, .
cloudy 6.6℃
Vārda dienu svin: Haralds, Almants

Inovatīvi un efektīvi risinājumi pārtikas ķēdē

Elīna Grase , 12-07-2023
Inovatīvi un efektīvi risinājumi pārtikas ķēdē

Saimnieks LV / 2023.gads (Maijs)

Indijā dibinātais uzņēmums UPL Limited, kas savu darbību uzsāka 1969. gadā, jau vairākus gadu desmitus ir pazīstams visā pasaulē. Tā bilance: darbs 138 valstīs, 43 ražotnes un 18 izpētes un attīstības izmēģinājumu (R&D) stacijas un laboratorijas visā pasaulē jeb, citiem vārdiem sakot, ļoti strauja uzņēmuma izaugsme, no aptuveni pusmiljarda kompānijas 2008. gadā izaugot līdz piektajai lielākajai augu aizsardzības līdzekļu ražotājkompānijai šobrīd. Par UPL piedāvājumu, tendencēm lauksaimniecības nozarē un UPL ieguldījumu tās veicināšanā stāsta kompānijas Biznesa attīstības vadītājs Baltijā Zigmunds Kalniņš.

– Kādi ir UPL Limited galvenie darbības virzieni?
– Visi pieci UPL darbības virzieni ir saistīti ar pārtikas ķēdes uzlabošanu. Kā pirmo minēšu augu aizsardzību, piedāvājot konvencionālos herbicīdus, fungicīdus, insekticīdus, kodnes, augu augšanas regulatorus u.c. Nākamais noteikti ir NPP (Natural Plant Protection) jeb dabiskā augu aizsardzība, kas sev ietver dažādus, tostarp augu valsts izcelsmes risinājumus – gan produktus kultūraugu slimību, kaitēkļu un pat nezāļu biokontrolei, gan biostimulantus augu attīstības, reprodukcijas, fotosintēzes aktivitātes, vienmērīgas ienākšanās uzlabošanai un, protams, abiotisko stresu menedžmentam. Šī ir tā sadaļa, uz kuru tiek likti lielākie akcenti ar fokusu uz ilgtspējīgu saimniekošanu mūsu planētas resursu saglabāšanai nākamajām paaudzēm. Pašlaik notiek šo produktu reģistrēšana arī Baltijas valstīs.

Trešais virziens jeb DECCO ir dažādu pēcnovākšanas risinājumu kopums. Pasaulē pirms nonākšanas uz galda ik gadu tiek izmests aptuveni 1.3 mljrd. t pārtikas. UPL kā līdera šajā jomā risinājumi palīdz saglabāt pārtiku, lai tā nebojātos līdz nonākšanai pie gala patērētāja. Kā piemēru varu minēt kartupeļu asnu dīgšanas inhibitoru Argos, kas jau reģistrēts daudzās Eiropas, tostarp arī mūsu reģiona valstīs. Tas ir pilnībā bioloģisks produkts, kas radīts no apelsīnu eļļas un palīdz paildzināt kartupeļu miera periodu to uzglabāšanas laikā, tādējādi nodrošinot augstu pārtikas kartupeļu kvalitāti līdz to nonākšanai pie patērētājiem. Lai graudu un rapšu produkciju pasargātu no glabātuvju kaitēkļu bojājumiem, jau daudzus gadus Baltijas valstīs, pateicoties mūsu ilggadīgam sadarbības partnerim, gan glabātuvēs, gan uz kuģiem fumigācija tiek veikta ar mūsu produktu Quickphos.

Ceturtais darbības virziens Nuture.farm ietver dažādus tehnoloģiskos risinājumus – aplikācijas, programmas, kas...

 

 

Pilnu rakstu lasiet maija SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Kā izvēlēties ganāmpulkam piemērotāko indeksu
Kā izvēlēties ganāmpulkam piemērotāko indeksu

Piena lopkopība ir dinamiska nozare, kas bieži saskaras ar dažādiem izaicin...

Acidoze slaucamajām govīm un TMR kvalitāte
Acidoze slaucamajām govīm un TMR kvalitāte

Govs gremošanas sistēma dabiski ir piemērota kokšķiedru saturošu barības lī...

AS Dimedium Latvija uzsāk ģenētikas biznesu
AS Dimedium Latvija uzsāk ģenētikas biznesu

Uzņēmums AS Dimedium Latvija kopš 2024. gada 1. janvāra ir pārņēmis AS Kurz...

ZS "Dārznieki" – iesāktais tiks turpināts
ZS "Dārznieki" – iesāktais tiks turpināts

Ģimenes saimniecība ZS Dārznieki Aizkraukles novadā nodarbojas ar piena un ...