, .
partlycloudy_day 17.1℃
Vārda dienu svin: Zanda, Lāsma, Zandis

Krone tehnoloģijas lopbarības sagatavošanā – palīdz jau šodien

Jānis VĪTOLS , 13-10-2022
Krone tehnoloģijas lopbarības sagatavošanā – palīdz jau šodien

Krone BiG X 680 ir aprīkots ar automātiskām funkcijām, kas palīdz veikt darbu precīzāk un nodot ražas informāciju tiešsaistē no lauku uz saimniecību.

AutoScan augu gatavības sensors atrodas hederā un darba laikā nosaka kukurūzas gatavības pakāpi, kā rezultātā sistēma automātiski pielāgo zaļās masas griešanas garumu. Optimizētā griešanas sistēma gādā, ka zaļā masa tiek smalcināta garākos stiebros, lai saglabātu masas struktūru un mitrumu. Turpretī sausā masa tiek smalcināta īsākos stiebros, lai to varētu labāk sablīvēt. Šī sistēma atvieglo operatora darbu un samazina degvielas patēriņu.

Constant Power sistēma automātiski pielāgo BiG X braukšanas ātrumu atbilstoši novācamās masas daudzumam. Strādājot kombinācijā ar AutoScan sensoru, ir iespējams ievērojami palielināt lopbarības smalcinātāja veiktspēju ar vislabāko smalcināšanas kvalitāti.

Automātiskā iekraušanas sistēma EasyLoad ir aprīkota ar kameru un 3D attēlu analīzi, tādējādi atvieglojot piekabes, kas brauc blakus smalcinātājam vai aiz tā, uzpildes procesu. Sistēma kontrolē atvēršanās un aizvēršanās gala atloku un pagriešanos pa labi, pa kreisi. Rezultātā operatoram ir viegli un ērti uzraudzīt piekabes uzpildes procesu un ir iespēja izvēlēties vienu vai vairākas piekabes uzpildes metodes.

Izmantojot CropControl ražas mērīšanas sistēmu, ir iespējams iegūt datus par katrā laukā novākto ražu. Tā rūpīgi dokumentē visu informāciju par novāktās zaļbarības apjomu un saglabā to sistēmā.

Kā papildaprīkojums ir pieejama RockProtect sistēma, kas nodrošina smalcinātāja aizsardzību pret akmeņiem un to radītajiem bojājumiem. Sistēma reaģē uz izmaiņām masas padevē, ja valči tiek strauji virzīti uz augšu, sistēma reaģē un aptur padeves valčus. Pateicoties sešu valču sistēmai, svešķermenis tiek laicīgi apturēts pirms smalcinātāj trumuļa. Priekšējā padošanas valcī ir iebūvēts metāla detektors, kas skenē paceļamo vāla masu un reaģē uz svešķermeņiem, apturot padeves valčus.

Kā vēl viens papildaprīkojums ir pieejams divējādā lietojuma NIR sensors, kas novērtē zaļās masas barības vielu daudzumu ražas novākšanas laikā. Darba laikā sensors saglabā visu informāciju par novākto ražu un saglabā to Krone terminālī par attiecīgo lauku. Sistēma veic kartēšanu par novāktās ražas kvalitāti, pēc šīs informācijas varam izvērtēt iegūto ražu un veikt laukam nepieciešamos uzlabojums.

BiG X 680 ir iespējams aprīkot ar AutoCalibrate attālināto kalibrēšanas sistēmu, kas tiek izmantota zaļbarības masas mērīšanai. Sistēmas pamatā ir svēršanas sistēma, kas uzstādīta uz ražas novākšanas piekabes. Gan piekabe, gan smalcinātājs ir aprīkoti ar datu reģistrētājiem, kas sazinās, izmantojot mobilo tīklu. Šī ir pirmā šāda veida sistēma un nodrošina nevainojamu precizitāti.

 

 

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
KUHN Vari-Master uzkarināmie arkli
KUHN Vari-Master uzkarināmie arkli

Daudzpusīgi, viegli regulējami un izturīgi arkli traktoriem ar jaudu no 65 ...

Annaburger universālais organisko mēslu izkliedētājs un ne tikai
Annaburger universālais organisko mēslu izkliedētājs un ne tikai

Daudzpusīgais Annaburger universālais organisko mēslu izkliedētājs ir piemē...

Sauszemes un jūras kalcija īpašību salīdzinājums optimālai izmantošanai lauksaimniecībā
Sauszemes un jūras kalcija īpašību salīdzinājums optimālai izmantošanai lauksaimniecībā

Katru sezonu saimnieks plāno augu maiņu, mēslošanu, augu aizsardzības līdze...

Kultūraugu slimību un kaitēkļu izplatības prognoze septembrim
Kultūraugu slimību un kaitēkļu izplatības prognoze septembrim

Šis gads ir ritējis ar dažādiem dabas sagādātiem pārsteigumiem un vilšanos ...