, .
clearsky_day 0.2℃
Vārda dienu svin: Austra, Aurora

Ko domā Latvijas jaunie zemnieki

Sandra EIMANE , 15-09-2022
Ko domā Latvijas jaunie zemnieki

Organizācija Latvijas Jauno zemnieku klubs (JZK) izveidota pirms 31 gada. Tajā apvienojušies jaunieši no visas Latvijas. Mūsu biedri ir ļoti dažādi. Ir tādi, kuri tikko sākuši darboties laukos vai vēl par to domā un meklē labākos risinājumus, un ir arī lauksaimnieki ar solīdu pieredzi lopkopībā, augkopībā, mehanizācijā, dārzkopībā, augļkopībā, mežsaimniecībā, mājražošanā, tūrismā u.c.

Svarīga ir praktiskā pieredze, tāpēc dodamies ciemos pie dažādu nozaru uzņēmējiem gan Latvijā, gan ārzemēs. Mūsu biedri labprāt pastāsta, kā būtu labāk darīt, neslēpj arī pieļautās kļūdas un neveiksmīgu pieredzi.

Organizācijā runājam ne tikai par lauksaimniecību, bet arī par lauku vides attīstību, tendencēm un vajadzībām, uzsverot jauniešu attīstības, izglītības un izaugsmes iespējas. Tiekamies ar dažādu tehnikumu jauniešiem, piemēram, pārtikas tehnologiem, lai pastāstītu, kā rodas vietējā produkcija un cik svarīgi ir atbalstīt vietējos. Uzskatām, ka ir svarīgi par lauksaimniecības nozari un lauku vides dažādību informēt sabiedrību kopumā, ne tikai tos, kas tajā ir iesaistīti.

Kopīgos ugunskura vakaros runājam par visdažādākajām tēmām, atbalstām cits citu, dalāmies pieredzē, tā ir iespēja satikt domubiedrus. Šajos pasākumos mēs dodamies piedzīvojumos un uzzinām, kas lauku jauniešiem ir aktuāls un vajadzīgs, lai tālāk par to varētu runāt ar tiem, kuri pieņem politiskos lēmumus. JZK aktīvi iesaistās politiskajās diskusijās un darba grupās, lai pārstāvētu jauno lauksaimnieku viedokli gan Latvijā, gan ārzemēs. Organizācija informē biedrus par aktualitātēm un notikumiem. Galvenais ir kopības sajūta, atbalsta plecs un fantastiskā sajūta, satiekot līdzīgi domājošos.

Dodoties pieredzes braucienos pie JZK biedriem, redzam, ka jaunajiem netrūkst apņēmības attīstīties, efektīvi un apzinīgi strādāt, nepārtraukti mācoties un ar atbildību izturoties pret vidi. Katra jaunieša ikdienas darbs ir nozīmīgs ieguldījums nozarē tagad un Latvijas attīstībai nākotnē. JZK biedri ir lielisks pierādījums, ka jauniešiem netrūkst entuziasma un azarta. Viņi strādā, domājot par efektivitāti un kvalitāti, izmanto jaunākos pētījumus, kā arī mācās no senču pieredzes. Jauniešiem patīk izmēģināt ko jaunu, taču šādi lēmumi tiek rūpīgi un kritiski izsvērti, veicot aprēķinus, izvērtējot riskus un domājot vairākus soļus un gadus uz priekšu...

 

 

Pilnu rakstu lasiet augusta SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
IIN nomaksa, pārdodot personīgo mantu
IIN nomaksa, pārdodot personīgo mantu

Jautājums: Vai fiziskai personai ir jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis (...

Kuri ES reģioni ir lielā mērā atkarīgi no lauksaimniecības
Kuri ES reģioni ir lielā mērā atkarīgi no lauksaimniecības

2020. gadā aptuveni 4.5 % no kopējā Eiropas Savienībā nodarbināto skaita, a...

ZS Birzmaļi-2 kopā ar vecākiem saimnieko jaunā paaudze
ZS Birzmaļi-2 kopā ar vecākiem saimnieko jaunā paaudze

Devāmies uz Dienvidkurzemes novada Nīcas pagasta zemnieku saimniecību Birzm...