, .
cloudy 6.3℃
Vārda dienu svin: Haralds, Almants

Krone Premos 5000 mobilais granulu kombains

Jānis VĪTOLS , 12-07-2023
Krone Premos 5000 mobilais granulu kombains

Saimnieks LV / 2023.gads (Maijs)

Krone piedāvā granulu presi Premos 5000, kas ļauj izmantot lielo salmu potenciālu, pārvēršot tos augstvērtīgākās kvalitātes šķiedras granulās. Šķiedras granulas ir ideāli piemērotas pakaišiem un lopbarībai, kā arī tās var izmantot par kurināmo materiālu. Prese ir unikāla, jo lietojama gan mobilā, gan stacionārā veidā un abos variantos granulu kvalitāte neatšķiras.

Granulu presēšana
Granulu presēšana notiek presē starp diviem pretēji rotējošiem rievotajiem valčiem. Starp valčiem salmi tiek iespiesti ar spiedienu līdz 2000 bāriem, sasniedzot 70–100 °C temperatūru.

Granulu garuma iestatīšana
Salmiem plūstot cauri valčiem, tie tiek iespiesti 16 mm lielos caurumos, kas ir fiksētais granulu diametrs. Turpretī, regulējot atstarpi starp starplikām un valčiem, iespējams iestatīt granulu garumu, kas svārstās no 15 mm līdz 40 mm.

Granulu attīrīšana un uzglabāšana
No rievotajiem valčiem granulas tiek novadītas uz iekšējo vīteņkonveijeru, pēc kura granulas nonāk sijāšanas cilindrā. Tur granulas tiek attīrītas no putekļiem un pelavām, kā rezultātā tiek iegūtas labas kvalitātes granulas, kas ir gatavas lietošanai.

Pēc tam granulas tiek novadītas uz 9 m³ lielo bunkuru. Tā kā granulas tiek ražotas augstā temperatūrā līdz 100 °C, bunkurā tās tiek atdzesētas, lai izvairītos no kvalitātes zudumiem turpmākās uzglabāšanas laikā.

Darbā uz lauka
Izmantojot presi uz lauka, tiek nodrošināta granulu ražošana tieši uz lauka, un tās caurlaide ir līdz 5000 kg/h. 2.35 m platais masu aizturošais bezkameru valcis ar zariem rūpīgi savāc salmus, sienu un lucernu tieši no lauka, un tā augšpusē nofiksētais veltnis nodrošina vienmērīgu labības plūsmu pat pie maziem braukšanas ātrumiem. 800 mm platā konveijeru lenta transportē salmus uz rotējošiem rievotajiem valčiem. Pirms ražas nonākšanas presēšanas valčos uz konveijera lentas raža tiek attīrīta no akmeņiem un citiem piemaisījumiem.

Prese ir aprīkota ar ūdens/eļļas dozēšanas sistēmu, kas atrodas rotējošo valču zonā un nepieciešamības gadījumā mitrina masu, ļaujot optimizēt mitrumu un saistīšanās īpašības, kas ir ļoti svarīgas, lai izgatavotu kvalitatīvas granulas.

Stacionārā lietošana
Ar Premos 5000 visa gada garumā ir iespējams sezonas laikā sagatavotās ķīpas pārstrādāt granulās. Izmantojot hidrauliski salokāmo ķīpu galdu, kas ir aprīkots ar trīsstūrveida nazi, tas automātiski zem ķīpas pārgriež auklas pavedienu. Pēc tam ķīpas tālāk tiek novirzītas uz ķīpu smalcinātāju. Tās sastāv no četriem hidrauliski darbināmiem veltņiem, kas aprīkoti ar nažiem. Tie savukārt sagriež ķīpas uz virzošām plāksnēm, kas izrauj no ķīpām sasmalcinātos salmus.

Premos 5000 ražotās granulas atšķiras no standarta DIN granulām, jo 16 mm diametra šķiedras granulas tiek izgatavotas no nesasmalcināta materiāla un ir daudz lielākas.

Pētījumi parāda, ka šķiedras granulas ir kvalitatīva lopbarība, jo tajās ir ievērojami mazāk bojāšanās pazīmju – baktēriju un sēnīšu pēdu nekā salmu ķīpām. Bez tam šķiedras granulas ir labi piemērotas pakaišiem, jo tām ir liela uzsūkšanās spēja – 1 kg šķiedru granulu spēj absorbēt 4 l ūdens. Tās ir ideāls pakaišu materiāls govīm un zirgiem.

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Kā izvēlēties ganāmpulkam piemērotāko indeksu
Kā izvēlēties ganāmpulkam piemērotāko indeksu

Piena lopkopība ir dinamiska nozare, kas bieži saskaras ar dažādiem izaicin...

Acidoze slaucamajām govīm un TMR kvalitāte
Acidoze slaucamajām govīm un TMR kvalitāte

Govs gremošanas sistēma dabiski ir piemērota kokšķiedru saturošu barības lī...

AS Dimedium Latvija uzsāk ģenētikas biznesu
AS Dimedium Latvija uzsāk ģenētikas biznesu

Uzņēmums AS Dimedium Latvija kopš 2024. gada 1. janvāra ir pārņēmis AS Kurz...

ZS "Dārznieki" – iesāktais tiks turpināts
ZS "Dārznieki" – iesāktais tiks turpināts

Ģimenes saimniecība ZS Dārznieki Aizkraukles novadā nodarbojas ar piena un ...