, .
cloudy 6.3℃
Vārda dienu svin: Haralds, Almants

Eiropas kauss floristikā

Ineta Ozoliņa-Skrūzmane , 22-12-2022
Eiropas kauss floristikā

Ikdienā darbojoties ar augiem un nenovēršami ieslīgstot rutīnā, laiku pa laikam arī floristiem nepieciešams uzmundrinājums un iedvesma. Tāda iespēja ir lielākos floristu un ziedu audzētāju saietos – izstādēs un festivālos, kuros tikšanās ar nozares profesionāļiem ļauj paskatīties no cita skatu punkta uz savu veikumu un to uzlabot.

Šī gada vasaras beigās no 26. līdz 28. augustam Polijas pilsētā Katovicē norisinājās Eiropas kausa sacensības floristikā – floristu konkurss, izstāde un ziedu festivāls. Konkurss parasti notiek reizi četros gados katru reizi citā valstī, un šis bija ļoti gaidīts, jo Covid-19 dēļ tika pārcelts jau divas reizes. Sacensības kopš 1967. gada organizē Eiropas floristu apvienība Florint kopā ar to pilsētu domēm, kur tiek uzņemti viesi, tās atbalsta konkrētās valsts vietējie lielākie uzņēmēji un vadošie ziedu, floristikas materiālu piegādātāji (Smithers-OASIS, OZ Export) vai to apvienības (Floral Fundamentals), kā arī floristikas literatūras izdevniecības (Blomster Holandē, BLOOMs Vācijā) un citi. 

Konkursā ir tiesības piedalīties Eiropas valstu floristikas konkursu uzvarētājiem, šogad tie bija 16 dalībnieki un žūrijas komisiju veidoja seši floristu aprindās labi zināmi vērtētāji, kuriem palīdzēja četri tehniskās komisijas dalībnieki. Kopējā tēma bija saistīta ar mūziku, kuru organizatori bija sadalījuši sešos konkursa uzdevumos.

Pirmais uzdevums bija galda dekors par tēmu Skolas salidojums. Konkursantam bija jāizvēlas savā valstī populāra dziesma...

 

 

Pilnu rakstu lasiet ŠEIT!

 

 

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
No nulles līdz savam biškopības uzņēmumam. 4. daļa.
No nulles līdz savam biškopības uzņēmumam. 4. daļa.

Sveicināti, es esmu Jānis Andiņš, un šis ir mans trešais gads, apgūstot biš...

Nepārtraukti mācīties un baudīt dzīvi laukos
Nepārtraukti mācīties un baudīt dzīvi laukos

Vidzemes pusē, Krimuldas un Sējas pagastos iekārtojusies saimniecība Lejasl...

Latvijas lepnums un tradīcija – Lielie pelēkie zirņi
Latvijas lepnums un tradīcija – Lielie pelēkie zirņi

Ikdienā veikalos ir nopērkami mazie zirņi, gan veseli, gan šķeltā veidā. Ap...

Latvijas dzeltenā ābolu kāļa renesanse
Latvijas dzeltenā ābolu kāļa renesanse

Dzeltenais ābolu kālis ir leģenda. Daudz par to dzirdēts, bet pēdējos pārd...