, .
cloudy 21℃
Vārda dienu svin: Jēkabs, Žaklīna

Kramer – efektivitāte sākas tagad

Arnis LAIMĪTE , 13-03-2024
Kramer – efektivitāte sākas tagad

Saimnieks LV / 2024.gads (Marts)

Arvien lielāka nozīme lauksaimniecībā ir elektriskajai mobilitātei. Viena no svarīgākajām tās priekšrocībām ir iespēja izmantot pašu ģenerētu elektrību, samazinot ne tikai CO2, bet arī trokšņa emisijas. Tādēļ elektriskie riteņu krāvēji un elektriskie teleskopiskie iekrāvēji ir ideāli piemēroti vidē, kur ir īpašas prasības attiecībā uz troksni – piemēram, zirgu fermā vai intensīvi apmeklētā tūrisma saimniecībā. Turklāt darbs staļļos, saimniecības ēkās, noliktavās vai siltumnīcās tad kļūst ievērojami patīkamāk gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem.

Kramer piedāvā divas elektriskas mašīnas – KL25.5e riteņu krāvēju un kompakto KT144e teleskopisko iekrāvēju. Tās abas ir aprīkotas ar 96 V litija jonu akumulatoru tehnoloģiju, kas nodrošina darba laiku līdz pat četrām stundām. Tomēr elektriskā piedziņa nav vienīgais veids, kā ar Kramer mašīnām iespējams samazināt CO2 emisijas. No 2024. gada visi Kramer pašreizējie dīzeļa modeļi tiks rūpnīcā uzpildīti ar HVO (hidrētu augu eļļu, Hydrotreated Vegetable Oil). Atkarībā no izmantotā HVO degvielas veida siltumnīcas efekta gāžu emisijas šīs degvielas dzīves cikla laikā tiks samazinātas par līdz pat 90 %, salīdzinot ar fosilo dīzeļdegvielu.

Jaunā 8. sērijas riteņu iekrāvēju paaudze – efektivitāte sākas tagad
Kramer augstākā līmeņa sērijas modeļi piedāvā lietotājam jaunas iespējas, funkcijas un komfortu. Efektīvi, degvielu taupoši un moderni – tā īsumā var raksturot jaunos 8. sērijas riteņu krāvējus un teleskopiskos riteņu iekrāvējus (KL36.8, KL38.8, KL41.8, KL43.8, KL33.8T un KL37.8T). Atkarībā no modeļa gāzējslodzes rādītājs ir no 3650 līdz 4250 kg. Visi modeļi standarta variantā ir aprīkoti ar 55 kW/75 ZS Deutz dzinēju; KL41.8, KL43.8 un KL37.8T modeļiem kā papildiespēja ir pieejams 74.4 kW/100 ZS dzinējs. Jaunizstrādātā piedziņa ļauj izmantot...

 

 

Pilnu rakstu lasiet marta SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
AMAZONE nosaka jaunus standartus kombinētajiem izkliedētājiem!
AMAZONE nosaka jaunus standartus kombinētajiem izkliedētājiem!

AGRITECHNICA 2023 laikā AMAZONE prezentēja jauno minerālmēslu izkliedētāju ...

Govju virusālā diareja – pasaules mēroga izaicinājums piena lopkopībā
Govju virusālā diareja – pasaules mēroga izaicinājums piena lopkopībā

Govju virusālā diareja (Bovine viral diarrhoea, BVD) ir liellopu infekcijas...

Tukuma piens attīstības stāsts
Tukuma piens attīstības stāsts

Tukuma piens ir viens no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. S...

SIA "Naukšēni" – inovatīvi un droši sava ceļa meklējumos
SIA "Naukšēni" – inovatīvi un droši sava ceļa meklējumos

SIA Naukšēni Valmieras novadā izveidojusies no savulaik spēcīgās kopsaimnie...