, .
cloudy -1.5℃
Vārda dienu svin: Rita, Vita, Olita

Pirmās zemenes

Dace Drošprāte un Marita Joņina , 12-07-2022
Pirmās zemenes

Maija sākumā notika iepazīšanās ar projekta Zemeņu audzēšanas tehnoloģija, izmantojot substrāta apsildi augstajos tuneļos, ar vai bez papildu apgaismojuma, un optimāla augu biezības izvērtēšana augstajos tuneļos, maksimālai ražības paaugstināšanai rezultātiem, kuru īsteno SIA ABerry, Malnavas koledža, Latvijas Augļkopju asociācija, z/s Eži un saimnieciskās darbības veicējs Daina Bernāne. SIA ABerry tika dibināts ar domu veikt šo pētījumu, kā arī lai nākotnē attīstītu zemeņu audzēšanas nozari šajā reģionā. Zemeņu tunelis atrodas Ludzas novada Mežvidu pagastā, Mežvidu Tehnoloģiskā parka teritorijā.

Kāpēc tieši zemenes? Tāpēc, ka tā ir vispieprasītākā oga svaigam patēriņam, turklāt zemeņu imports katru gadu sasniedz ievērojamus skaitļus, kas liecina par lielu pieprasījumu.

Ko bija plānots sasniegt? Bija vairāki mērķi: pētīt un ieviest praksē jaunas, ekonomiski izdevīgas zemeņu audzēšanas tehnoloģijas, maksimāli pagarināt zemeņu ražošanas sezonu, izmantojot augsto tuneļu konstrukcijas, substrāta apsildi un papildu apgaismojumu, kā arī palielināt ražību no vienas augsto tuneļu platības vienības, lietojot tikai bioloģiskos augu aizsardzības līdzekļus un nodrošinot optimālu augu biezību tunelī. Esam domubiedri, kas apvienojušies, lai izpētītu un atrastu ekonomiski izdevīgāko variantu zemeņu audzēšanai segtajās platībās. Darbojamies kopā diezgan lielā kolektīvā, šis ir komandas darbs. Kā jebkurā nozarē, darba ir pilnas rokas. Katrs no mums paralēli darbojas vēl kādā citā jomā, tādēļ darba dienas paiet...

 

 

Pilnu rakstu lasiet vasaras Dārzs un Drava numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Nekad nesaki nekad...
Nekad nesaki nekad...

Biškope, biškopības entuziaste Pārsla Indāre ar pateicību un atbildību novē...

Biškopība ir mana sirdslieta
Biškopība ir mana sirdslieta

Esmu biškope Dina Indriksone un biškopja aicinājumu un pašu dravu esmu mant...

Nelaid ražu zudumā!
Nelaid ražu zudumā!

Tomātu ražība ir ļoti atkarīga no vasaras. Ja tā sausa un saulaina, puves s...

Rudens tomātu siltumnīcā
Rudens tomātu siltumnīcā

Augusts un septembris vienmēr ir izaicinājumu laiks tomātu siltumnīcā, kad ...