, .
cloudy -3.1℃
Vārda dienu svin: Agate, Selga, Silga, Sinilga

Izstādē Riga Food 2022 balvas saņem labākie piena produkti

Jānis ŠOLKS , 13-10-2022
Izstādē Riga Food 2022 balvas saņem labākie piena produkti

Lai popularizētu piena produktu lietošanu uzturā, pārsteigtu Latvijas patērētājus ar jaunām garšām un apkopotu piena pārstrādes uzņēmumu un meistaru pieredzi, ik gadu tiek rīkota starptautiskā pārtikas izstāde Riga Food, kurā savus sasniegumus rāda un sacenšas piena produktu ražotāji. Arī Riga Food 2022 nebija izņēmums – 8. septembrī tika apbalvoti godalgoto vietu ieguvēji.

Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) Latvijas piena produktu kvalitātes konkurss notika vairākās produktu kategorijās – fermentētie piena dzērieni, piena dzērieni, puscietie sieri, jogurti, 2021./2022. gada jaunais produkts. Godalgoto vietu ieguvēji uzņēmumi, kā arī produktu ražošanas meistari tika apbalvoti LPCS rīkotajā konkursa noslēguma pasākumā, kas notika 1. septembrī.

„Jauno piena produktu kategorija joprojām ir vadošā ar 20 jauno piena produktu pieteikumiem, kas iesniegti arī situācijā, kad piena nozare strādā mums visiem zināmo izaicinājumu laikā. Jauno produktu klāstā varam atrast gan jaunus produktus, kas radīti uz pašreizējo piena produktu bāzes, gan arī produktus, kuru tapšanā izmantotas moderno tehnoloģiju iespējas.

Mūsu skatījumā šis piena produktu konkurss ir lieliska platforma, īpaši jauno produktu popularizēšanai patērētājiem. Esam pārliecināti, ka vairums jauno produktu atradīs ceļu pie klientiem.

Kaut arī piena produktu ražotājiem ir ļoti daudz izaicinājumu un ikdienā jādomā vai jācīnās par izdzīvošanu un eksistenci, tomēr visu Latvijā ražoto piena produktu kvalitāte ir saglabājusies nemainīga un atbilstoša noteiktajām prasībām. Tas nozīmē, ka mūsu uzņēmumi ir atbildīgi par produktu, ko viņi ražo ikdienā un piedāvā patērētājam. Viens no nemainīgas kvalitātes apliecinājumiem ir visu 47 konkursam piedāvāto produktu analīžu rezultātu atbilstība prasībām.

Šajos krīzes apstākļos aicinu Latvijas iedzīvotājus izvēlēties Latvijā ražotus piena produktus, tā atbalstot vietējos ražotājus viņiem patiesi grūtajā brīdī,” saka LPCS valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks...

 

 

Pilnu rakstu lasiet oktobra SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Mēness govs, sapņu un cerību govs
Mēness govs, sapņu un cerību govs

Kā tikai nav dēvēta Zilā govs, kuras vēsture ir cieši saistīta ar latviešu ...

Kādēļ nepieciešamas nagu vannas?
Kādēļ nepieciešamas nagu vannas?

Ar govju klibumu saskaras lielākā daļa saimniecību, taču šo problēmu atrisi...

FarmGEM – smidzinātāji visām vajadzībām
FarmGEM – smidzinātāji visām vajadzībām

FarmGEM klāstā savām vajadzībām atbilstošo smidzinātāju atradīs lielākā daļ...

CLAAS tirgū izlaiž TRION – jaunu vidēja izmēra kombainu klases etalonu
CLAAS tirgū izlaiž TRION – jaunu vidēja izmēra kombainu klases etalonu

Tirgū izlaižot 20 jaunus TRION sērijas kombainus, CLAAS turpina 2019. gadā ...