, .
cloudy 3.5℃
Vārda dienu svin: Krišs, Ksenija, Eglons, Egle

AJ Power – 100 % latviešu uzņēmums

Elīna Tilaka , 17-12-2020
AJ Power – 100 % latviešu uzņēmums

AJ Power ir Latvijā lielākā privātā enerģētikas uzņēmumu grupa, kas jau vairāk nekā piecus gadus darbojas enerģētikas tirgū un piedāvā plašu un mūsdienīgu pakalpojumu portfeli. Kādi AJ Power piedāvātie pakalpojumi varētu būt saistoši lauksaimniekiem, stāsta uzņēmumu grupas vadītājs Roberts Samtiņš.

− Ko varat pastāstīt par uzņēmuma pirmsākumiem un attīstību?
– Esam uzņēmums ar 100 % Latvijas kapitālu. Uzņēmuma pirmsākumos nodarbojāmies ar elektroenerģijas vairumtirdzniecību, jo tā bija mūsu − uzņēmuma veidotāju galvenā kompetence. Laikam ejot, diezgan ātri sapratām, ka ir jāiesaistās arī elektroenerģijas mazumtirdzniecībā. To sākām ar biznesa klientiem, mazumtirdzniecībā, pārdodot elektroenerģiju gala patērētājiem. Vēl viens virziens, ko attīstījām no pirmsākumiem, bija saules paneļu elektrostaciju uzstādīšana, kas pirms pieciem gadiem Latvija vēl nebija populāri. Gribētu teikt, ka mēs bijām pirmie, kas Latvijā sāka to darīt ar lielāku vērienu. Atveroties gāzes tirgum, uzsākām dabasgāzes tirdzniecību, ar ko nu jau nodarbojamies vairāk nekā trīs gadus. Pirms diviem gadiem iesaistījāmies arī atkritumu apsaimniekošanā un darbojamies ar dabas resursa nodokļa administrēšanu videi kaitīgajām precēm un iepakojumiem. Pašlaik vairāk koncentrējamies uz saules enerģiju, bet nākotnē domājam paplašināt pakalpojumu klāstu arī citos atjaunojamās enerģijas virzienos.


− Kādi speciālisti strādā AJ Power?
– Pašlaik uzņēmumā nodarbināti vairāk nekā 35 cilvēki, un mūsu skaits aug. Ir dažādi speciālisti, piemēram, vairumtirdzniecības speciālists, kas spēj mūsu klientiem iegādāties gan izdevīgāko elektroenerģiju, gan dabasgāzi, tāpat speciālisti pārdošanas un produktu komandās. Speciālistus, kas strādā ar saules paneļu elektrostacijām, mēs savā ziņā esam izauklējuši paši, jo šī joma Latvijā bija jauna, taču tagad mūsu inženieriem ir jau vairāk nekā piecu gadu pieredze, kas iegūta, strādājot AJ Power...

 

 

Pilnu interviju ar Robertu Samtiņu lasiet decembra SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

 

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Kā vislabāk izmantot šī gada skābbarību?
Kā vislabāk izmantot šī gada skābbarību?

Kā izrādās, govis jau ir pieradušas pie maisītā barības raciona, tā sauktā ...

Labas teļu audzēšanas prakses piemēri lielajās fermās
Labas teļu audzēšanas prakses piemēri lielajās fermās

Runājot par jaundzimušo teļu aprūpi, kā svarīgāko darbu visbiežāk uzsver sa...

Laikus diagnosticēts mastīts – atmaksājas
Laikus diagnosticēts mastīts – atmaksājas

Vēl aizvien Latvijas piensaimniekiem galvassāpes sagādā tesmeņa iekaisums j...

Meža audzēšanas riski Latvijā
Meža audzēšanas riski Latvijā

Latvijas teritorijā mežiem jau ilgu laiku bija un būs liela nozīme tautsaim...