, .
heavyrain 9.4℃
Vārda dienu svin: Egils, Egīls, Nauris

Antti kaltes Latvijā pārstāvēs Baltic Agro

Elīna Grase , 21-12-2022
Antti kaltes Latvijā pārstāvēs Baltic Agro

Sākot ar 2022. gada septembri, Baltic Agro sadarbojas ar Somijas uzņēmumu Antti, kura ražotās graudu kaltes un graudu pārkraušanas iekārtas jau labi sevi apliecinājušas ne tikai Latvijā, bet arī ziemeļvalstīs – Somijā un Igaunijā. Par uzsākto sadarbību stāsta Baltic Agro graudu pirmapstrādes iekārtu menedžeris Aldis Livdāns.

– Kā tika pieņemts lēmums uzsākt sadarbību ar Somijas uzņēmumu Antti?
Aldis Livdāns:Antti ir 70 gadu pieredze kalšu ražošanā, un Antti kaltes Latvijas lauksaimniekiem ir pazīstamas jau 30 gadus. Baltic Agro ir Danish Agro meitas uzņēmums, savukārt cits šīs grupas meitas uzņēmums jau daudzus gadus Somijā un trīs gadus Igaunijā veiksmīgi pārstāv Antti kaltes, tāpēc sadarbības uzsākšana Latvijā bija pašsaprotama. Antti apzinās, ka panākumus var gūt, izvēloties spēcīgu, lauksaimnieku uzticību ieguvušu sadarbības partneri, kas ir stabils un spēs viņiem sniegt nepieciešamo palīdzību un atbalstu.

Es iepazinos ar Antti graudu kaltēm 2007. gadā, kad kļuvu par Antti Baltic OU pārstāvi Latvijā. Kopš tā laika, darbojoties dažādos uzņēmumos, esmu uzstādījis daudzas Antti kaltes visā Latvijas teritorijā.

Pirmā kalte uz Latviju atceļoja 1996. gadā. Zinu, ka pirmie lauksaimnieki saņēma 50 % Somijas valsts atbalstu kaltes iegādei, vēlāk – 30 %. Tagad lielākoties tiek piesaistīts ES fondu finansējums līdz 40 % apmērā no būvniecības izmaksām.

Tagad, kad graudkopjiem lielākoties jau ir nepieciešamā tehnika, viņi arvien biežāk apsver kaltes iegādi.

Sākotnēji varētu likties, ka kalšu pārdošana kaitēs Baltic Agro, kas nodarbojas arī ar graudu iepirkšanu un pirmapstrādi, biznesam, bet lauksaimnieks, kas ir nolēmis iegādāties kalti, to izdarīs neatkarīgi no tā, vai mēs tādas piedāvājam vai nē.

– Kāpēc lauksaimniekam vajadzētu iegādāties kalti?
– Ja ir sausa vasara, lauksaimniekam ir izdevīgi uzreiz atdot graudus uzpircējam, bet, ja graudi ir pamitri, nepieciešams tos kaltēt, taču šis pakalpojums ir dārgs. Tāpēc daudzi lauksaimnieki izvēlas būvēt savu kalti, lai nebūtu jāpārmaksā par liekā...

 

 

 

Pilnu interviju lasiet decembra SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Kombinētā piena – gaļas liellopu šķirne Simentāle
Kombinētā piena – gaļas liellopu šķirne Simentāle

Piena lopkopībā diezgan bieži sastopamies ar apzīmējumu kombinētās šķirnes....

Domāt, mainīties un pastāvēt
Domāt, mainīties un pastāvēt

Lauksaimniecības nozaru un zemnieku saimniecību attīstībā bieži varam pārli...

SIA "Griezes Lejnieki" laiku lokos
SIA "Griezes Lejnieki" laiku lokos

Latvijas piensaimniecību pēdējo divdesmit, trīsdesmit gadu laikā skārušas ...

Enerģijas uzglabāšanas sistēmas lauksaimniecībai
Enerģijas uzglabāšanas sistēmas lauksaimniecībai

Ar katru gadu elektroenerģija kļūst aizvien būtiskāks resurss jebkurā saimn...