, .
lightsnow -5℃
Vārda dienu svin: Tabita, Sarmīte

FarmGEM – smidzinātāji visām vajadzībām

Artis ŠPERLIŅŠ , 18-01-2023
FarmGEM – smidzinātāji visām vajadzībām

Saimnieks LV / 2021.gads (Septembris.)

FarmGEM klāstā savām vajadzībām atbilstošo smidzinātāju atradīs lielākā daļa lauksaimnieku. Turklāt smidzinātāju piedāvājums ir ticis paplašināts un tagad iekļauj arī labiekārtošanas darbu, augļu dārzu un vīnadārzu uzkabināmus, piekabināmus un pašgājējsmidzinātājus. Mūsdienīgiem Latvijas lauksaimniekiem izstrādātos FarmGEM smidzinātājus piedāvā Vomer Agro izplatītājs Latvijā.

FGA labiekārtošanas darbu un uzkabināmie MVF smidzinātāji ar vertikāli salokāmu izlici, kā arī piekabināmie modeļi, kuros ir izmantotas jaunākās tehnoloģijas, ļauj FarmGEM piedāvāt iekārtas, kuras atbilst lielākās daļas lauksaimnieku vajadzībām. Kā sacīja uzņēmuma rīkotājdirektors Terijs Fiksters (Terry Fixter): „Nepārtraukti atjauninām savu iekārtu piedāvājumu, vienmēr uzklausot īpašnieku un operatoru vajadzības un iekļaujot jaunas funkcijas un jaunākās tehnoloģijas.”

Protector (1600 l) ir augstas klases uz traktora uzkabināma iekārta, kas ir aprīkota ar 3. sērijas 18, 20, 21 vai 24 m izlici. Šim smidzinātājam ir izlices pacelšanas/nolaišanas, salocīšanas un noliekšanas elektrohidrauliskā vadība, kā arī šķidruma recirkulācijas sistēma, smidzināšanas ātruma kontrole, izmantojot Delta 80 termināli ar 8.4 collu krāsu ekrānu, 7 smidzināšanas sekcijas un trīskārši sprauslu uzgaļi. Citi piekabināmie modeļi ir Paragon, Innovator, Pioneer un Atlas.

Paragon tika izstrādāts lauksaimniekiem, kuriem ir nepieciešama tikai 18, 20 vai 21 m plata izlice. 2. sērijas vienpakāpes saliekamajai izlicei ir arī 3D izlices balstiekārta un triju gadu garantija. Citas specifikācijas ir līdzīgas Innovator iekārtai.

Innovator piekabināmais smidzinātājs piedāvā klientiem budžeta iekārtu ar 24 m izlici. Tai ir augstas kvalitātes apdare un izturīga konstrukcija, kā arī ātruma kontroles terminālis ar 5,7 collu krāsu ekrānu, 7 smidzināšanas sekcijas un šķidruma recirkulācija.

Pioneer ir mūsu populārākais modelis, aprīkots ar pārbaudītu Self-Trak jūgstieni, tam ir ass balstiekārta, kursorsviras vadība un ātruma kontroles terminālis ar 8.4 collu krāsu ekrānu.

Atlas ir augstākās klases iekārta, aprīkota ar lielu funkciju klāstu, asu automātisko stūrēšanu, pneimatisko balstiekārtu un izlices platumu līdz 28 m. Visiem modeļiem ir vai nu 3300, vai 4400 l tvertnes un divpakāpju saliekamā lieljaudas 3. sērijas izlice ar 3D aktīvo izlices balstiekārtu.

Jaunās 3. sērijas izlices ar lielu funkciju klāstu, ar kurām ir aprīkoti Innovator, Pioneer un Atlas piekabināmie modeļi, kalpos lauksaimniekam daudzus gadus, neradot grūtības. Daudzpusīgā 3. sērijas konstrukcija ļauj mainīt izlices platumu, pievienojot platākas skrūves izlices daļās, lai lauksaimnieks, kurš, piemēram, pašlaik izmanto 20 m izlici, turpmāk viegli varētu pagarināt 3. sērijas izlici līdz 24 m. Modeļiem Innovator un Atlas ir pieejama arī 3. sērijas izlices 28 m versija.

Visām izlicēm standarta aprīkojumā ir nolieces korekcija un izlices bloķēšana, turklāt var noteikt neatkarīgu mainīgu ģeometriju un neatkarīgu ārējo izlices salocīšanu. Tās ir izgatavotas, izmantojot ļoti izturīgu režģveida konstrukciju no 3 un 5 mm bieza augstas izturības tērauda, ko pēc tam apstrādā ar aizsargājošu, augstā temperatūrā sacietējuša pulvera pārklājumu. Katrs izlices kustīgais savienojums ir fiksēts ar nerūsējošā tērauda tapām, kas ir nostiprinātas, lai nepieļautu pārmērīgu nodilumu. Katram savienojumam ir arī eļļošanas punkts. 3D aktīvās balstiekārtas sistēma kontrolē izlices atsperīgumu, nolieci un rotāciju, nodrošinot ļoti stabilu platformu smidzināšanas sprauslām, atsperīguma balstiekārta paliek aktīva, izlicei atrodoties transportēšanas stāvoklī, tādējādi aizsargājot to pārvietošanās laikā pa nelīdzenām lauku grambām un ceļiem.

Ir pieejami smidzināšanas uzgaļi ar vienu un trim sprauslām vai arī Quin markas sprauslas; tie ir uzstādīti izlices konstrukcijā un pasargāti no bojājumiem. Sprauslas ir izvietotas lielās 19 mm nerūsējošā tērauda smidzināšanas līnijās, kas ir piemērotas arī liela apjoma šķidrā mēslojuma lietošanai.

Automātiska smidzināmā šķidruma recirkulācijas sistēma ir standarta aprīkojums un nodrošina visu sprauslu uzpildīšanu un nepārtrauktu tīrīšanu, nepieļaujot smidzināšanas maisījumu nogulsnēšanos šļūtenēs un vados.

Lai papildinātu 3D izlices balstiekārtu, var uzstādīt automātisku ultraskaņas izlices izlīdzināšanas sistēmu. Varam nodrošināt arī ISOBUS vadības sistēmas un LED nakts darba gaismas izlicēm un operatora darba vietai.

 

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Dzīvot laukos mācās no dabas…
Dzīvot laukos mācās no dabas…

Vecsaules bioloģiskajā saimniecībā Skujas Bauskas novadā audzē gaļas liello...

SIA "Rojupes" Silmači par saimniecības modernizāciju
SIA "Rojupes" Silmači par saimniecības modernizāciju

SIA Rojupes Silmači ir pirmā saimniecība Latvijā ar DeLaval elastīgajiem gu...

Kas jāzina par mikotoksīniem un to ķērājiem
Kas jāzina par mikotoksīniem un to ķērājiem

Neprognozējamie laikapstākļi šogad sagādājuši galvassāpes ne vienam vien la...

ZS "Čaidāni" piena spēks
ZS "Čaidāni" piena spēks

Neretas pagasta Čaidānu attīstības stāstu var dēvēt par gana veiksmīgu – 90...