, .
cloudy -1.5℃
Vārda dienu svin: Rita, Vita, Olita

Viengadīgās puķes – vienkāršas un dabiskas

Ilva Ozola , 12-07-2022
Viengadīgās puķes – vienkāršas un dabiskas

Lai krāšņie dārza akcenti varētu izcelties, vajadzīgs fons. Un lai kā gribētos, nevar visi būt dobē galvenie, košākie, svarīgākie. Vienkāršo puķu liktenis – būt otrajā plānā, spēlēt savu lomu uz pieklusinātas nots. Jāteic gan, ka šie augi ir salīdzinoši izturīgi, mazprasīgi un dīvainā kārtā cieš no pārmērīgām rūpēm, kad pārspīlē ar laistīšanu un mēslošanu.

Austrumu miešķis (Asperula orientalis). – Ap 30 cm augsts, smalki sazarots, ieapaļš krūmiņš ar maigi ziliem ziediem, kas dabiski un brīvi izkārtojušies lielā daudzumā pa visu augu. Zied ilgi apmēram no vasaras vidus. Arī lapojums vienkāršs, bet simpātisks – pašauras, nedaudz spīdīgas lapiņas, kas labi izceļ ziedus. Mazprasīga, veselīga puķe, labi aug gan pilnā saulē, gan noēnojumā, gan vajadzīga pietiekami mitra augsne.

Amerikas rudzupuķe (Centaurea americana). – Bu šis ir milzis! Augumā ap 1,5 m, liels, spēcīgs kāts, kam tomēr prasās pēc balsta, lai vējos un vētrās neizšūpoas. Pamatīgs, sulīgs zarojums un lapojums, kas slapjās vasarās cieš no miltrasas, un, protams, liela izmēra ziedi, kas ir gandrīz klasiska rudzupuķe, tikai mega izmēros un diegveida ziedlapiņām. Tās ir sīkas, smalkas, skaisti spēlējas ar vēju; lielā auguma dēļ ziedus var labi apskatīt, nav jāliecas, beidzot var ieskatīties pašā puķes sirdī – šķirnei ‘Aloha Blanca’ koši baltā un ‘Aloha Rosa’ maigi rozā toņos. Aug katrā augsnē, nav prasīga pēc mēslošanas, gana pieticīga puķe, kas no vasaras vidus priecēs ilgi, īpaši, ja pārziedējušās ziedu galvas nogriezīsiet...

 

 

Pilnu rakstu lasiet vasaras Dārzs un Drava numurā!

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Nekad nesaki nekad...
Nekad nesaki nekad...

Biškope, biškopības entuziaste Pārsla Indāre ar pateicību un atbildību novē...

Biškopība ir mana sirdslieta
Biškopība ir mana sirdslieta

Esmu biškope Dina Indriksone un biškopja aicinājumu un pašu dravu esmu mant...

Nelaid ražu zudumā!
Nelaid ražu zudumā!

Tomātu ražība ir ļoti atkarīga no vasaras. Ja tā sausa un saulaina, puves s...

Rudens tomātu siltumnīcā
Rudens tomātu siltumnīcā

Augusts un septembris vienmēr ir izaicinājumu laiks tomātu siltumnīcā, kad ...