, .
rain 9.2℃
Vārda dienu svin: Egils, Egīls, Nauris

Domāt, mainīties un pastāvēt

Ruta Keiša , 15-03-2024
Domāt, mainīties un pastāvēt

Saimnieks LV / 2024.gads (Marts)

Lauksaimniecības nozaru un zemnieku saimniecību attīstībā bieži varam pārliecināties, cik liela loma ir personības gribasspēkam, neatlaidībai un prasmei veiksmīgi izmantot zināšanas, arī spējai apvienot dažādas intereses, kas pilnveido saimniecību individuālo izaugsmi un veicina labklājību. To spilgti atklāj Almas Bērziņas darbība gaļas liellopu audzēšanas nozarē, attīstot savu zemnieku saimniecību Jundas Bauskas novada Vecsaules pagastā.

Paveiktais savulaik atzinīgi novērtēts Zemkopības ministrijas konkursā Sējējs 2018 nominācijā Jaunais veiksmīgais zemnieks. Toreiz svinīgajā ceremonijā piedalījās arī Almas Bērziņas vecāki – Olita un Viktors Spangeri, godājami Vecsaules pagasta zemnieki. Alma ar dziļu cieņu atzīst, ka kopš saimniekošanas pirmsākumiem vecāku pieredze, atbalsts un padoms joprojām ir svētīgi klātesošs viņas dedzīgajām idejām un rūpēm par labklājīgu dzīvi laukos.

2021. gadā ar Almas Bērziņas iniciatīvu nodibināta lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība (LPKS) Latvijas Liellops (LL). Jau pēc gada jaunā organizācija saņem balvu Sējējs 2022 nominācijā Gada veiksmīgākā kopdarbība. Kooperatīvā apvienojušies 13 līdzīgi domājoši saimnieki, gaļas liellopu audzētāji no dažādiem Latvijas novadiem, kuri izprot kopdarba nepieciešamību un saredz tajā gan jēgu, gan spēku.

Līdz ar dalībnieku lēmumu kooperatīvam būt! dibinātāji nākuši pie kopsaucēja, ka tā vadītājs ar pilnu jaudu varēs strādāt tad, ja ikdienā nebūs saistīts ar rūpēm savā saimniecībā. Apstākļu sakritība Almai Bērziņai ļāva uzņemties gan...

 

 

Pilnu rakstu lasiet marta SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Kombinētā piena – gaļas liellopu šķirne Simentāle
Kombinētā piena – gaļas liellopu šķirne Simentāle

Piena lopkopībā diezgan bieži sastopamies ar apzīmējumu kombinētās šķirnes....

SIA "Griezes Lejnieki" laiku lokos
SIA "Griezes Lejnieki" laiku lokos

Latvijas piensaimniecību pēdējo divdesmit, trīsdesmit gadu laikā skārušas ...

Enerģijas uzglabāšanas sistēmas lauksaimniecībai
Enerģijas uzglabāšanas sistēmas lauksaimniecībai

Ar katru gadu elektroenerģija kļūst aizvien būtiskāks resurss jebkurā saimn...

AMAZONE CurveControl – vēl lielākai precizitātei
AMAZONE CurveControl – vēl lielākai precizitātei

AMAZONE turpina darbu pie CurveControl sistēmas izstādes, lai nākotnē tā bū...