem Inetu Vanagu un Mihailu Vilcānu, kā arī mārketinga un sēklu kampaņu vadītāju Baltijā Gati Legzdiņu, lai runātu par nesen izveidoto Field Solutions nodaļu, agronomisko izmēģinājumu procesu un lauksaimniecības nozares nākotni.

– Kas ir Field Solutions nodaļa un kāpēc tā izveidota?
Linda Ulmane:
– Kādreiz šī bija Produktu attīstības nodaļa. Kopš apvienošanās ar agroķīmijas un lauksaimniecības biotehnoloģiju kompāniju Monsanto notikusi reorganizācija un mūsu nodaļa saucas Field Solutions (Lauku risinājumi). Vairs nekoncentrējamies tikai uz produktu attīstību, bet arī domājam par risinājumu attīstību, jo lauksaimniecības tehnoloģijas kļūst arvien modernākas, kā arī saskaramies ar arvien lielākiem ierobežojumiem, kas bieži vien ir politiski, nevis zinātniski pamatoti. Arī lauksaimniekiem ir jāgatavojas tam, ka pavisam drīz būs jāstrādā pavisam citādi – arvien lielāku nozīmi iegūs digitālie risinājumi, kas viņiem palīdzēs precīzāk un efektīvāk lietot augu aizsardzības līdzekļus.

Field Solutions Baltijas komandā esam pieci – Ineta, Mihails, Inta, Rimantass un es. Pēc vajadzības strādājam vai nu valstu grupas, vai lielāka reģiona, vai visas pasaules mērogā.

Ineta un Mihails bija tie, kas pirms astoņiem gadiem sāka veikt izmēģinājumus un joprojām to turpina. Ineta ir specializējusies herbicīdu izmēģinājumos, Mihails vairāk nodarbojas ar fungicīdu izmēģinājumiem, iegūtos rezultātus analizējot digitāli...

 

 

Pilnu interviju lasiet oktobra SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Mēness govs, sapņu un cerību govs
Mēness govs, sapņu un cerību govs

Kā tikai nav dēvēta Zilā govs, kuras vēsture ir cieši saistīta ar latviešu ...

Kādēļ nepieciešamas nagu vannas?
Kādēļ nepieciešamas nagu vannas?

Ar govju klibumu saskaras lielākā daļa saimniecību, taču šo problēmu atrisi...

FarmGEM – smidzinātāji visām vajadzībām
FarmGEM – smidzinātāji visām vajadzībām

FarmGEM klāstā savām vajadzībām atbilstošo smidzinātāju atradīs lielākā daļ...

CLAAS tirgū izlaiž TRION – jaunu vidēja izmēra kombainu klases etalonu
CLAAS tirgū izlaiž TRION – jaunu vidēja izmēra kombainu klases etalonu

Tirgū izlaižot 20 jaunus TRION sērijas kombainus, CLAAS turpina 2019. gadā ...