, .
cloudy -2.6℃
Vārda dienu svin: Agate, Selga, Silga, Sinilga

Kā uzlabojot augsni palīdzēt cīņā ar klimata pārmaiņām

Ritvars PODZIŅŠ , 13-10-2022
Kā uzlabojot augsni palīdzēt cīņā ar klimata pārmaiņām

Saistībā ar klimata pārmaiņu ierobežošanu sabiedrībā valda šaubas vai oglekļa programma tiešām darbojas, vai oglekļa kredīti tiešām liecina par sabiedrības ekoloģiskās apziņas attīstību un rūpēm par apkārtējo vidi. Vai un cik lielā mērā tie ļauj izvairīties no tā saucamās zaļmazgāšanas (angl. greenwashing), kas ir skārusi daudzas nozares, kuru mērķis ir it kā cīnīties ar klimata sasilšanu. Tā kā oglekļa kredīti ir jaunums tirgū, saprotams, ka to sakarā ir daudz jautājumu. Vislabāk uz tiem var atbildēt tikai cilvēki, kuri vairākus gadus nodarbojas ar šo tēmu. Lūk, eAgronom speciālistu skaidrojums.

Kā darbojas oglekļa programmas un kā oglekļa kredīti, kas tiek ģenerēti, ieviešot ilgtspējīgāku saimniekošanas praksi, var būt metode cīņā par veselīgāku nākotni?
Liela daļa sabiedrības jau apzinās, ka kaitējumu, ko cilvēce ir nodarījusi mūsu planētai pēdējos gadu simtos, nav iespējams novērst vienā dienā. Tāpēc uzņēmumiem, privātpersonām un valstīm visā pasaulē ir jāveic virkne pasākumu, lai nākotnē sasniegtu nulles vai zemas oglekļa dioksīda emisijas.

Neņemot vērā sekas, kādas rada globālā sasilšana, liela pasaules iedzīvotāju daļa vēl turpina izmantot fosilo kurināmo enerģijas ražošanai, kā rezultātā tiek ražota netīrā enerģija, kas saistīta ar siltumnīcefekta gāzu emisijām. Transporta nozare joprojām pamatā balstās uz naftas produktiem, kas tiek izmantoti enerģijas ieguvei. Lai samazinātu šīs nelabvēlīgās rīcības ietekmi, pašlaik īpaša uzmanības tiek pievērsta tām nozarēm, kas jau šodien ar salīdzinoši nelieliem pūliņiem var...

 

 

Pilnu rakstu lasiet oktobra SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Mēness govs, sapņu un cerību govs
Mēness govs, sapņu un cerību govs

Kā tikai nav dēvēta Zilā govs, kuras vēsture ir cieši saistīta ar latviešu ...

Kādēļ nepieciešamas nagu vannas?
Kādēļ nepieciešamas nagu vannas?

Ar govju klibumu saskaras lielākā daļa saimniecību, taču šo problēmu atrisi...

FarmGEM – smidzinātāji visām vajadzībām
FarmGEM – smidzinātāji visām vajadzībām

FarmGEM klāstā savām vajadzībām atbilstošo smidzinātāju atradīs lielākā daļ...

CLAAS tirgū izlaiž TRION – jaunu vidēja izmēra kombainu klases etalonu
CLAAS tirgū izlaiž TRION – jaunu vidēja izmēra kombainu klases etalonu

Tirgū izlaižot 20 jaunus TRION sērijas kombainus, CLAAS turpina 2019. gadā ...