, .
partlycloudy_day 22.9℃
Vārda dienu svin: Alfrēds, Madars, Fredis

Viengadīgās puķes – vienkāršas un dabiskas

Ilva Ozola , 12-07-2022
Viengadīgās puķes – vienkāršas un dabiskas

Lai krāšņie dārza akcenti varētu izcelties, vajadzīgs fons. Un lai kā gribētos, nevar visi būt dobē galvenie, košākie, svarīgākie. Vienkāršo puķu liktenis – būt otrajā plānā, spēlēt savu lomu uz pieklusinātas nots. Jāteic gan, ka šie augi ir salīdzinoši izturīgi, mazprasīgi un dīvainā kārtā cieš no pārmērīgām rūpēm, kad pārspīlē ar laistīšanu un mēslošanu.

Austrumu miešķis (Asperula orientalis). – Ap 30 cm augsts, smalki sazarots, ieapaļš krūmiņš ar maigi ziliem ziediem, kas dabiski un brīvi izkārtojušies lielā daudzumā pa visu augu. Zied ilgi apmēram no vasaras vidus. Arī lapojums vienkāršs, bet simpātisks – pašauras, nedaudz spīdīgas lapiņas, kas labi izceļ ziedus. Mazprasīga, veselīga puķe, labi aug gan pilnā saulē, gan noēnojumā, gan vajadzīga pietiekami mitra augsne.

Amerikas rudzupuķe (Centaurea americana). – Bu šis ir milzis! Augumā ap 1,5 m, liels, spēcīgs kāts, kam tomēr prasās pēc balsta, lai vējos un vētrās neizšūpoas. Pamatīgs, sulīgs zarojums un lapojums, kas slapjās vasarās cieš no miltrasas, un, protams, liela izmēra ziedi, kas ir gandrīz klasiska rudzupuķe, tikai mega izmēros un diegveida ziedlapiņām. Tās ir sīkas, smalkas, skaisti spēlējas ar vēju; lielā auguma dēļ ziedus var labi apskatīt, nav jāliecas, beidzot var ieskatīties pašā puķes sirdī – šķirnei ‘Aloha Blanca’ koši baltā un ‘Aloha Rosa’ maigi rozā toņos. Aug katrā augsnē, nav prasīga pēc mēslošanas, gana pieticīga puķe, kas no vasaras vidus priecēs ilgi, īpaši, ja pārziedējušās ziedu galvas nogriezīsiet...

 

 

Pilnu rakstu lasiet vasaras Dārzs un Drava numurā!

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
LIENAS MEDUS – Veiksmīgākais biškopības zīmols digitālajā vidē 2022
LIENAS MEDUS – Veiksmīgākais biškopības zīmols digitālajā vidē 2022

Mūsu saimniecība Puteņi atrodas Lielvārdes pagastā pie Kaibalas upītes. Mēs...

Sirdsdarbi
Sirdsdarbi

Rokdarbi manā dzīvē bijuši, kopš sevi atceros. Tiem pieder mana sirds un dv...

"Mežtakā" soli pa solim
"Mežtakā" soli pa solim

Mežtaka ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E11 daļa Baltijas va...

Prieku un bēdu stāsti par dīķiem
Prieku un bēdu stāsti par dīķiem

Iegūtais dīķis kādu laiku sagādās tikai prieku, bet, kā jau bieži dzīvē not...