, .
partlycloudy_night 0.5℃
Vārda dienu svin: Tekla, Violeta

Amazone precīzās izsējas sējmašīna Precea – jaunas precizitātes virsotnes

Jānis VĪTOLS , 12-10-2022
Amazone precīzās izsējas sējmašīna Precea – jaunas precizitātes virsotnes

Precea ir piemērota tiešajai sējai, sējai mulčā un klasiskajai augsnes apstrādei. Precea sējmašīna atbilst visaugstākajām precīzās izsējas prasībām un nodrošina iestatīto izsēto sēklu daudzumu uz kvadrātmetru.

Sējmašīnu ir iespējams pielāgot saimniecības vajadzībām, jo tai ir dažādi rāmji un komplektāciju iespējas. Sējmašīna ar teleskopisku pamatrāmi ļauj hidrauliski mainīt sēšanas rindstarpu attālumu no 45 cm līdz 75 cm. Šāds aprīkojums padara sējmašīnu universālāku dažādu kultūru sēšanai. Precea Super sērijas sējmašīnas ir aprīkotas ar elektrisko piedziņu un ļauj strādāt ar ātrumu līdz pat 15 km/h.

Sējaparāts pievienots pie rāmja ar paralelogramu, kas nodrošina nemainīgu darbīgo daļu leņķi pret augsni. Sējmašīnas darba pozīciju regulēšana notiek bez papildu instrumentiem. Vienā braucienā var iesēt pamatmēslojumu, kultūraugu un mikrogranulas sējas vadziņā vai virs tās. Minerālmēslu dziļuma attiecība pret sēklu tiek iestatīta vienreiz, pēc tam, mainot sējas dziļumu, attiecība saglabājas.

Automātiska sējlemešu slogošana
Sēšanas laikā iespējams izmantot iepriekš sagatavotas kartes vai sējmašīnas aprīkojumu – slodzes jutīgus tapu savienojumus augsnes sastāva izmaiņu noteikšanai. Ar šādu aprīkojumu sējlemešu spiediens uz augsni mainās automātiski, nodrošinot nemainīgu sēšanas dziļumu mainīgos augsnes apstākļos.

Hidrauliski regulējama tehnoloģiskā sliede
Precea sējmašīnu ir iespējams aprīkot ar hidrauliski regulējamu tehnoloģisko sliedi. Sējmašīnai atrodoties tehnoloģiskajā sliedē, ProTeC lemeši kopā ar mēslojuma lemešiem tiek hidrauliski sakļauti un atvērti, neatslēdzot vagu rindas un neietekmējot izsējas daudzumu.

Sēklu tvertne
Dažāda tilpuma sēklu tvertnes – no 55 l līdz 70 l. Tās ir ērti pieejamas un ļoti viegli uzpildāmas, jo atveramas manuāli. Pēc izvēles ir pieejams sēklu tvertnes uzpildīšanas palīglīdzeklis, kas atvieglo sēklu tvertnes uzpildīšanu un atlikušās sēklas daudzuma iztukšošanu.

Atdalīšana
Sēklu atdalīšana tiek veikta pēc virsspiediena principa. Ražotājs Amazone piedāvā unikālu risinājumu sējagregāta energoefektīvai darbināšanai, tādējādi sējmašīnai nav nepieciešams strāvas papildavots, tas iztiek ar ISOBUS savienojumā pieejamo. Ar pārspiedienu graudi tiek spiesti pret rotējošā atdalīšanas trumuļa mezgliņiem. Turpinot rotēt, piespiestie graudi paslīd garām trim tīrītājiem, nodrošinot graudu atdalīšanu – lielie graudi tiek norausti, novēršot divu graudu atrašanos vienā vietā. Tīrītāju regulēšana notiek, automātiski pielāgojot iestatījumus sēklas īpašībām un braukšanas ātrumam.

Sējmašīnas vadība
Sējmašīna atbalsta ISOBUS komunikāciju, tas ļauj strādāt ar esošo traktora terminālu vai izmantot kādu no Amazones piedāvātajiem skārienjutīgajiem termināliem. Vadības programmatūra ir pārskatāma un viegli lietojama. Terminālā var izsekot sēšanas kvalitātei katrā atsevišķā rindā, kā arī katrai rindai iestatīt GPS sekciju kontroli. Ar sistēmas MultiBoom palīdzību sēšanas elementi uz vienas vadziņas (minerālmēsli, sēkla, mikrogranulas) ieslēdzas pakāpeniski, atkarībā no savas atrašanās vietas uz lauka.

Ir pieejami vairāki atdalīšanas diski, kas ir piemēroti kukurūzas, saulespuķu, rapšu, lauka pupu, sojas pupu, zirņu un biešu sēšanai.

Priekšējā uzkarināmā tvertne FTender
Precea sējmašīnu ir iespējams aprīkot ar universālo priekšējo tvertni FTender. Divkameru priekšējā tvertne ir piemērota sēklu un mēslojuma kombinācijai un pieejama ar tilpumu 1600 l vai 2200 l. Sēklas un mēslojuma dozēšana notiek ar elektrisko dozatoru, kas atrodas zem tvertnes un ir ērti un viegli nomaināms. Dažādām sēklām un mēslojumiem ir pieejami dažādi dozatori.

Demonstrācijas Latvijā
SIA Amazone komanda, testējot sējmašīnu Latvijas apstākļos, secinājusi, ka darbā ar Precea ir vairāki ieguvumi: mūsdienīgi nodrošinātas sējas pamatvajadzības; iespēja kombinēt vairākus procesus; katras konkrētās kultūras vajadzībām atbilstoša sēja; izcila precizitāte, līdz ar to ietaupīti sēšanas procesā izmantotie materiāli.

Sējmašīnas rudens sezonas demonstrācijas galvenais uzdevums ir ziemas rapšu sējumi dažādās augsnēs dažādos Latvijas reģionos, kā arī ziemas zirņu un hibrīdo kultūru sēja. 2023. gada pavasarī turpināsim kukurūzas un vasaras rapšu sēju. Saņemt atbildes uz saviem jautājumiem, kā arī apskatīt sējmašīnas klātienē iespējams, sazinoties ar sava reģiona Amazone tirdzniecības pārstāvi.

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Mēness govs, sapņu un cerību govs
Mēness govs, sapņu un cerību govs

Kā tikai nav dēvēta Zilā govs, kuras vēsture ir cieši saistīta ar latviešu ...

Kādēļ nepieciešamas nagu vannas?
Kādēļ nepieciešamas nagu vannas?

Ar govju klibumu saskaras lielākā daļa saimniecību, taču šo problēmu atrisi...

FarmGEM – smidzinātāji visām vajadzībām
FarmGEM – smidzinātāji visām vajadzībām

FarmGEM klāstā savām vajadzībām atbilstošo smidzinātāju atradīs lielākā daļ...

CLAAS tirgū izlaiž TRION – jaunu vidēja izmēra kombainu klases etalonu
CLAAS tirgū izlaiž TRION – jaunu vidēja izmēra kombainu klases etalonu

Tirgū izlaižot 20 jaunus TRION sērijas kombainus, CLAAS turpina 2019. gadā ...