, .
partlycloudy_night 1.5℃
Vārda dienu svin: Tekla, Violeta

Aizputes alus mantojums tagadnei un nākotnei

Dace Ezera , 12-10-2022
Aizputes alus mantojums tagadnei un nākotnei

Ruslans Levickis pirms četriem gadiem uzsāka savu biznesu Dienvidkurzemes novada mazpilsētā Aizputē – tur Liepājas ielā 8a atrodas Aizputes muižas alus darītava, kur top četru šķirņu alus, oriģinālais kvass un cidoniju sidrs. Uzņēmējs ir gandarīts par padarīto, bet neslēpj satraukumu par gaidāmo rudenī.

Kur bija Latvijā pirmā ražotne
„Man iepriekš piederēja metāllūžņu kompānija – nodarbojāmies ar eksportu. Kādu dienu man tas viss apnika un izdomāju, ka vēlos ražot alu. Internetā papētīju idejas un nospriedu – kāpēc ne? Sāku par šo lietu pastiprināti interesēties, lai redzētu, kā to dara citur, izbraukāju daudzas pasaules valstis – biju Ķīnā, Krievijā, Ukrainā, Vācijā, Austrijā, Polijā un citviet. Vieglāk pateikt, kur neesmu bijis, ierosmes meklējot,” pasmaida Ruslans un teic, ka visvairāk atmiņā palikusi Ķīna, kur gan bijušas nelielas saziņas grūtības ar vietējiem. Trīs reizes devies turp, pasūtījis alus ražošanas iekārtas un arī uz vietas vērojis, kā tās darbojas. Savukārt ķīnieši latviešiem sūtījuši video materiālus, pamācības un fotogrāfijas, kad vajadzēja Latvijā uzstādīt iekārtas (tās esot ļoti labas kvalitātes), paši bijuši klāt. Ražošanā nepieciešamie sūkņi, nerūsējošās mucas un pārējās ierīces (arī Siemens firmas kompjūters) vestas no Vācijas.

„Pirmais eksperiments bija gaišais alus – pašiem nebija ne jausmas, kā garšos. Devām citiem nomēģināt – kādam šķita rūgts, kādam pārāk salds. Nekādas vienprātības, tad labs vai slikts. Pagaršojām paši un nodomājām – jā, šis būs mūsējais!” stāsta saimnieks un teic, ka īsti nezinot, kāpēc savam biznesam izvēlējies mazpilsētu Aizputi. Pirms četriem gadiem pat nezinājis, ka Latvijā eksistē tāda pilsēta...

 

 

Pilnu rakstu lasiet septembra SAIMNIEKS LV numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Mēness govs, sapņu un cerību govs
Mēness govs, sapņu un cerību govs

Kā tikai nav dēvēta Zilā govs, kuras vēsture ir cieši saistīta ar latviešu ...

Kādēļ nepieciešamas nagu vannas?
Kādēļ nepieciešamas nagu vannas?

Ar govju klibumu saskaras lielākā daļa saimniecību, taču šo problēmu atrisi...

FarmGEM – smidzinātāji visām vajadzībām
FarmGEM – smidzinātāji visām vajadzībām

FarmGEM klāstā savām vajadzībām atbilstošo smidzinātāju atradīs lielākā daļ...

CLAAS tirgū izlaiž TRION – jaunu vidēja izmēra kombainu klases etalonu
CLAAS tirgū izlaiž TRION – jaunu vidēja izmēra kombainu klases etalonu

Tirgū izlaižot 20 jaunus TRION sērijas kombainus, CLAAS turpina 2019. gadā ...