, .
partlycloudy_day 22.9℃
Vārda dienu svin: Alfrēds, Madars, Fredis

Pirmās zemenes

Dace Drošprāte un Marita Joņina , 12-07-2022
Pirmās zemenes

Maija sākumā notika iepazīšanās ar projekta Zemeņu audzēšanas tehnoloģija, izmantojot substrāta apsildi augstajos tuneļos, ar vai bez papildu apgaismojuma, un optimāla augu biezības izvērtēšana augstajos tuneļos, maksimālai ražības paaugstināšanai rezultātiem, kuru īsteno SIA ABerry, Malnavas koledža, Latvijas Augļkopju asociācija, z/s Eži un saimnieciskās darbības veicējs Daina Bernāne. SIA ABerry tika dibināts ar domu veikt šo pētījumu, kā arī lai nākotnē attīstītu zemeņu audzēšanas nozari šajā reģionā. Zemeņu tunelis atrodas Ludzas novada Mežvidu pagastā, Mežvidu Tehnoloģiskā parka teritorijā.

Kāpēc tieši zemenes? Tāpēc, ka tā ir vispieprasītākā oga svaigam patēriņam, turklāt zemeņu imports katru gadu sasniedz ievērojamus skaitļus, kas liecina par lielu pieprasījumu.

Ko bija plānots sasniegt? Bija vairāki mērķi: pētīt un ieviest praksē jaunas, ekonomiski izdevīgas zemeņu audzēšanas tehnoloģijas, maksimāli pagarināt zemeņu ražošanas sezonu, izmantojot augsto tuneļu konstrukcijas, substrāta apsildi un papildu apgaismojumu, kā arī palielināt ražību no vienas augsto tuneļu platības vienības, lietojot tikai bioloģiskos augu aizsardzības līdzekļus un nodrošinot optimālu augu biezību tunelī. Esam domubiedri, kas apvienojušies, lai izpētītu un atrastu ekonomiski izdevīgāko variantu zemeņu audzēšanai segtajās platībās. Darbojamies kopā diezgan lielā kolektīvā, šis ir komandas darbs. Kā jebkurā nozarē, darba ir pilnas rokas. Katrs no mums paralēli darbojas vēl kādā citā jomā, tādēļ darba dienas paiet...

 

 

Pilnu rakstu lasiet vasaras Dārzs un Drava numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
LIENAS MEDUS – Veiksmīgākais biškopības zīmols digitālajā vidē 2022
LIENAS MEDUS – Veiksmīgākais biškopības zīmols digitālajā vidē 2022

Mūsu saimniecība Puteņi atrodas Lielvārdes pagastā pie Kaibalas upītes. Mēs...

Sirdsdarbi
Sirdsdarbi

Rokdarbi manā dzīvē bijuši, kopš sevi atceros. Tiem pieder mana sirds un dv...

"Mežtakā" soli pa solim
"Mežtakā" soli pa solim

Mežtaka ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E11 daļa Baltijas va...

Prieku un bēdu stāsti par dīķiem
Prieku un bēdu stāsti par dīķiem

Iegūtais dīķis kādu laiku sagādās tikai prieku, bet, kā jau bieži dzīvē not...