, .
cloudy -3.2℃
Vārda dienu svin: Agate, Selga, Silga, Sinilga

Jaunais tehnikas katalogs – precīzam pirkumam

Elīna Andiņa , 10-02-2022
Jaunais tehnikas katalogs – precīzam pirkumam

Šī gada 10. jūnijā darbu sāka jaunais Tehnikas un iekārtu katalogs, ko izstrādājusi Zemkopības ministrija sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC), Lauku atbalsta dienestu (LAD) un Lauksaimniecības tehnikas ražotāju un tirgotāju asociāciju (LTRTA). Katalogs izstrādāts, lai atvieglotu lauksaimniekiem tehnikas un iekārtu iegādi apakšpasākumā Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās. Saimniekiem turpmāk vairs nebūs jāveic ierastā iepirkuma procedūra, tātad – projekta ietvaros varēs iegādāties saimniecībai vispiemērotāko, nevis lētāko tehniku. LLKC Inženiertehniskās nodaļas vadītājs un kataloga piedāvājumu vērtēšanas eksperts Jānis Kažotnieks norāda, ka gan tehnikas pircējiem, gan pārdevējiem ir svarīgi pilnībā izprast jaunā tehnikas kataloga nozīmi un pielietojamību. Tikai tad visiem no tā būs maksimāls ieguvums.

– Jaunā kataloga darbības princips ir pilnīgi atšķirīgs no iepriekš zināmās iepirkuma kārtības. Vai lietotāji to apzinās?
– Es noteikti gribu uzsvērt – kataloga lietotājiem jāsaprot, kas tas nekādā gadījumā nav veidots kā internetveikals. Nav paredzēts, ka lauksaimnieks, vēloties iegādāties tehniku, sāks šķirstīt katalogu, meklējot kaut ko sev noderīgu. Katalogs ir veidots tikai ar vienu mērķi – lai atvieglotu tehnikas iepirkuma procedūru Eiropas Savienības līdzfinansētajos projektos. Vairs nav nepieciešami vairāki tehnikas piedāvājumi, kas, būsim atklāti, bija samērā bezjēdzīgi. Saimnieks tagad pilnīgi brīvi var izvēlēties tieši to, kas viņam ir visvairāk nepieciešams. Mums sistēma ar vismaz trīs piedāvājumiem, no kuriem jāizvēlas lētākais, bija it kā pierasta, taču pie kaimiņiem igauņiem jau no 2015. gada šī jaunā tehnikas kataloga ideja ļoti labi strādā. Koleģiālās sarunās viņi pat brīnījās, ka mums jau sen nav tāda. Igaunijā katalogu uztur viņu LAD, bet piedāvājumus vērtē...

 

 

Pilnu interviju lasiet Decembra SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Mēness govs, sapņu un cerību govs
Mēness govs, sapņu un cerību govs

Kā tikai nav dēvēta Zilā govs, kuras vēsture ir cieši saistīta ar latviešu ...

Kādēļ nepieciešamas nagu vannas?
Kādēļ nepieciešamas nagu vannas?

Ar govju klibumu saskaras lielākā daļa saimniecību, taču šo problēmu atrisi...

FarmGEM – smidzinātāji visām vajadzībām
FarmGEM – smidzinātāji visām vajadzībām

FarmGEM klāstā savām vajadzībām atbilstošo smidzinātāju atradīs lielākā daļ...

CLAAS tirgū izlaiž TRION – jaunu vidēja izmēra kombainu klases etalonu
CLAAS tirgū izlaiž TRION – jaunu vidēja izmēra kombainu klases etalonu

Tirgū izlaižot 20 jaunus TRION sērijas kombainus, CLAAS turpina 2019. gadā ...