, .
cloudy -1.5℃
Vārda dienu svin: Rita, Vita, Olita

Ideāla dārza meklējumos

Ludmila Knoka, , 12-07-2022
Ideāla dārza meklējumos

Kopš seniem laikiem ir bijuši cilvēki ar nepārvaramu vēlmi un tieksmi pārveidot kādu zemes gabalu pēc sava prāta. Dažiem tā ir apzināta izvēle, kam sekojusi zemes īpašuma iegāde, dažiem nācies pārņemt savās rokas kādu gabalu pēc cita saimnieka. Jebkurā gadījumā agrāk vai vēlāk rodas jautājums: „Ar ko sākt?”

Te nu vietā būtu atgādināt Češīras kaķa atbildi, kad Alise viņam jautāja – kur man tagad iet? Proti, tā bija: „Viss ir atkarīgs no tā, kur tu gribi nokļūt” (Lūiss Kerols Alise Brīnumzemē).
Es uzsāku savas ģimenes dārza izveidi 1991. gadā bez jebkādām priekšzināšanām, bet ar milzīgu entuziasmu. Ģimenes ligzdas veidošanas idejas spārnota, centīgi darbojos no rīta līdz vakaram.

Prakse rāda, ka idejas vārdā var paveikt ļoti daudz, arī pieļaut kļūdas, kuru sekas parādās pēc vairākiem gadiem. Mūsdienās tiem, kuri grib iekārtot dārzu ģimenes vajadzībām, problēmas rada pieejamās informācijas, augu, materiālu un variantu pārbagātība. Bez skaidriem orientieriem grūti izvēlēties nepieciešamo. Tas noved pie apjukuma un daudziem emocionāliem (nevis funkcionāliem) pirkumiem. Bieži vien galvenais ierobežojošais faktors ir tikai saimnieka (vai saimnieces) maka biezums. Rezultātā tapis samākslots, pārmērīgi dekorēts dārzs, kurā nav ne miņas no pārdomātas vienkāršības un individuāla stila – šobrīd valdošās ainavas un dārzu veidošanas tendences.

 

 

Pilnu rakstu lasiet vasaras Dārzs un Drava numurā!

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Nekad nesaki nekad...
Nekad nesaki nekad...

Biškope, biškopības entuziaste Pārsla Indāre ar pateicību un atbildību novē...

Biškopība ir mana sirdslieta
Biškopība ir mana sirdslieta

Esmu biškope Dina Indriksone un biškopja aicinājumu un pašu dravu esmu mant...

Nelaid ražu zudumā!
Nelaid ražu zudumā!

Tomātu ražība ir ļoti atkarīga no vasaras. Ja tā sausa un saulaina, puves s...

Rudens tomātu siltumnīcā
Rudens tomātu siltumnīcā

Augusts un septembris vienmēr ir izaicinājumu laiks tomātu siltumnīcā, kad ...