, .
cloudy 28.1℃
Vārda dienu svin: Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

AMAZONE CurveControl – vēl lielākai precizitātei

Jānis VĪTOLS , 15-03-2024
AMAZONE CurveControl – vēl lielākai precizitātei

AMAZONE turpina darbu pie CurveControl sistēmas izstādes, lai nākotnē tā būtu pieejama arī izkliedētājiem. Šī sistēma pielāgo sānu izkliedes trajektoriju pagriezienos, nodrošinot vienmērīgu dīdzību un novēršot pārmērīgu mēslojuma izkliedi pagriezienos un aiz lauku robežām Agritechnica 2023 šī sistēma izpelnījās sudraba medaļu.

Līdz šim AMAZONE CurveControl sistēma bija pieejama tikai AMAZONE smidzinātājiem, bet nākotnē būs pieejama arī izkliedētājiem. Izstrādājot sistēmu, tiek ņemts vērā tas, ka izkliedētāja izmešanas attālums ir līdz pat divām reizēm lielāks nekā darba platums, izkliede notiek vairākus metrus aiz kaisīšanas mehānisma un nieres formā. Bez izkliedes intensitātes regulēšanas pagriezienos uzmanība jāpievērš arī izkliedes trajektorijai.

GPS sistēmas attēls gadījumos, kad tiek veikti pagriezieni bez CurveControl. Izkliedes trajektorija sniedzas vairākus metrus aiz traktora, un notiek nevēlama šūpošanās.

Neatbilstoša izkliede pagriezienā
Mūsdienu modernajiem centrifūgas tipa izkliedētājiem ir viens tehnisks trūkums – pagriezienā mainot braukšanas ātrumu, visā darba platumā tiek izkliedēts pārāk daudz vai pārāk maz mēslojuma. To pasliktina arī pārvietošanās uz priekšu apvienojumā ar neprecīzo izkliedi stūrēšanas leņķa dēļ. Līdz ar to dažviet tiek izkliedēts ievērojami vairāk mēslojuma, bet citur – daudz mazāk.

Turklāt kaisīšanas mehānisma šūpošanās rezultātā, pagriežoties lauka malā, mēslojums tiek izkliedēts arī ārpus lauka robežām. No tā jāizvairās, lai ietaupītu resursus un nodrošinātu atbilstību spēkā esošajiem noteikumiem.

Minerālmēslu izkliede pagriezienos:
1. Neatbilstoša minerālmēslu izkliede ārpus lauka robežām.
2. Pārmērīga minerālmēslu izkliede tās trajektoriju pārklāšanās rezultātā.
3. Nepietiekama minerālmēslu izkliede, mainoties izkliedes trajektorijai.

 

Nevainojama izkliede pagriezienos
Nākotnē CurveControl sistēma būs pieejama kā papildaprīkojums uzkarināmajiem ZA-TS izkliedētājiem un pie-kabināmajiem ZG-TS izkliedētājiem.

Šī sistēma novērš pārmērīgi lielu vai attiecīgi nepietiekamu minerālmēslu izkliedi, kas nav vēlama, raugoties no ekoloģiskā un ekonomiskā aspekta. Līdz ar to tiek samazināts risks minerālmēsliem nonākt gruntsūdeņos, kā arī tiek novērsta Tāpat CurveControl sekmē videi draudzīgu minerālmēslojuma izmantošanu apvienojumā ar jau pieejamiem izkliedētāju papildaprīkojumiem, piemēram, ArgusTwin, WindControl un GPS ar daļēju platuma sekciju kontroli.

Ar CurveControl sistēmu tiek novērsts būtisks un bieži vien bez ievērības atstāts trūkums – nevienmērīga minerālmēslu izkliede uz lauka. Šī sistēma nodrošina vienmērīgu mēslojuma izkliedi visās lauka zonās. Līdz ar to ne tikai tiek sekmēta vides aizsardzība, bet arī uzlabota izmaksu un ieguvumu attiecība katrā lauka apstrādes reizē.

Nevainojama minerālmēslu izkliede ar CurveControl sistēmu:
1. Tiek novērsta neatbilstoša minerālmēslu izkliede ārpus lauka robežām.
2. Vienmērīga minerālmēlsu izkliede visās lauka zonās.

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
AMAZONE nosaka jaunus standartus kombinētajiem izkliedētājiem!
AMAZONE nosaka jaunus standartus kombinētajiem izkliedētājiem!

AGRITECHNICA 2023 laikā AMAZONE prezentēja jauno minerālmēslu izkliedētāju ...

Govju virusālā diareja – pasaules mēroga izaicinājums piena lopkopībā
Govju virusālā diareja – pasaules mēroga izaicinājums piena lopkopībā

Govju virusālā diareja (Bovine viral diarrhoea, BVD) ir liellopu infekcijas...

Tukuma piens attīstības stāsts
Tukuma piens attīstības stāsts

Tukuma piens ir viens no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. S...

SIA "Naukšēni" – inovatīvi un droši sava ceļa meklējumos
SIA "Naukšēni" – inovatīvi un droši sava ceļa meklējumos

SIA Naukšēni Valmieras novadā izveidojusies no savulaik spēcīgās kopsaimnie...