, .
cloudy 2.5℃
Vārda dienu svin:

Efektivitāte un ekonomiskais pamatojums arī agronomijā

Elīna Grase , 08-02-2024
Efektivitāte un ekonomiskais pamatojums arī agronomijā

Saimnieks LV / 2024.gads (Februāris)

Māris Korņējevs ir jaunais agronoms ar pieredzi saimniecības darbu plānošanā un pārliecību par ekonomisko pamatojumu un efektivitāti visos augkopības saimniecības aspektos. Māris ir kooperatīvās sabiedrības VAKS agronoms un ikdienā konsultē kooperatīva biedrus par produktu un sēklu izvēli, kā arī dalās savā pieredzē un viedoklī par to, kā uzlabot saimniecības darbu.

–Kā nokļuvi lauksaimniecības nozarē un tapi paragronomu?
–Bērnība pagāja laukos vectēva piemājas saimniecībā, kur,kā jau daudziem 90. gados, bija dažas govis, cūkas un vistas. Tā bija mana pirmā pieredze lauku darbos. Kad mācījos 10. klasē, nolēmu vasarā strādāt un atradu šādu iespēju saimniecībā Rūjienas pusē. Ieguvu praktisku pieredzi lopbarības sagatavošanā un graudaugu sējumu kopšanā. Pēc vidusskolas pabeigšanas loģisks nākamais solis likās turpināt mācības Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē Jelgavā. Gadu mācījos klātienē, bet tad pārgāju uz neklātieni, lai paralēli agronomijas studijām varētu strādāt. Darbu atradu Zemgalē, zemnieku saimniecībā Vilciņi-1.

Jāsaka paldies manam mentoram, saimniecības īpašniekam Arnim Burmistram, kas dalījās ar mani savā pieredzē un zināšanās, deva iespēju uzņemties atbildību. Tur man tika uzticēti ar agronomiju saistītie darbi – lauku, sējumu struktūras plānošana un darbu organizēšana. Saimniecībā strādāju piecus gadus, līdz nolēmu atgriezties dzimtajā pusē. Pārcēlos atpakaļ uz Valmieras pusi un sāku strādāt kooperatīvajā sabiedrībā VAKS. VAKS liels atbalsts ir Zinta Jansone, kas vienmēr ir palīdzējusi un palīdz attīstīties un risināt agronomiskos jautājumus, un vienmēr dalās ar savām zināšanām...

 

 

Pilnu rakstu lasiet februāra SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
IIN nomaksa, pārdodot personīgo mantu
IIN nomaksa, pārdodot personīgo mantu

Jautājums: Vai fiziskai personai ir jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis (...

Kuri ES reģioni ir lielā mērā atkarīgi no lauksaimniecības
Kuri ES reģioni ir lielā mērā atkarīgi no lauksaimniecības

2020. gadā aptuveni 4.5 % no kopējā Eiropas Savienībā nodarbināto skaita, a...

ZS Birzmaļi-2 kopā ar vecākiem saimnieko jaunā paaudze
ZS Birzmaļi-2 kopā ar vecākiem saimnieko jaunā paaudze

Devāmies uz Dienvidkurzemes novada Nīcas pagasta zemnieku saimniecību Birzm...