, .
partlycloudy_day 19.2℃
Vārda dienu svin: Ritma, Ramona

Jauns spēlētājs traktoru tirgū

Anda Purviņa , 21-09-2020
Jauns spēlētājs traktoru tirgū

Saimnieks LV / 2020.gads (Marts.)

Lai arī itāļu kompānija Arbos citviet Eiropā pazīstama visai maz, tomēr tai ir sena traktoru ražošanas vēsture. Varētu jautāt − kāpēc jaunā gadā runājam par tik senām lietām? Tāpēc, ka traktoru saimē ir parādījies jauns spēlētājs – Arbos. Kā šie dzelzs rumaki atraduši ceļu no saulainās Itālijas uz Baltijas jūras piekrasti, jautājām traktoru ražotāja eksporta menedžerim Maurīcio Kordasko (Maurizio Cordasco), kurš pagājušā gada nogalē viesojās Latvijā pie SIA Vomer, kas ir Arbos tehnikas izplatītājs.

 

Pastāstiet, lūdzu, par savas kompānijas vēsturi.

Maurīcio Kordasko:Arbos stāsts Itālijā aizsākās jau 19. gs. 90. gados, kad Bubba ģimene atvēra nelielu lauksaimniecības tehnikas darbnīcu Santimento Itālijas ziemeļos. Tur 1896. gadā tika izgatavota pirmā kuļmašīna. 1923. gadā ģimene uzbūvēja savu pirmo traktoru ar iekšdedzes motoru, kuram 1936. gadā sekoja pirmais kāpurķēžu traktors. 50. gadu sākumā uzņēmums nopirka velosipēdu zīmola Arbos (vārds Arbos veidojies no uzņēmēju Araldi un Boselli vārdu pirmajiem burtiem) rūpnīcu un pārcēlās uz jaunām telpām, kur sāka ražot arī kombainus. 1964. gadā Arbos nopirka amerikāņu firma White, attīstot daudzu jaunu mašīnu ražošanu.

Dažādu iemeslu dēļ 1994. gadā, kad bija atlikuši vien četri gadi līdz uzņēmuma simtgades svinībām, Arbos ražotne tika slēgta.

Tomēr Arbos zīmols ir atjaunots?

2011. gadā itāliešu traktoru ražotni iegādājās ķīniešu koncerns Lovol Heavy Industry Ltd, kas ražo lauksaimniecības tehniku Ķīnā, un atjaunoja Arbos zīmolu, pāris gadus vēlāk tam pievienojot sējmašīnu rūpnīcu MaterMacc un lauksaimniecības tehnikas ražotni Goldoni. Jau 2017. gada sākumā tika prezentēta pirmā zaļo traktoru sērija. Tagad ar Arbos zīmolu piedāvājam gandrīz pilnu lauksaimniecības aprīkojuma spektru. Arbos grupas galvenais birojs un viena no rūpnīcām atrodas Migliarina di Carpi Modenas reģionā, kuru sauc arī par motoru ieleju, jo tur tiek ražoti daudzu zīmolu spēkrati, motori un cita tehnika.

Ar ko jums ir pievilcīgs Latvijas tirgus?
– Pirmkārt, Baltijas reģionā tas ir viens no galvenajiem lauksaimniecības tirgiem, kas nodrošina valsts ekonomikas attīstību. Turklāt mēs vēlamies radīt stabilu un vienotu tirdzniecības tīklu Eiropā, tāpēc gribam būt pārstāvēti šajā tirgū ar stabilu partnerību, ko esam atraduši uzņēmuma SIA Vomer personā, ar kuru sadarbojamies gandrīz divus gadus.

Ko piedāvāsiet Latvijas zemniekiem?

Latvijā piedāvāsim mūsu līdermodeli – traktora Arbos P5000 sēriju, kurā pieejami Eiropā ražoti traktori ar dzinēju jaudu no 110 līdz 136 ZS. P 5000 sērijas traktori ir Arbos inženieru darbības pirmais sasniegums un Eiropā tiek pārdoti ar diezgan labiem rezultātiem. Šogad plānojam realizēt 500 līdz 600 šīs sērijas traktorus.

Latvijas lauksaimniekiem piedāvājam iegādāties arī citu modeļu un jaudu traktorus un piekabināmo lauksaimniecības tehniku – gan sējmašīnas, gan agregātus augsnes apstrādei.

Kādas ir Arbos priekšrocības, salīdzinot ar citiem ražotājiem?

Iegādājoties Arbos tehniku, Latvijas zemnieks iegūst viegli lietojamu, ērtu un uzticamu mašīna. Mūsu produkti inženiertehniski spēj konkurēt ar citiem, jo ir ar visjaunākajam izstrādnēm. Arī cenu ziņā centīsimies būt konkurētspējīgi.
Kas ir Arbos tehnikas pircējs – liels vai mazs lauksaimnieks?

Mazas vai lielas saimniecības apzīmējumam katrā Eiropas valstī ir cita nozīme. Piemēram, Latvijā maza saimniecība ir līdz 100–200 ha, savukārt Itālijā 200 ha ir jau milzīga saimniecība. Tāpēc Arbos piedāvā traktorus un citu lauksaimniecības tehniku dažāda lieluma saimniecībām. Vispopulārākā traktoru sērija P 5000 ir piemērota mazām un vidējām augkopības saimniecībām gan augsnes sagatavošanai, gan citiem darbiem. Savukārt lielajām un lopkopības saimniecībām tie noderēs pārvadāšanas un transportēšanas vajadzībām, kā arī miglošanai, mēslošanai u.c. lauku darbiem.
Vai Latvijas laukos jau brauc Arbos traktori?

Jā, pērn zemniekiem piegādātas piecas traktortehnikas vienības zemniekiem. Savukārt pie Vomer pieejami divi demonstrāciju traktori.
Kā tiks nodrošināts serviss un rezerves daļu piegāde?
– Rezerves daļu piegādi un servisu īstenosim ar sava sadarbības partnera Vomer starpniecību. Jau tagad traktoru apkopei, eļļas un filtru maiņai nepieciešamās detaļas ir pieejamas uz vietas. Turklāt Vomer ir mobilā darbnīca, kura var doties pie zemnieka veikt traktoru apkopes darbus uz vietas saimniecībā. Savukārt konstrukcijas rezerves detaļas varam izsūtīt no Itālijas ar eksprespastu – veicot pasūtījumu darba dienā pirms pulksten diviem, detaļa jau nākamajā dienā var būt Latvijā.

Gada nogalē Vācijā izstādē tika demonstrēts Arbos traktora flagmaņsērijas P 7000 jaunākie modeļi, kas aprīkoti ar sešcilindru FPT Stage 5 dzinēju ar jaudu 220, 240 un 260 ZS, ko ražo Fiat. Šīs sērijas traktorus arī ražos Itālijā. Jaunie traktori tirgū būs pieejami jau 2020. gada sākumā, un domāju, ka līdz gada vidum tie nonāks arī līdz Baltijai un būs interesanti Latvijas zemniekiem.

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
AMAZONE nosaka jaunus standartus kombinētajiem izkliedētājiem!
AMAZONE nosaka jaunus standartus kombinētajiem izkliedētājiem!

AGRITECHNICA 2023 laikā AMAZONE prezentēja jauno minerālmēslu izkliedētāju ...

Govju virusālā diareja – pasaules mēroga izaicinājums piena lopkopībā
Govju virusālā diareja – pasaules mēroga izaicinājums piena lopkopībā

Govju virusālā diareja (Bovine viral diarrhoea, BVD) ir liellopu infekcijas...

Tukuma piens attīstības stāsts
Tukuma piens attīstības stāsts

Tukuma piens ir viens no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. S...

SIA "Naukšēni" – inovatīvi un droši sava ceļa meklējumos
SIA "Naukšēni" – inovatīvi un droši sava ceļa meklējumos

SIA Naukšēni Valmieras novadā izveidojusies no savulaik spēcīgās kopsaimnie...