, .
partlycloudy_day 22.9℃
Vārda dienu svin: Alfrēds, Madars, Fredis

Ideāla dārza meklējumos

Ludmila Knoka, , 12-07-2022
Ideāla dārza meklējumos

Kopš seniem laikiem ir bijuši cilvēki ar nepārvaramu vēlmi un tieksmi pārveidot kādu zemes gabalu pēc sava prāta. Dažiem tā ir apzināta izvēle, kam sekojusi zemes īpašuma iegāde, dažiem nācies pārņemt savās rokas kādu gabalu pēc cita saimnieka. Jebkurā gadījumā agrāk vai vēlāk rodas jautājums: „Ar ko sākt?”

Te nu vietā būtu atgādināt Češīras kaķa atbildi, kad Alise viņam jautāja – kur man tagad iet? Proti, tā bija: „Viss ir atkarīgs no tā, kur tu gribi nokļūt” (Lūiss Kerols Alise Brīnumzemē).
Es uzsāku savas ģimenes dārza izveidi 1991. gadā bez jebkādām priekšzināšanām, bet ar milzīgu entuziasmu. Ģimenes ligzdas veidošanas idejas spārnota, centīgi darbojos no rīta līdz vakaram.

Prakse rāda, ka idejas vārdā var paveikt ļoti daudz, arī pieļaut kļūdas, kuru sekas parādās pēc vairākiem gadiem. Mūsdienās tiem, kuri grib iekārtot dārzu ģimenes vajadzībām, problēmas rada pieejamās informācijas, augu, materiālu un variantu pārbagātība. Bez skaidriem orientieriem grūti izvēlēties nepieciešamo. Tas noved pie apjukuma un daudziem emocionāliem (nevis funkcionāliem) pirkumiem. Bieži vien galvenais ierobežojošais faktors ir tikai saimnieka (vai saimnieces) maka biezums. Rezultātā tapis samākslots, pārmērīgi dekorēts dārzs, kurā nav ne miņas no pārdomātas vienkāršības un individuāla stila – šobrīd valdošās ainavas un dārzu veidošanas tendences.

 

 

Pilnu rakstu lasiet vasaras Dārzs un Drava numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
LIENAS MEDUS – Veiksmīgākais biškopības zīmols digitālajā vidē 2022
LIENAS MEDUS – Veiksmīgākais biškopības zīmols digitālajā vidē 2022

Mūsu saimniecība Puteņi atrodas Lielvārdes pagastā pie Kaibalas upītes. Mēs...

Sirdsdarbi
Sirdsdarbi

Rokdarbi manā dzīvē bijuši, kopš sevi atceros. Tiem pieder mana sirds un dv...

"Mežtakā" soli pa solim
"Mežtakā" soli pa solim

Mežtaka ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E11 daļa Baltijas va...

Prieku un bēdu stāsti par dīķiem
Prieku un bēdu stāsti par dīķiem

Iegūtais dīķis kādu laiku sagādās tikai prieku, bet, kā jau bieži dzīvē not...