, .
heavyrain 9.2℃
Vārda dienu svin: Egils, Egīls, Nauris

Corteva Agriscience Biologicals seminārs lauksaimniekiem

Inese PUNDIŅA , 28-04-2023
Corteva Agriscience Biologicals seminārs lauksaimniekiem

Marta beigās Corteva Agriscience aicināja Latvijas lauksaimniekus – saimniecību vadītājus un agronomus – uz semināru, kurā prezentēja Cortevas Agriscience Biologicals risinājumus ilgtspējīgai lauksaimniecība

Pasākums norisinājās viesmīlīgajās un modernajās viesnīcas Zoltners semināra telpās pašā Zemgales centrā.

Seminārā uzstājās Corteva Agriscience vadītāja Baltijas valstīs Ingrīda Kazlauskaite un bioloģisko produktu grupas klientu tehnoloģiju speciālists Ziemeļu un Baltijas valstīs Jens Larsens (Jens Larsen).

Ingrīda semināra dalībniekus iepazīstināja ar kompānijas Corteva darbību un mērķiem lauksaimniecības nozarē pasaulē un arī mūsu reģionā. “Mēs veicam uzņēmējdarbību vairāk nekā 140 valstīs, nodarbinām vairāk nekā 21 000 darbinieku un veicam pētījumus vairāk nekā 150 pētniecības un attīstības institūtos visā pasaulē,” savas uzstāšanās laikā stāstīja Ingrīda.

“Šobrīd mēs pārveidojam lauksaimniecību, lai tā atbilstu mūsu mainīgās pasaules prasībām un iespējām. Mēs pastāvam, lai palīdzētu lauksaimniekiem attīstīties, vienlaikus atbalstot drošu, uzticamu un ilgtspējīgu pārtikas sistēmu. Mēs to darām, izmantojot pētniecību, izstrādi un novatoriskas tehnoloģijas. Liels skaits produktu mūsu portfelī izstrādāti mūsdienu daudzveidīgajiem un izaicinošajiem augšanas apstākļiem. Tā kā lauksaimniekiem jāievēro arvien vairāk ierobežojumu attiecībā uz augu aizsardzības līdzekļu lietošanu, Corteva intensīvāk koncentrējas uz bioloģiskajiem produktiem. Bioloģija ir kā daļa no integrētajiem risinājumiem. Mūsu bioloģisko produktu portfelis ir jauns un ietver dažādas aktīvās sastāvdaļas ar biostimulantu un biokontroles aktivitāti.”

Savukārt Jens, iepazīstinot ar sevi, pastāstīja, ka Corteva Agriscience komandā strādā jau 4 gadus, bet pirms tam 25 gadus bija lauksaimnieku konsultants Dānijā un ir uzkrājis vērtīgu praktisko pieredzi, kas ļoti palīdz darbā, meklējot un izvērtējot jaunus un ilgtspējīgus risinājumus mūsdienu lauksaimniecībai...

 

 

Pilnu rakstu lasiet aprīļa SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Kombinētā piena – gaļas liellopu šķirne Simentāle
Kombinētā piena – gaļas liellopu šķirne Simentāle

Piena lopkopībā diezgan bieži sastopamies ar apzīmējumu kombinētās šķirnes....

Domāt, mainīties un pastāvēt
Domāt, mainīties un pastāvēt

Lauksaimniecības nozaru un zemnieku saimniecību attīstībā bieži varam pārli...

SIA "Griezes Lejnieki" laiku lokos
SIA "Griezes Lejnieki" laiku lokos

Latvijas piensaimniecību pēdējo divdesmit, trīsdesmit gadu laikā skārušas ...

Enerģijas uzglabāšanas sistēmas lauksaimniecībai
Enerģijas uzglabāšanas sistēmas lauksaimniecībai

Ar katru gadu elektroenerģija kļūst aizvien būtiskāks resurss jebkurā saimn...