Ņemot vērā plānotās izmaiņas Ministru kabineta noteikumos, kas nosaka attālināto mācību organizēšanas kārtību, pieteikšanās digitālo prasmju mācībām nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveides projekta 9. kārtā ir pagarināta līdz 3.maijam
Plānotās izmaiņas paredz iespēju lielāko daļu izglītības programmu īstenot attālināti, šādi sniedzot plašākas iespējas nodarbinātajiem no visas Latvijas apgūt vai pilnveidot savas digitālās prasmes.
Plānotie grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas nosaka attālināto mācību organizēšanas un īstenošanas kārtību, ļaus izglītības iestādēm īstenot projekta 9. kārtā piedāvātās izglītības programmas arī attālināti. Izņēmums ir izglītības programmas ar "DigComp" apguves pamata līmeni, kur attālināti var īstenot ne vairāk kā 30% no izglītības programmas stundu skaita.
Projekta pēdējā pieteikšanās kārtā 197 izglītības programmās var apgūt digitālās prasmes no pamata līdz augstākajam līmenim, izvēloties mācīties kādā no profesionālās pilnveides izglītības programmām, studiju moduļiem vai studiju kursiem. Izglītības programmām ir atšķirīgs mācību ilgums, tomēr mācību process tiek organizēts tādā veidā, lai sniegtu nodarbinātajiem iespēju pielāgoties darbam, mācoties darba dienu vakaros, brīvdienās vai jauktā veidā.
Pēc profesionālās pilnveides izglītības programmas sekmīgas apgūšanas mācību dalībnieki saņem valsts atzītu apliecību par profesionālās pilnveides izglītības programmas apguvi, savukārt studiju moduļa vai studiju kursa noslēgumā nodarbinātie saņem apliecību, kurā norādīts studiju kursa vai studiju moduļa apjoms kredītpunktos.
Katrs strādājošais projekta laikā var mācīties divas reizes neatkarīgi no pieteikšanās kārtu skaita, taču jāņem vērā, ka vienlaicīgi iespējams mācīties tikai vienā izglītības programmā, norāda projekta īstenotāji. Arī šajā, pēdējā uzņemšanas kārtā katrs mācību dalībnieks var pieteikties tikai vienai izglītības programmai. Augsta pieteikumu skaita gadījumā nodarbinātie vecumā no 45 gadiem ar zemu vai darba tirgum nepietiekamu izglītības līmeni saņemšot priekšrocības uzņemšanā.
Apgūt vai pilnveidot digitālās prasmes projekta ietvaros ir iespējams ar 90% līdzfinansējumu no Eiropas Savienības (ES) fondiem un valsts, savukārt strādājošā līdzmaksājums ir 10% no mācību maksas. Piemēram, profesionālās pilnveides izglītības programmās līdzmaksājuma summa ir sākot no 44 eiro, studiju kursos - sākot no 18 eiro, bet studiju moduļos - no 72 eiro. Personām no trūcīgām vai maznodrošinātām mājsaimniecībām mācības ir bez maksas.
Pieteikties mācībām var strādājoši un pašnodarbināti iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem ar pabeigtu vai nepabeigtu izglītību, jaunie vecāki, kas atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā un ir saglabājuši darba attiecības, kā arī strādājošie pensionāri.
Mācību grupu komplektēšana plānota no 17.maija, un mācības notiks ne ilgāk kā līdz 31.oktobrim.
Strādājošo kompetences pilnveides projektu finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, ieguldot vairāk nekā 45 miljonus eiro. Projektu no 2017. līdz 2023.gada beigām īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām, izglītības iestādēm un Nodarbinātības valsts aģentūru.
Piena, zivju, drošas pārtikas dienas, izpratne par pārtikas zinātni un sist...
No 16. līdz 30. septembrim notiks pieteikumu pieņemšana dalībai inkubācijas...
#TasteTheOcean (tulkojumā no angļu valodas – “Izbaudi okeānu”) ir Eiropas S...
Aicinām piedalīties un atbalstīt Eiropas Gada koka balsojumu, Kaņepju ozolu...