, .
partlycloudy_day 26.1℃
Vārda dienu svin: Rozālija, Roze

Lauksaimniecība, kas pastāv nākotnei

Ritvars PODZIŅŠ , 02-05-2024
Lauksaimniecība, kas pastāv nākotnei

Saimnieks LV / 2024.gads (Janvāris)

Aizvadītā gada lauksaimniecības sezonas noslēgumā, pulcējot vairāk nekā 100 ar sektoru saistītu saimniecību un organizāciju pārstāvjus, Mežaparka lielās estrādes Kokaru zālē izskanēja pirmā lauksaimniecības un klimata tehnoloģiju uzņēmuma eAgronom ilgtspējīgai lauksaimniecībai veltītā konference Lauksaimniecība, kas piestāv nākotnei. Tās mērķis bija zināšanu un praktiskās pieredzes apmaiņa, lai ar lauksaimniecību Latvijā saistītās ieinteresētās puses iepazītos ar nozares izaicinājumiem, kā arī videi draudzīgākajām un efektīvākajām augsnes apstrādes stratēģijām.

Konferences pirmajā daļā uzstājās eksperti no Latvijas, kuri savās prezentācijās dalījās par nozares stratēģisko attīstību, par politiskajiem aspektiem, kā arī par pārtikas un finanšu sektora izaicinājumiem vides prasību dēļ. Savukārt pasākuma otrajā daļā starptautiski eksperti no Anglijas, Igaunijas un Polijas piedāvāja ieskatu praktiskajos risinājumos, kā ieviest ilgtspējīgākas lauksaimniecības prakses, nezaudējot saimniecību rentabilitāti.

Ar prezentāciju Klimata pārmaiņas – mīts vai realitāte. Lauksaimniecības pārmaiņas – politiskās ambīcijas vai nepieciešamība konferenci atklāja Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) profesore un vadošā pētniece Dina Popluga, iepazīstinot apmeklētājus ar galvenajiem klimata pārmaiņu izraisītājiem globālā mērogā un pārmaiņu izpausmēm mūsu reģionā. „Pāreja uz ilgtspējīgu saimniekošanu ir pakāpenisks process, tomēr tā paredz kardināli mainīt līdzšinējo praksi, kā tika audzēti lauksaimniecības produkti un pēc tam veikta to pārstrāde, padarot šos procesus ilgtspējīgākus ar iespējami mazāku ietekmi uz klimatu. Eiropas Zaļā kursa mērķis ir radīt balansu starp radītajām un piesaistītajām emisijām, bet ES politikas No lauka līdz galdam pamatā ir vēlme...

 

 

Pilnu rakstu lasiet janvāra SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
AMAZONE nosaka jaunus standartus kombinētajiem izkliedētājiem!
AMAZONE nosaka jaunus standartus kombinētajiem izkliedētājiem!

AGRITECHNICA 2023 laikā AMAZONE prezentēja jauno minerālmēslu izkliedētāju ...

Govju virusālā diareja – pasaules mēroga izaicinājums piena lopkopībā
Govju virusālā diareja – pasaules mēroga izaicinājums piena lopkopībā

Govju virusālā diareja (Bovine viral diarrhoea, BVD) ir liellopu infekcijas...

Tukuma piens attīstības stāsts
Tukuma piens attīstības stāsts

Tukuma piens ir viens no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. S...

SIA "Naukšēni" – inovatīvi un droši sava ceļa meklējumos
SIA "Naukšēni" – inovatīvi un droši sava ceļa meklējumos

SIA Naukšēni Valmieras novadā izveidojusies no savulaik spēcīgās kopsaimnie...