, .
cloudy -4.7℃
Vārda dienu svin: Tabita, Sarmīte

"Mežtakā" soli pa solim

Ruta Keiša , 12-07-2022
"Mežtakā" soli pa solim

Mežtaka ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E11 daļa Baltijas valstīs, pavisam 2141 km, kas ved cauri Latvijas, Lietuvas un Igaunijas skaistākajiem mežiem, reģionālajiem, dabas un nacionālajiem parkiem. Tā sākas pie Polijas – Lietuvas robežas, Lazdijos, ved cauri Latvijai, iegriežas Rīgā un aizved uz Tallinu, kur tā igauņu valodā atpazīstama kā Metsa Matkarada, bet Lietuvā – Miško takas.

Gājēju takas Eiropā gūst aizvien lielāku popularitāti, un Latvija šajā ziņā nav izņēmums. Tam ir dažādi skaidrojumi. Viens no tiem, iespējams, ticamākais, ka civilizācijas labumu nogurdinātais cilvēks meklē iespēju būt dabā, iepazīt to, ieklausīties meža balsīs un dziļi ieelpot neatkārtojamo meža smaržu... Kad mūsu intuīciju vairs nenomāc tehnoloģiju uzspiestā informācijas migla, daudz vērīgāk varam ieklausīties arī sevī, atklātāk parunāt ar ceļabiedru vai nejauši sastaptu cilvēku un varbūt pēkšņi atskārst, ka patiesībā taka, kuru ejam, ved tuvāk mums pašiem.

Pavasarī ar nedaudziem Mežtaka 2 objektiem Kurzemē (pirmās Mežtakas gods pieder Vidzemei) varēja iepazīties Latvijas mediju pārstāvji. Braucienu organizēja Kurzemes plānošanas reģiona projekta Pārgājienu maršruts koordinatore Aija Neilande un Juris Smaļinskis, biologs, profesionāls un erudīts gājēju taku plānotājs, marķētājs un vispusīgas informācijas autors tam, kas maršrutā atrodams. Latvijā gājēju takas garums ir 674 km un likts kopā kā mozaīka – pa gabaliņam, visu rūpīgi izpētot un apsverot arī drošības aspektus. Kurzemes Mežtakā ir astoņi dažādi posmi, 14–30 km gari...

 

 

Pilnu rakstu lasiet vasaras Dārzs un Drava numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Augļu ražas vākšana un ievietošana glabātavā
Augļu ražas vākšana un ievietošana glabātavā

Vienlīdz svarīgi ir augļus pareizi un netraumējoši noplūkt, vākšanas brīdī ...

Pirmās zemenes. 2. daļa
Pirmās zemenes. 2. daļa

Dārzs un Drava 2022. gada vasaras numurā stāstījāmpar zemeņu audzēšanas izm...

No čellistes par puķu meiteni
No čellistes par puķu meiteni

Agneses Kārklas dārzniecība atrodas Dobelē, Liepājas šosejā 1, bet viņas dz...

CIECERES ŪDENSROZES
CIECERES ŪDENSROZES

Pašā Cieceres ezera krastā Brocēnu pusē iespējams pabūt mazajā Paradīzē, ku...