, .
clearsky_day 15.1℃
Vārda dienu svin: Gaida, Arnis, Arno

"Horsch Roadshow" piestāj Rīgā

Rihards Šņepsts , 13-07-2022
"Horsch Roadshow" piestāj Rīgā

12. aprīlī Eiropas tūres ietvaros Latvijā piestāja lauksaimniecības tehnikas ražotāja Horsch Maschinen GmbH rīkotais Roadshow. Tā Horsch apmeklē savus nozīmīgākos tirgus un partnerus, lai prezentētu jaunākās mašīnas un tehnoloģijas, kā arī sastaptu lauksaimniekus un savus pārstāvjus.

Tā kā ikgadējā Agritechnica izstāde Hannoverē tika atcelta, Horsch devās pie saviem klientiem ar speciāli pielāgotu smago auto, lai plašu interesentu loku iepazīstinātu ar jaunākajām inovācijām un Latvijā mazāk sastopamiem tehnikas modeļiem,” teica Edijs Līkansis, Horsch oficiālā partnera AS Lytagra direktors.

Vislielāko interesi piesaistīja Horsch Roadshow piekabē parādītās tehnoloģijas PrecisionSpray un dažādie telemetrijas risinājumi. PrecisionSpray ir jauna aprīkojuma iespēja smidzinātājiem, kad sprauslu korpusi tiek aprīkoti ar elektrisku vārstu, kas darbināms 20 Hz frekvencē un paredzēts sprauslas atvēršanai un devas regulācijai, saglabājot nemainīgu spiedienu un piliena spektru. Šī tehnoloģija izstrādāta ASV, kur to pielieto jau vairākus gadu desmitus. Horsch pirmais ir to integrējis savā programatūrā. PrecisionSpray sniedz virkni vēl citu agronomisku priekšrocību, kā arī uzlabo precizitāti, par ko jau šajā pavasarī pārliecināsies smidzinātāju lietotāji Latvijā.

Horsch telemetrijas risinājumi.

Interesentiem tika parādīti arī dažādi telemetrijas risinājumi, kas sniedz iespēju ar savu viedierīci kalibrēt un pārbaudīt mašīnas funkcijas, sekot tehnikas atrašanās vietai, ražīgumam, regulējumiem, kļūdām. Nākotnē paredzēta arī iespēja saglabāt klimatiskos datus: temperatūru, mitrumu, saules starojuma intensitāti u.tml. Šāda datu saglabāšana un izsekojamība kļūst arvien nozīmīgāka un vienkāršāka.

Roadshow piekabē tika parādīts vienkārši regulējamais un plaši pielietojamais Maestro AirVac precīzās izsējas elements. Gadu no gada Maestro precīzās izsējas tehnika Latvijā kļūst arvien populārāka.

Tūres ietvaros ražotājs bija atvedis arī vairākas Latvijā mazāk izplatītas tehnikas vienības, to skaitā Horsch Cura ecēšas. Var teikt, ka ecēšas piedzīvo savu renesansi, jo tiek pielietotas ne tikai savam tiešajam uzdevumam, bet arī mehāniskai sārņaugu ierobežošanai, tā aizstājot ķīmisko augu aizsardzības līdzekļu lietošanu.

Rodshow piekabē apskatāmi dažādi stendi.

Horsch Leeb AX, PT un jaunais CS.

Cita tehnikas vienība ar līdzīgiem uzdevumiem ir seklai apstrādei paredzētais Finer kultivators, kam ir ļoti plašas aprīkojuma iespējas.

Ražotājs bija atvedis jaunos Joker CT uzkarināmos diskus, kā arī Strip Till jeb joslu apstrādes tehnoloģijas mašīnas Focus TD (tirgus līderis Latvijā un citur Eiropā) jaunāko modeli 3 m versijā. Šī tehnika sniedz iespēju kombinēt augsnes irdināšanu, precīzu mēslojuma izvietošanu divos līmeņos un līdz trīs komponentu vienlaicīgu izsēju arī ar salīdzinoši mazākas jaudas universāli pielietojamiem traktoriem.

Līdz ar klientam tonedēļ Latvijā piegādāto Horsch PT pašgājējsmidzinātāju un AX velkamo smidzinātāju AS Lytagra hallē prezentēja arī Roadshow ietvaros atvesto jaunāko smidzinātāju Leeb CS. To raksturo līdz šim nebijušas aprīkojuma iespējas šajā uzkarināmo smidzinātāju kategorijā, piemēram, aktīvā stangas vadības sistēma, CCS Pro auomātiskās programmas un virkne citu iespēju.

Savukārt jaunā mehāniskā sējmašīna Versa 3 KR aprīkota ar frēzi un elektrisku dozēšanas sistēmu, kas izceļas ar plašām regulēšanas iespējām. Latvijā populārā sējmašīna Pronto DC tagad 3–6 m versijā tiek izgatavota ar jauna dizaina tvertni, tai ir cits ventilatora novietojums, plašākas aprīkojuma iespējas, piemēram, iespēja izsēt vienlaicīgi līdz pat četriem dažādiem materiāliem. Jaunās DC sērijas tehnika ir vienkāršāk regulējama un ekspluatējama.

Horsch Pronto 6 DC un Focus 3 TD.

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Sasniedz mērķi ar SEB finansējumu
Sasniedz mērķi ar SEB finansējumu

SIA SEB līzings Valdes priekšsēdētājs Renārs Vīksna ar vairāk nekā 19 gadu ...

ZS "Ķērpji" – apņēmīgi, neatlaidīgi un skaisti
ZS "Ķērpji" – apņēmīgi, neatlaidīgi un skaisti

Bauskas novadā, Brunavas pagasta zemnieku saimniecības Ķērpji saimniece Ras...

Pavasara darbi ganībās
Pavasara darbi ganībās

Pavasaris jau ir uz sliekšņa, tādēļ laiks plānot, kādus darbus būtu nepieci...

Nenovērtētā selēna nozīme lopkopībā
Nenovērtētā selēna nozīme lopkopībā

Manuprāt, saimnieki jau sen ir sapratuši, ka, lai veiksmīgi vadītu piena va...