, .
partlycloudy_day 23.5℃
Vārda dienu svin: Alfrēds, Madars, Fredis

Terapeitiskais dārzs jeb sajūtu mācības Francijā

Ineta Ozoliņa-Skrūzmane un Gunta Jēkabsone , 12-07-2022
Terapeitiskais dārzs jeb sajūtu mācības Francijā

Katram latvietim ir zināms teiciens ielikt rokas zemē. Dažam gan tas raisa asociācijas ar netīriem nagiem, bet tie, kas šo teicienu lieto pozitīvā nozīmē, zina: zemes darbi dārzā rada ne tikai pienesumu virtuvē, bet arī labsajūtu par labi paveiktu darbu un brīžam netveramu eiforisku sajūtu. Kur un kāpēc rodas šī sajūta un, galvenais, – kā to izmantot apzināti, skaidrojām Francijā, Karpentras Dārzkopības skolā.

Nu jau vairāku gadu garumā Bulduru Dārzkopības vidusskolas audzēkņiem ir bagātīga pieredze dalībai Erasmus+ projektos Eiropā. Šoreiz no 1. līdz 7. maijam divām skolotājām un četriem audzēkņiem bija iespēja piedalīties Erasmus+ stratēģiskās partnerības projekta Nr. 2019-1-BE01-KA202-050485 Bien-être aktivitātē Therapeutic Garden in Carpentras, kas norisinājās Karpentras Dārzkopības skolā. Kopā ar mums šajā projekta aktivitātē piedalījās audzēkņi no Spānijas, Beļģijas un Francijas. Daļa dalībnieku bija jau pazīstami no iepriekšējām tikšanās reizēm, tajā skaitā arī no pagājušā gada septembra Bulduros. Tas arī ir viens no projekta mērķiem – iepazīt citam citu, veidot profesionālas un emocionālas saiknes.

Brauciena sagatavošanas stadijā tēma ieinteresēja, jo dabas ietekme cilvēka ikdienā ir vispārzināma lieta. Turklāt tā kļūst arvien aktuālāka, sevišķi, atgūstoties  pēc pēdējo divu gadu covid krīzes. Bija pārsteidzoši vērot, ar kādu entuziasmu Karpentras Dārzkopības skolas  dārzkopības speciālisti, pasniedzēji un pieaicinātie lektori popularizē šo ideju. Tas lika domāt, cik patiesībā daudz arī Latvijā ir iespējams darīt, lai ar mums jau pieejamiem resursiem šo jomu aktualizētu...

 

 

Pilnu rakstu lasiet vasaras Dārzs un Drava numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
LIENAS MEDUS – Veiksmīgākais biškopības zīmols digitālajā vidē 2022
LIENAS MEDUS – Veiksmīgākais biškopības zīmols digitālajā vidē 2022

Mūsu saimniecība Puteņi atrodas Lielvārdes pagastā pie Kaibalas upītes. Mēs...

Sirdsdarbi
Sirdsdarbi

Rokdarbi manā dzīvē bijuši, kopš sevi atceros. Tiem pieder mana sirds un dv...

"Mežtakā" soli pa solim
"Mežtakā" soli pa solim

Mežtaka ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E11 daļa Baltijas va...

Prieku un bēdu stāsti par dīķiem
Prieku un bēdu stāsti par dīķiem

Iegūtais dīķis kādu laiku sagādās tikai prieku, bet, kā jau bieži dzīvē not...