, .
cloudy 6.7℃
Vārda dienu svin: Haralds, Almants

STEYR Absolut CVT tagad vēl jaudīgāks

Oskars OLAVS , 12-07-2023
STEYR Absolut CVT tagad vēl jaudīgāks

Saimnieks LV / 2023.gads (Maijs)

Austrijā ražotais STEYR Absolut 6280 CVT modelis ir paredzēts saimniekiem, kuriem ir nepieciešams jaudīgs un salīdzinoši viegls traktors. Tā kompaktā uzbūve ļauj palielināt efektivitāti, nodrošinot lielāku ikdienas darbu ātrumu. Jaunā Absolut 6280 CVT jauda ir 280 ZS (maksimālā jauda ar PowerBoost ir 302 ZS), tas aizpilda vietu starp iepriekšējo Absolut 6240 CVT (240 ZS) modeli un mazākās jaudas Terrus 6250 CVT (250 ZS) modeli.

Jaunajam Absolut CVT ir jauns dizains, tas ir aprīkots ar jaudīgām 24 LED darba gaismām (18 000 lūmeni), nodrošinot labāku pārredzamību diennakts tumšajā laikā, tādējādi padarot drošāku un mazāk nogurdinošu darbu naktī. STEYR Absolut 6280 CVT ir Heavy Duty asis gan priekšā, gan aizmugurē, kas dod iespēju traktoru aprīkot ar 48. grupas riepām, kuru diametrs ir 2.05 m, nodrošinot par 18 % lielāku saķeri ar zemi, samazinot buksēšanas iespējamību. Traktoram ir viens no zemākajiem optimālajiem degvielas patēriņiem šajā jaudas sektorā – 199 g/KWh.

Absolut 6280 CVT ir aprīkots ar Keyless Go sistēmu, ērti lietojamu Start/Stop pogu, kas nodrošina secīgu un pareizu traktora iedarbināšanas procesu, un divām videokamerām. Viena videokamera ir iebūvēta traktora dzinēja pārsegā, otra novietota traktora aizmugurē, lai varētu pārraudzīt traktora uzkari. Darba laikā operators Informat 1200 vadības monitorā var pārraudzīt visu, kas notiek gan traktora priekšpusē, gan aizmugurē. Pēc izvēles ir pieejamas vēl divas papildu kameras, kuras var uzstādīt, piemēram, uz sējmašīnas, lai pārraudzītu sēšanas procesu.

Jauna un vēl klusāka kabīne
Jaunajā kabīnē ir vairāk vietas nekā Absolut 6240 CVT modelī, jo tā ir par 8 % lielāka, turklāt aprīkota ar hidraulisko amortizāciju. Kabīnes priekšējais stikls ir laminēts, nodrošinot papildu skaņas izolāciju, turpretī tonētajam aizmugurējam stiklam ir 73 % saules gaismas caurlaidība, kas saulainā laikā samazina kabīnes uzkaršanu.

Kabīnes salona apdarē ir izmantota augstas kvalitātes āda, padarot kabīni modernāku. Salona troksnis ir samazināts līdz 66 dB(A), kas nosaka jaunus standartus šajā jaudas segmentā. Tagad kabīne ir tikpat klusa kā premium vieglās automašīnas kabīne, līdz ar to zemais trokšņa līmenis kabīnē palīdz samazināt nogurumu. Operatora sēdeklis ir aprīkots gan ar krēslu apsildi, gan to dzesēšanu, un tam ir grozāma atzveltne, kas atvieglo darbu, kad ir nepieciešams veikt darbu traktora aizmugurē.

Lielajā kabīnē ir radītas papildu uzglabāšanas vietas, un zem pasažiera krēsla ir integrēts ledusskapis, kurā var novietot pusdienu kastīti un pāris ūdens pudeles. Jaunās paaudzes klimata kontroles paketē ir iekļauti vairāki izvadi labākai gaisa sadalei, nodrošinot par 35 % ātrāku kabīnes atdzesēšanu nekā ierasts. Kabīnē ir paaugstināts gaisa spiediens, lai nodrošinātu, ka kabīnē neiekļūst putekļi. Vēl vairāk komfortu uzlabo jaunā piekare, kas sinhronizē kabīnes priekšējās un aizmugurējās ass piekari, tādējādi samazinot trieciena pārnesi. Standarta komplektācijā ietilpst Semi-Active pusaktīvā kabīnes hidrauliskā amortizācija, kuru var regulēt vadības monitorā un pielāgot sev ērtu amortizācijas līmeni. Kā papildu aprīkojums ir pieejama advancētā kabīnes hidrauliskā amortizācija, kas automātiski pielāgojas braukšanas ātrumam, priekšējās ass slodzei un aizmugurējās ass slodzei.

Vadības monitori – ērtākai un vieglākai vadībai
Interjera uzlabojumi ietver jaunu A statnes displeju ar STEYR unikālo saskarni. Jaunajam displejam ir augsta izšķirtspēja, skaidri un viegli uztverami un loģiski sakārtoti skaitļi un simboli, kas ļauj labāk apskatīt traktora galvenos darbības parametrus un regulēt iestatījumus.

Absolut 6280 CVT modelī ir 12 collu lielais Informat 1200 vadības monitors ar 1280 x 800 px izšķirtspēju, tā uz Android bāzes veidotā operētājsistēma ir ērti lietojama. Monitorā var izveidot vairākus lietotāja portālus, lai katrs lietotājs varētu pielāgot monitora izkārtojumu un iestatījumus pēc savām vajadzībām. Tāpat monitorā var saglabāt katra agregāta iestatījumus, lai nākamajā reizē, kad agregāts tiek pievienots pie traktora, nebūtu jātērē laiks atkārtotai iestatījumu ievadīšanai. Ar Informat 1200 vadības monitoru var vadīt arī ISOBUS agregātus, jo ISOBUS funkcijas var ieprogrammēt MultiController III rokas balstā esošajās konfigurējamās pogās.

Augsta veiktspēja
Lai gan redzamākais jaunums ir kabīne, traktoram ir arī daudz citu uzlabojumu, kas uzlabo traktora veiktspēju, uzticamību un samazina ekspluatācijas izmaksas. Lai sezonas laikā samazinātu traktora dīkstāvi darbnīcā, Absolut 6280 CVT servisa apkopes intervāls ir 750 motostundas. Pateicoties jaunajam degvielas tvertnes dizainam, degvielas tvertne ir par 18 % lielāka nekā iepriekšējam modelim un tās tilpums ir 465 l, ļaujot samazināt degvielas uzpildes biežumu.

Jaunajam modelim ir uzlaboti CVT transmisijas iestatījumi, ļaujot pielāgot un saglabāt iestatījumus atbilstoši vēlmēm un darba apstākļiem. Unikālā Absolut 6280 CVT iestatījumu sistēmas ir izstrādātas tā, lai atvieglotu operatora darbu un varētu koncentrēties tieši uz darba ātruma paātrinājumu un samazinājumu. Ir nodrošināta labāka MultiController III atsaucība un lielāka gāzes pedāļa jutība. Tagad ar gāzes pedāli ir iespējams pārņemt kruīza kontroli, nodrošinot precizitāti un kontroli.

 

S-Fleet – attālinātā pārvaldības sistēma
Jaunajam Absolut CVT 6280 nav nepieciešama datu pārnese ar USB ierīci, manuāli vai pārsūtot. Tagad uzkrātajiem datiem no traktora un agregāta var piekļūt izmantojot saimniecības datoru ar mySteyr.com tīmekļa platformu vai S-Fleet sistēmu.

S-Fleet sistēmā ir iespējams attālināti redzēt traktora atrašanās vietu un monitoru darbības rādītājus, kas palīdz pārraudzīt un plānot darbu, piemēram, izplānot degvielas uzpildes loģistiku. Ir iespējama divvirzienu datu pārsūtīšana, kas ļauj pārsūtīt lauku kartes un instrukcijas no telefona vai datora uz traktoru vai otrādi. Ja īpašnieks izvēlas dot atļauju, STEYR oficiālais izplatītājs var uzraudzīt traktoru S-Fleet sistēmā. Tas ļauj attālināti pamanīt agrīnās brīdinājuma pazīmes par jebkādām kļūdām, kā arī pārstāvis, izmantojot S-Fleet Remote View, var nodrošināt attālinātu atbalstu kabīnē, savienojoties tieši ar kabīnē esošo Informat 1200 ekrānu no jebkuras vietas un jebkurā laikā.

STEYR ir CNH Industrial zīmols, un tā ražotne atrodas Sanktvalentīnā, Austrijā. Jau vairāk nekā 75 gadus ražotne ir viens no modernākajām lauksaimniecības tehnikas izstrādes un ražošanas centriem pasaulē, kur top jaunas inovatīvas koncepcijas un tehnoloģijas, lai ražotu pašreizējām un nākotnes tendencēm atbilstošus traktorus. STEYR traktori atbilst visaugstākajām klientu un apkārtējās vides prasībām.

STEYR piedāvā kvalitatīvus augsta līmeņa traktorus, tiem ir pieejama trīs gadu un 3000 mh rūpnīcas garantija, kā arī ir iespēja papildus iegādāties garantiju līdz sešiem gadiem un 6000 mh. 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
No nulles līdz savam biškopības uzņēmumam. 4. daļa.
No nulles līdz savam biškopības uzņēmumam. 4. daļa.

Sveicināti, es esmu Jānis Andiņš, un šis ir mans trešais gads, apgūstot biš...

Nepārtraukti mācīties un baudīt dzīvi laukos
Nepārtraukti mācīties un baudīt dzīvi laukos

Vidzemes pusē, Krimuldas un Sējas pagastos iekārtojusies saimniecība Lejasl...

Latvijas lepnums un tradīcija – Lielie pelēkie zirņi
Latvijas lepnums un tradīcija – Lielie pelēkie zirņi

Ikdienā veikalos ir nopērkami mazie zirņi, gan veseli, gan šķeltā veidā. Ap...

Latvijas dzeltenā ābolu kāļa renesanse
Latvijas dzeltenā ābolu kāļa renesanse

Dzeltenais ābolu kālis ir leģenda. Daudz par to dzirdēts, bet pēdējos pārd...