, .
cloudy -4.7℃
Vārda dienu svin: Tabita, Sarmīte

HORSCH prezentē jaunumus Focus TD, Avatar SD, Leeb CS un Pronto DC sērijā

Terēze MANTELA , 03-03-2023
HORSCH prezentē jaunumus Focus TD, Avatar SD, Leeb CS un Pronto DC sērijā

Saimnieks LV / 2021.gads (Oktobris.)

Septembris atnācis ar dažādiem jaunumiem HORSCH Maschinen GmbH piedāvājumā. Ražotājs plašākai publikai prezentējis uzlaboto Focus 3 TD, kas tagad pieejams 3 metru versijā, Avatar 12.25 SD, kas piedāvā jaunas aprīkojuma iespējas, Leeb CS, ar ko HORSCH piesaka savu dalību 3 punktu sakabes smidzinātāju segmentā, un uzlaboto Pronto DC sēriju, kas kļuvusi vēl efektīvāka.

Uzlabojumi Focus 3 TD
Focus 3 TD ir HORSCH atbilde klientu prasībai radīt pieprasītās joslu apstrādes mašīnas Focus 3 m versiju. Līdz ar to arī vidējas jaudas traktori var tikt komplektēti ar veiksmīgo sējmašīnu kombinētai sējai, mēslošanai un apstrādei slejās.

Focus 3 TD raksturo tā augstā ražība. Pateicoties Focus sērijas aprīkojuma sniegtajām iespējām, mašīnu var pielāgot katra klienta vajadzībām. Pirmajā acu uzmetienā Focus 3 TD no pārējiem Focus atšķiras ar savu 3500 l metāla tvertni, kam ir 60:40 sadalījums.

Riepu veltnis nodrošina mērķtiecīgu, dziļas iedarbības blīvēšanu. Veltnim priekšā iespējams pievienot dažādus hidrauliski regulējamus rīkus līdzināšanai, vadziņu veidošanai vai irdināšanai.

Focus sērija ir pazīstama ar plašajām aprīkojuma iespējām, ļaujot sēt dažādas sēklas. MiniDrill 400 l tvertne sniedz iespēju sēt trešo komponenti, piemēram, rapša sējā palielinot ražīgumu teju divas reizes un ietaupot vērtīgo darba laiku.

Pieejami dažādi sējas lemeši. Sējai augsnēs, kur ir mazāk augu atlieku, tiek ieteikts TurboDisc lemesis, savukārt TurboEdge lemesis piemērots lielu augu atlieku aizvākšanai no slejas un perfektai dziļuma kontrolei. Sējas lemeši ideāli pielāgojas augsnes kontūrām un nodrošina perfektu sēklas novietojumu.

HORSCH Avatar 12.25 SD – jaunas aprīkojuma iespējas
Universāli pielietojamā HORSCH Avatar 12.25 SD tagad piedāvā vairākas jaunas aprīkojuma iespējas, piemēram, jaunu vadības konceptu. Intuitīvā vadības loģika, kas bāzēta uz ISOBUS, atvieglo lauksaimniekam iestatījumu veikšanu, vadību un pārraudzību. Skārienjutīgā termināļa izvēlni var pielāgot dažādām vēlmēm un prasībām. Pateicoties jaunajai programmatūrai un aprīkojumam, iespējams dozēt teju neierobežotu skaitu komponentu.

HORSCH Avatar 12.25 SD ir neliela izmēra un ar savu 3 m platumu labi iekļaujas satiksmē. Darbam uz lauka pieejami dažādi riepu varianti – no 520 mm līdz 900 mm, kā arī dubultriteņi.

No jauna izstrādātās tvertnes ietilpība ir 6500 l un to var pasūtīt divkameru variantā. Kopējais tilpums tiek sadalīts attiecībā 60:40. Lai palielinātu ražīgumu, jo īpaši rapša sējā, iespējams pasūtīt MiniDrill G&F. Šī papildu tvertne ietilpina 400 l un parasti tiek izmantota rapša, citu smalku sēklu, kā arī granulātu vai limacīdu izsējai. Tā var samazināt dīkstāves un dozēt līdz trīs komponentus vienlaicīgi.

Izvēlētais koncepts nodrošina maksimāli daudzpusīgu izmantojumu. Liela tilpuma un dažāda tipa riepas samazina spiedienu uz augsni arī mitrākos apstākļos. Savukārt dubultie atbalsta riteņi uz sānu sekcijām samazina sliežu veidošanos un uzlabo pielāgošanos augsnes kontūrām. SingleDisc lemešu vienas rindas uzbūve ar 25 cm rindstarpu ir optimāli piemērota gan mehāniskai sējumu kopšanai, gan arī sējai rugainē, apstrādātā augsnē un starpkultūrās.

Leeb CS smidzinātājs.

Ar Leeb CS HORSCH apgūst jaunu tirgu augu aizsardzības jomā
HORSCH turpina strauju attīstību produktu grupās un inovācijās. Ar no jauna izstrādāto Leeb CS sākas dalība 3 punktu sakabes smidzinātāju segmentā. Jaunais produkts lielākoties ir interesants tiem klientiem, kurus līdz šim neuzrunāja velkamie vai pašgājēji smidzinātāji un kuri savu nelielo struktūru un speciālo prasību dēļ meklē kompaktāku mašīnu.

Kaut arī ar CS tiek apgūts jauns segments, uzsvars tiek likts uz jau zināmu modeļu tehniku, kas pielāgota dažādajām klientu prasībām. Leeb CS nozīmē CompactSprayer, un tas tiešām tāds ir. Pie 3 punktu sakabes pievienotais smidzinātājs kopā ar traktoru veido kompaktu un manevrētspējīgu vienību, kas savas priekšrocības parāda lielākoties mazākos tīrumos.

Pateicoties tādām nepārspētām tehniskajām inovācijām kā aktīvā stangas vadības sistēma BoomControl un dažādām klientam pielāgotām konfigurācijas iespējām, HORSCH spēj katram lauksaimniekam piedāvāt viņam optimāli aprīkotu tehniku. Aktīvā stangas vadības sistēma 3 punktu sakabes smidzinātāju segmentā pieejama tikai pie HORSCH. Turklāt no velkamajiem smidzinātājiem pārņemta arī CCS Pro sistēma, iepildes trauks un citi pazīstami aprīkojuma elementi.

Jau plaši izplatītais 25 cm sprauslu sadalījums pieejams arī CS smidzinātājiem. Ar maksimālo tilpumu 2200 l un optimizētu smaguma centru HORSCH ir ražīgs un inovatīvs smidzinātājs 3 punktu segmentā.

Drošāk, vienkāršāk un ātrāk – tās ir pamata prasības, ko apmierina Leeb CS. Mašīna ir ļoti kompakta, ar jaunu sakabes trijstūri un sūkņu hidraulisko piedziņu, viegli pieāķējama. Visu funkciju vadība notiek ar jau pazīstamo Leeb LT un GS lietotāja vidi.

Jaunie CS modeļi sākotnēji tiks piedāvāti ar 1400, 1800 un 2200 l tilpumu, nodrošinot maksimālu efektivitāti. Drīzumā sekos vēl priekšējā papildu tvertne.

HORSCH uzlabo Pronto sēriju – Pronto 3 līdz 6 DC kļūst vēl efektīvākas
Pronto DC sējmašīnai ir universāls pielietojams. To raksturo ne tikai droša dīdzība pēc dažādas intensitātes apstrādes, piemēram, kultivēšanas vai aršanas, tā piemērota arī dažāda veida sēklām. Bez rapšiem, kviešiem vai miežiem ar Pronto var sēt arī starpkultūras, zālāju maisījumus, speltas kviešus un pupas.

Sēriju īpaši pieprasītu padara Pronto trīspakāpju princips (sēklas gultnes sagatavošana, pieblīvēšana un sēja). Ar speciālo riepu veltni iespējams sasniegt optimāli dziļu blīvējošo efektu. HORSCH speciālajām riepām ir ilgs darba mūžs. Pronto 6 DC turpmāk tiks aprīkota ar 18 collu veltni. Virknē valstu tas ir priekšnoteikums atļautajam braukšanas ātrumam 40 km/h.

Ar Pronto 3 līdz 6 DC HORSCH ievieš jaunu, inovatīvu vadības konceptu. Skārienjutīgo termināļu uzbūve atbilst ISOBUS standartam. Pateicoties no jauna izveidotām funkcijām, vadība, regulēšana un pārraudzība paveicama daudz vienkāršāk. Darba virsmu var pielāgot dažādām klientu prasībām un vēlmēm.

Jaunās paaudzes tvertnē HORSCH integrējis ventilatoru, kas atrodas augstāk, tāpēc putekļi un netīrumi teju nemaz nenonāk dozatorā un sadales sistēmā. Pronto 6 DC tagad pieejama arī ar palielināta tilpuma 4000 l vienkameras tvertni. Savukārt divkameru PPF tvertnei abas sadales galvas nu atrodas ārpusē.

Jaunās tvertnes izstrādes procesā tika optimizēts arī kalibrācijas process. Sērijveidā tiks uzstādīts šīberis virs spiediena tvertnes dozatora, lai rotora nomaiņa viegli būtu paveicama arī ar pilnu tvertni.

Kā izvēles aprīkojums Pronto 3 līdz 6 DC pieejama arī HORSCH RowControl sadales galva. Ar to iespējama automātiska katras rindiņas atslēgšana, tādējādi novēršot dubultu sēju un ietaupot sēklu un mēslojumu. Ar LED apgaismojuma sistēmu WorkLight Pro nakts kļūst par dienu, jo apgaismojuma sistēma tumsā nodrošina optimālu mašīnas pārskatāmību.

Pronto DC uzlabojumu sarakstu noslēdz vairākas papildu opcijas. Piemēram, HORSCH MiniDrill kā trešā tvertne rapšu sējas un mēslojuma iestrādes laikā darba ražīgumu palielina teju vai divas reizes. Ir pieejamas divu veidu papildu tvertnes. MiniDrill G& F ir trešā sēklas tvertne. 400 l tilpums sniedz iespēju abas galvenās tvertnes (2000 un 3000 l tilpums) piepildīt ar minerālmēsliem. Tādējādi var saīsināt dīkstāves un iegūt vērtīgo sējas laiku. Savukārt MiniDrill PPF paredzēta mikrogranulātu, pasējas vai limacīdu izsējai. Tai ir savs ventilators, pneimatikas sistēma ar savu sadales galvu un deflektoru pirms katra otrā sējas lemeša. Kombinējot PPF mēslojuma izsējas diskus, TurboDisc sējas lemešus un MiniDrill deflektorus, iespējams izsēt trīs dažādas komponentes trīs sējas līmeņos.

Pateicoties lielajam darba ātrumam, īpaši mazajai vilkšanas pretestībai un precīzajai izsējai, Pronto sevi pierāda kā īpaši efektīvu sējmašīnu, tādējādi ietaupot laiku un degvielu un optimizējot apstrādes soļus.

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Dzīvot laukos mācās no dabas…
Dzīvot laukos mācās no dabas…

Vecsaules bioloģiskajā saimniecībā Skujas Bauskas novadā audzē gaļas liello...

SIA "Rojupes" Silmači par saimniecības modernizāciju
SIA "Rojupes" Silmači par saimniecības modernizāciju

SIA Rojupes Silmači ir pirmā saimniecība Latvijā ar DeLaval elastīgajiem gu...

Kas jāzina par mikotoksīniem un to ķērājiem
Kas jāzina par mikotoksīniem un to ķērājiem

Neprognozējamie laikapstākļi šogad sagādājuši galvassāpes ne vienam vien la...

ZS "Čaidāni" piena spēks
ZS "Čaidāni" piena spēks

Neretas pagasta Čaidānu attīstības stāstu var dēvēt par gana veiksmīgu – 90...