, .
lightsnow -5.2℃
Vārda dienu svin: Tabita, Sarmīte

Jaunumi HORSCH tehnikas piedāvājumā

Rihards Šņepsts , 14-11-2023
Jaunumi HORSCH tehnikas piedāvājumā

FOTO: HORSCH Maschinen GmbH arhīvs

Saimnieks LV / 2023.gads (Novembris)

Jau šomēnes starptautiskajā specializētajā lauksaimniecības tehnikas izstādē Agritechnica 2023 lauksaimniecības tehnikas ražotājs HORSCH Maschinen GmbH lauksaimniekus iepazīstinās ar dažādiem inovatīviem risinājumiem. Pagājušajā mēnesī stāstījām par dažiem no tiem, šoreiz turpinām iepazīstināt ar HORSCH sējmašīnām Sprinter 6.25 SL un 12.25 SC, Maestro CV / CX, tvertni Leeb CT, pašgājējsmidzinātāju Leeb VT un termināli eosT10.

Sprinter 6.25 SL un 12.25 SC
Sprinter jau desmitiem gadu nemainīgi ir daļa no HORSCH produktu klāsta. Gadu gaitā uzkrātā pieredze kaltu tipa sējas tehnikas ražošanā rezultējusies divās jaunās modeļu sērijās – Sprinter 6.25 SL un Sprinter 12.25 SC.

Iemesls jaunajām Sprinter sērijām cita starpā ir ilgāki sausuma periodi klimata izmaiņu dēļ. Līdz ar to dažās pasaules daļās mainās arī audzēšanas metodes. Skartajos reģionos liels izaicinājums ir augsnē saglabāt ūdens resursus. Viens no galvenajiem risinājumiem ir līdz minimumam samazināt augsnes apstrādi. Ir nepieciešama sējas tehnika, kas tiek galā ar lieliem salmu apjomiem un smagām augsnēm.

Jaunie Sprinter kaltu tipa zari attīra vadziņu no organikas un citiem šķēršļiem. Ar trim dažādiem kaltu uzgaļiem iespējams reaģēt uz dažādiem apstākļiem.

Jaunajiem Sprinter ir trīs rindu zaru uzbūve. Tādējādi tiek nodrošināta laba caurplūde. Attālums starp zariem ir 25 cm, reakcijas spiediens – 180 kg. Katru zaru dziļumā vada dziļuma kontroles ritenis, nodrošinot precīzu izsēju. Hidrauliskā sistēma katram zaram nodrošina par 3 m mazāku transporta platumu...

 

 

Pilnu rakstu lasiet novembra SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Dzīvot laukos mācās no dabas…
Dzīvot laukos mācās no dabas…

Vecsaules bioloģiskajā saimniecībā Skujas Bauskas novadā audzē gaļas liello...

SIA "Rojupes" Silmači par saimniecības modernizāciju
SIA "Rojupes" Silmači par saimniecības modernizāciju

SIA Rojupes Silmači ir pirmā saimniecība Latvijā ar DeLaval elastīgajiem gu...

Kas jāzina par mikotoksīniem un to ķērājiem
Kas jāzina par mikotoksīniem un to ķērājiem

Neprognozējamie laikapstākļi šogad sagādājuši galvassāpes ne vienam vien la...

ZS "Čaidāni" piena spēks
ZS "Čaidāni" piena spēks

Neretas pagasta Čaidānu attīstības stāstu var dēvēt par gana veiksmīgu – 90...