, .
cloudy -3.7℃
Vārda dienu svin: Ignats, Virgīnija

Fermas grīdas rievošana – risinājums govs klibumam

Elīna Grase , 16-05-2023
Fermas grīdas rievošana – risinājums govs klibumam

Pareizi rievotas fermu grīdas veicina slaucamo govju ikdienas komfortu un mobilitāti, pārvietojoties pa ejām, samazina traumu risku, nagu nodilumu un to izraisītos bojājumus. Trakrite Global fermu grīdu rievošanas metodes ir pārbaudījuši un atzinīgi novērtējuši govju fermu īpašnieki Ziemeļamerikā, Okeānijā un Eiropā. Karls Burgi, Trakrite Global dibinātājs un zinošs eksperts šajā jomā, stāsta par unikālo grīdu rievošanas tehnoloģiju un tās nozīmi govju nagu veselībā.

– Lūdzu, iepazīstiniet ar sevi.
– Esmu dzimis un audzis Šveicē, bet pirms 43 gadiem pārcēlos uz Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV), lai iegūtu tālāko izglītību. 10 gadus strādāju par saimniecības vadītāju un vairākās fermās pats sāku veikt nagu griešanu. 1989. gadā nolēmu nagu griešanu padarīt par savu profesiju. Tajā laikā ASV bija daudz mazo saimniecību ar 50–80 govīm un tikai dažas saimniecības ar 150–180 govīm. Laikam ritot, es sapratu, ka man ir jāiegūst padziļinātas zināšanas govs nagu griešanā un veselībā, tāpēc 1995. gadā Nīderlandē apmeklēju nagu griešanas kursus. Es ieguvu daudz labāku izpratni par šo tēmu un tā rezultātā šeit, ASV, izveidoju nagu griešanas skolu ar nosaukumu Dairyland Hoof Care Institute. 28 gadu laikā šajā institūtā ir apmācīts vairāk nekā 5000 cilvēku no 45 pasaules valstīm. Pagājušā gada jūnijā es vadīju apmācības arī vienā no lielākajām piena lopu saimniecībām Latvijā – Agrofirma Tērvete.

1998. gadā es sāku konsultēt par nagu veselību saimniecības visā pasaulē. Esmu bijis saimniecībās Tuvajos Austrumos, Austrālijā, Japānā, visā Ziemeļamerikā un Eiropā un katru reizi, kad viesojos kādā saimniecībā, kaut ko iemācos. Galvenais secinājums – ja ir kāda problēma, tai vienmēr ir cēlonis un risinājums.

Mēs esam uzzinājuši arvien vairāk par to, kāpēc slaucamajām govīm rodas klibums. Vidējais klibuma līmenis visā pasaulē ir 25 %, bet ir iemesls, kāpēc dažās saimniecībās klibums ir 3 % govju, bet citās – 15 % līdz 30 % ganāmpulka. Sadarbībā ar...

 

 

Pilnu rakstu lasiet aprīļa SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Dzīvot laukos mācās no dabas…
Dzīvot laukos mācās no dabas…

Vecsaules bioloģiskajā saimniecībā Skujas Bauskas novadā audzē gaļas liello...

SIA "Rojupes" Silmači par saimniecības modernizāciju
SIA "Rojupes" Silmači par saimniecības modernizāciju

SIA Rojupes Silmači ir pirmā saimniecība Latvijā ar DeLaval elastīgajiem gu...

Kas jāzina par mikotoksīniem un to ķērājiem
Kas jāzina par mikotoksīniem un to ķērājiem

Neprognozējamie laikapstākļi šogad sagādājuši galvassāpes ne vienam vien la...

ZS "Čaidāni" piena spēks
ZS "Čaidāni" piena spēks

Neretas pagasta Čaidānu attīstības stāstu var dēvēt par gana veiksmīgu – 90...