, .
cloudy -1.8℃
Vārda dienu svin: Rita, Vita, Olita

Nekad nesaki nekad...

Dace Drošprāte , 11-10-2022
Nekad nesaki nekad...

Biškope, biškopības entuziaste Pārsla Indāre ar pateicību un atbildību novērtē katru dzīves piedāvāto iespēju. Aicinām ieklausīties viņas teiktajā, kā tas atmaksājas, kādi ir izaicinājumi, kādas iespējas un kur tajā visā iederas sapņi un uzdrīkstēšanās, – varbūt arī jums tas noder.

– Mūsu saimniecība Vecvulvāni atrodas Ķekavas novadā. Tur vairākās dravas novietnēs izvietota daļa mūsu 110 bišu saimju, bet pati dravas māja atrodas Mārupē. Bites dzīvojas pa Pierīgas pļavām un mežiem, un tam ir savas priekšrocības, jo te gandrīz nenotiek lauksaimnieciskā darbība, tāpēc tās ir pasargātas no lauksaimniecībā izmantotās ķīmijas, arī lāči pie mums nav manīti (vismaz pagaidām).

Līdz 18 gadiem biju jēkabpiliete, bet pēc vidusskolas beigšanas iestājos LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātē, lai apgūtu mājturības skolotājas profesiju, un Jēkabpils palika jaukās bērnības atmiņās. Bijām pirmais mājturības kurss, apvīts ar skaistiem stāstiem par Kaucmindes mājturības semināru un Baltās rozes meitenēm. Viens no priekšmetiem bija Biškopība pie brīnumjaukās pasniedzējas R. Kronbergas.

Studiju gados biju skuķis ar diezgan lielu galvu un savu izpratni par pasaules kārtību. Tajā biškopība neietilpa, tādēļ pat neatceros, kā nokārtoju to sesiju, jo apgūstamo priekšmetu nemācījos it nemaz. To, ka LLU ir mācību drava, uzzināju tikai pirms pāris gadiem... Tāda nu bija mana studiju laika iepazīšanās ar biškopību. Nav, ar ko lepoties.

Mana zodiaka zīme ir šausmīga – Cūkas gadā dzimis Auns. Īsts mājlops. Urkšķīgs un ietiepīgs. Ja ko nolemju, tad tikmēr rakšos, līdz dabūšu. Paļaujos pārsvarā uz saviem spēkiem, lai gan arī padomu palūgt neredzu problēmu.

Šorīd ir ļoti daudz iespēju apgūt zināšanas un būt izglītotiem arī bez augstskolu diplomiem, tas vairāk ir mērķtiecības jautājums. Zināšanas palīdz izvairīties no lielām kļūdām vai laikus novērst sastrādātās, palīdz pārredzēt spēles laukumu, analizēt un izdarīt secinājumus...

 

 

Pilnu rakstu lasiet rudens Dārzs un Drava numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Biškopība ir mana sirdslieta
Biškopība ir mana sirdslieta

Esmu biškope Dina Indriksone un biškopja aicinājumu un pašu dravu esmu mant...

Nelaid ražu zudumā!
Nelaid ražu zudumā!

Tomātu ražība ir ļoti atkarīga no vasaras. Ja tā sausa un saulaina, puves s...

Rudens tomātu siltumnīcā
Rudens tomātu siltumnīcā

Augusts un septembris vienmēr ir izaicinājumu laiks tomātu siltumnīcā, kad ...

SĪPOLU CEĻŠ. Peipuss. Igaunija.
SĪPOLU CEĻŠ. Peipuss. Igaunija.

Peipuss ar vidējo dziļumu 7,5 m ir piektais lielākais ezers Eiropā aiz Lādo...